Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Dziecię nam się narodziło' (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-01-31 16:43:38 (czytane: 1334)

Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawczynią Anną Skobel i s. Samuelą Prajsnar przygotowali jasełka pt. „Dziecię nam się narodziło”, które zostały wystawione przed społecznością szkolną i gośćmi, a następnie w TOK dla całej społeczności Gminy Tarnogród.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPiękne kolędy wykonali uczniowie naszego chóru Marysieńka pod batutą Andrzeja Kusiaka. Jasełka rozpoczęły się sceną w domu rodzinnym - rodzice i dzieci przygotowują się do wigilii - nakrywanie stołu, stroik, opłatek. Dzieci kończą ubierać choinkę i wyczekują pierwszej gwiazdki. Następnie Aniołowie wprowadzili nas w klimat wydarzeń sprzed 2 000 lat zachęcając widzów do głębokiego przeżycia tajemnic Bożego Narodzenia. W kolejnych scenach mali aktorzy przeprowadzili nas przez wydarzenia: rozporządzenie cezara Augusta, Maryja z Józefem szukają noclegu, stajenka - rodzi się Dziecię, anioł ogłasza tę wieść pasterzom, mędrcy idą za gwiazdą, zatrzymują się w pałacu Heroda.

jaselka_tarnogrod_2018.jpg

Pojawia się niepokój Heroda gdy mędrcy przybyli do pałacu wypytać gdzie jest nowonarodzony Król żydowski. I choć król Herod dzieci wymordował Pan Bóg Jezusa zachował. W kolejnej scenie do żłóbka przyszli pasterze, trzej królowie wjechali z wielką paradą by oddać hołd Panu. Do stajenki przybyły też dzieci, które obiecały, że będą zachowywać Boże przykazania, pamięć o modlitwie i posłuszeństwo rodzicom.

jaselka_tarnogrod_2018_1.jpg

W darze złożyły Dzieciątku serduszka. Na zakończenie Anioł powiedział nam, że „ to dopiero początek historii Jezusa, ona teraz będzie trwać w naszych sercach i duszach”. Na scenie znów pojawili się ojciec i matka rodziny z pięknym przesłaniem: -Prosimy Cię Jezu dodajże nam siły aby nasze rodziny w życiu nie zbłądziły, uchroń nasze dzieci od wszelkiego złego, niech mężnie wyznają wiarę w Boga Jedynego. Także Maryja z Józefem pozdrowili widownię i złożyli wszystkim noworoczne życzenia: -W małym świętym Dziecku Bóg daje nam zbawienie. Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam w sercu na nowo tę Dobrą Nowinę. Niech się rozradują nasze serca i uwierzą Jezusowi niech się umocni nadzieja na cały rok.

Reklama.

Jasełka miały głębokie przesłanie, uczniowie dołożyli  wielkich starań aby jak najpiękniej  odegrać swoje role. Dostarczyli nam wiele wrażeń.

/s. Samuela Zofia Prajsnar/

Zdjęć w galerii: 20

Tagi: jasełka   spektakl bożonarodzeniowy   tok tarnogród   szkoła podstawowa w tarnogrodzie

Zobacz także

Powiatowe zmagania dzieci i młodzieży w tenisie stołowym drużynowym (WYNIKI)

Dodane: 2019-01-21 11:59 - Komentarze  (0)  czytane (289)

TAGI: tenis stołowy, igrzyska dzieci i młodzieży, sport szkolny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.83.93.85

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia