Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Dziecię nam się narodziło' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-01-31 16:43:38 (czytane: 1181)

Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią Anną Skobel i s. Samuelą Prajsnar przygotowali jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło”, które zostały wystawione przed społecznością szkolną i gośćmi, a następnie w TOK dla całej społeczności Gminy Tarnogród.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajPiękne kolędy wykonali uczniowie naszego chóru Marysieńka pod batutą Andrzeja Kusiaka. Jasełka rozpoczęły się sceną w domu rodzinnym - rodzice i dzieci przygotowują się do wigilii - nakrywanie stołu, stroik, opłatek. Dzieci kończą ubierać choinkę i wyczekują pierwszej gwiazdki. Następnie Aniołowie wprowadzili nas w klimat wydarzeń sprzed 2 000 lat zachęcając widzów do głębokiego przeżycia tajemnic Bożego Narodzenia. W kolejnych scenach mali aktorzy przeprowadzili nas przez wydarzenia: rozporządzenie cezara Augusta, Maryja z Józefem szukają noclegu, stajenka - rodzi się Dziecię, anioł ogłasza tę wieść pasterzom, mędrcy idą za gwiazdą, zatrzymują się w pałacu Heroda.

jaselka_tarnogrod_2018.jpg

Pojawia się niepokój Heroda gdy mędrcy przybyli do pałacu wypytać gdzie jest nowonarodzony Król żydowski. I choć król Herod dzieci wymordował Pan Bóg Jezusa zachował. W kolejnej scenie do żłóbka przyszli pasterze, trzej królowie wjechali z wielką paradą by oddać hołd Panu. Do stajenki przybyły też dzieci, które obiecały, że będą zachowywać Boże przykazania, pamięć o modlitwie i posłuszeństwo rodzicom.

jaselka_tarnogrod_2018_1.jpg

W darze złożyły Dzieciątku serduszka. Na zakończenie Anioł powiedział nam, że „ to dopiero początek historii Jezusa, ona teraz będzie trwać w naszych sercach i duszach”. Na scenie znów pojawili się ojciec i matka rodziny z pięknym przesłaniem: -Prosimy Cię Jezu dodajże nam siły aby nasze rodziny w życiu nie zbłądziły, uchroń nasze dzieci od wszelkiego złego, niech mężnie wyznają wiarę w Boga Jedynego. Także Maryja z Józefem pozdrowili widownię i złożyli wszystkim noworoczne życzenia: -W małym świętym Dziecku Bóg daje nam zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę. Niech się rozradują nasze serca i uwierzą Jezusowi niech się umocni nadzieja na cały rok.

Reklama.

Jasełka miały głębokie przesłanie, uczniowie dołożyli  wielkich starań aby jak najpiękniej  odegrać swoje role. Dostarczyli nam wiele wrażeń.

/s. Samuela Zofia Prajsnar/

Zdjęć w galerii: 20

Tagi: jasełka   spektakl bożonarodzeniowy   tok tarnogród   szkoła podstawowa w tarnogrodzie

Zobacz także

40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Papieża i Dzień Papieski w biłgorajskim 'Katoliku'

Dodane: 2018-10-17 10:48 - Komentarze  (0)  czytane (54)

TAGI: jan paweł ii, pontyfikat, dzień papieski, katolik biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.92.163.105

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej

Koncert patriotyczny w Soli

79. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dożynki Powiatu Biłgrajskiego - Księżpol 2018

75. rocznica wysiedlenia Bukowiny

Wspólny koncert pieśni żołnierskich

Konkursy

Voucher do food trucka
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

PIT-y z ZUS już w drodze. Jak odliczyć 1%?

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych za 2017 rok. PIT-y trafią do osób, które w ubiegłym roku choć raz pobrały świadczenie...