Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Druhowie z OSP rywalizowali w Gromadzie (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2022-06-19 21:44:15 (czytane: 3668)

15 jednostek OSP, drużyna żeńska oraz dwie drużyny młodzieżowe z terenu gminy Biłgoraj, rywalizowały w Gromadzie w zawodach sportowo - pożarniczych. Była musztra, sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenia bojowe. Mamy wyniki i zdjęcia.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajNa boisku wiejskim w Gromadzie, przez blisko 3 godziny rywalizowały jednostki OSP z terenu gminy Biłgoraj. Pod czujnym okiem sędziów - strażaków z KP PSP w Biłgoraju rywalizowało 15 (na 17 wszystkich w gminie) jednostek OSP, drużyna żeńska z Dąbrowicy oraz dwie drużyny młodzieżowe.

-Te zawody to taki sprawdzian na sucho naszej dyspozycyjności, kondycji fizycznej, zgrania, sprzętu oraz działania pod presją. To w jakiś sposób pokazuje, jak jesteśmy przygotowani, jak przygotowany jest nasz sprzęt. Można się także sprawdzić na tle innych jednostek, porywalizować, zintegrować. To szczególnie ważne - zaznacza Piotr Brodziak z OSP Brodziaki.

zawody_osp_gmina_bilgoraj.JPG

Jak zaznacza Tomasz Kozioł, po. Komendanta Powiatowego PSP, w akcjach ważne jest by strażacy działali jak drużyna, umieli słuchać rozkazów, wypełniać je i współpracować. -Te zawody uczą właśnie współpracy w zespole, uzupełniania się, umiejętności reagowania, polegania na sobie, podziału obowiązków. Stąd im więcej jednostek bierze w nich udział, tym mogą one się lepiej zgrać - dodaje.

Zawodom przyglądał się wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński i prezes OSP w gminie Biłgoraj. -Dobre przygotowanie strażaków, ich kondycja fizyczna, nowoczesny sprzęt i umiejętności na wysokim poziomie, to bezpieczeństwo mieszkańców. Stąd inwestujemy w straże pożarne, stąd włączamy się w przygotowanie zawodów. Należy także pamiętać, że straże pożarne to także inicjowanie wydarzeń lokalnych, przykład poświęcenia i gotowości. Druhowie cieszą się zaufaniem wspólnot lokalnych i są na każde ich wezwanie by ratować ludzkie życie, zdrowie i dobytek - podkreśla wójt Różyński.

Reklama.

Wyniki:
I miejsce - OSP Smólsko;
II miejsce - OSP Brodziaki;
III miejsce - OSP Korytków Duży.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 207

Tagi: zawody jednostek osp   zawody sportowo - pożarnicze   gmina biłgoraj   ochotnicza straż pożarna w biłgoraju

Zobacz także

Wycieczki rowerem i nordic walking po Roztoczu podczas wakacji w każdą niedzielę

Dodane: 2022-07-02 18:19 - Komentarze  (0)  czytane (931)

TAGI:Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.78.122

Kamil (2022-06-19 22:11:50)

Podajcie czasy najlepsze

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Pobiegli tropem wilczym ku czci Wyklętych (FOTO, VIDEO)

Tradycyjnie już, powiat biłgorajski dołączył do miejsc na mapie naszej Ojczyzny, gdzie uczczono "Żołnierzy Wyklętych" biegnąc wilczym tropem. Bieg Tropem Wilczym jest największym w Polsce. To oddanie hołdu i przywracanie pamięci o tych, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, a nadal walczyli w tzw. drugiej konspiracji. więcej»

Ogłoszenia