Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Droga wojewódzka nr 863. Trwają prace na odcinku Obsza - Zamch

Dodał: red Data: 2021-10-07 18:45:56 (czytane: 1798)

W zaawansowanej fazie są prace remontowo - modernizacyjne 2 km odcinka drogi wojewódzkiej nr 863 Obsza - Zamch. Łącznie z remontowanym odcinkiem, od 2019 roku, modernizacja tej drogi przeprowadzona została na odcinku blisko 23 km.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpolremont_droga_w863.JPG

Dziś plac budowy wizytował wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Szumera oraz wójtowie gmin Obsza i Potok Górny. remont odcinka Obsza - Zamch, to kontynuacja inwestycji na W863.

droga_w863__1_.JPG

-Do tej pory, za czasów rządów PO i PSL słyszeliśmy, że nie ma pieniędzy i niemożliwy jest remont tych dróg wojewódzkich w powiecie biłgorajskim. My - dzięki współpracy z rządem, samorządami gminnymi i powiatowym, radnymi Sejmiku Województwa Lubelskiego - pokazujemy, że nie tylko można ale że się da. trwa wyczekiwany remont drogi wojewódzkiej 835 na odcinku Biłgoraj - granica województwa. Od 2019 roku, na drodze wojewódzkiej 863 do końca tego roku wyremontowaliśmy i zmodernizowaliśmy blisko 23 km drogi, za kwotę łączną około 8,6 mln zł. W 2019 roku było to 3,1 km za kwotę ponad 850 tys. zł, na dwóch odcinkach w gminie Potok Górny i Obsza. W 2020 roku, ponad 15,7 km za kwotę niespełna 5,2 mln zł na odcinkach w gminie Potok Górny, Tarnogród i Obsza. W tym roku to dwa dwukilometrowe odcinki na trasie Szyszków - Zagródki i Obsza Zamch. 4-kilometrowy odcinek za kwotę 2,4 mln zł - wylicza wicemarszałek Michał Mulawa.

droga_w863__3_.JPG

Jak podkreśla dyrektor Szumera, to nadrabianie zaległości na ważnych nie tylko z punktu widzenia lokalnego ciągach dróg wojewódzkich. -Obecnie jesteśmy na trasie Obsza - Zamch. Tutaj trwają prace na dwukilometrowym odcinku Obsza - Zamch. Za ponad 1,2 mln zł wykonana zostaną warstwy wyrównawcza, wiążąca i ścieralna. Ta droga łączy Podkarpacie z województwem lubelskim. W tej chwili do granicy z województwem podkarpackim zostanie nam do wykonania jeszcze 4,2 km drogi. To odcinek także - jeśli będa środki finansowe - będziemy chcieli wykonać. Droga nie będzie miała ograniczeń tonażowych, będzie więc udostępniona dla wszystkich pojazdów - dodaje.

droga_w863__2_.JPG

-Na remont tej drogi czekaliśmy co najmniej 30 lat. Nie marzyliśmy, że w tak krótkim czasie uda się zrobić tak wiele. Łącznie wykonanych zostanie 23 km drogi. Zostanie odcinek od Zamchu do granicy województwa. ja usilnie rozmawiam w wicemarszałkiem, by w najbliższym czasie ten odcinek także został wyremontowany. Ta droga prowadzi to najkrótsza trasa do granicy Państwa. tą drogą nasi rolnicy wożą płody rolne do Obszy, Tarnogrodu. Ta droga łączy nas z drogą wojewódzką nr 835, a przez Przeworsk z autostradą. Więc ta droga to nasze okno na świat - przyznaje Andrzej Placek, wójt gminy Obsza.

droga_w863__4_.JPG

Inwestycje w drogi wojewódzkie to poprawa jakości przemieszczania się ale także i inwestycja w bezpieczeństwo. Przy drogach wojewódzkich powstają m. in. chodniki. Tak było choćby w przypadku gminy Potok Górny. -Droga ta biegnie przez miejscowości naszej gminy, a więc przez teren zabudowany, gdzie odbywa się życie codzienne. Stąd chodniki są rzeczą kluczową. Z tych chodników korzystają dzieci zmierzające do szkół, dorośli, to jest elementarny kluczowy dla naszego bezpieczeństwa. Przez tą kadencję samorządu 5 km drogi wojewódzkiej ne 863 w miejscowości Naklik (3 km) i od Szyszkowa w kierunku Dąbrówki (2 km) oraz 2 ,5 km chodnika 1, 5 km w Nakliku i 1 km od Naklika do Szyszkowa. To droga bardzo ruchliwa, stąd chcemy też zainwestować w oświetlenie ledowe. W imieniu mieszkańców chce podziękować władzom województwa za realizację inwestycji w drodze W863 - mówił z kolei wójt gminy Potok Górny, Stanisław Dyjak.

potok_gorny.jpg

Inwestycje w chodniki realizowane są przy wsparciu samorządów gminnych.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: droga wojewódzka nr 863   gmina obsza   gmina potok górny   zarząd dróg wojewódzkich

Zobacz także

Otwarto przebudowane drogi powiatowe Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin

Dodane: 2021-10-17 12:44 - Komentarze  (27)  czytane (1590)

TAGI: gmina turobin, drogi powiatowe, wólka czarnostocka, inwestycje drogoweKomentarze (13)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.229.142.91

Jan (2021-10-09 10:34:41)

2 km drogi i już aby zdjęcia ? Ilu ich będzie do przecięcia wstęgi ???

kronikarz (2021-10-09 10:30:41)

czy obecnie rządzący zastanawiają się co o ich pracy powiedzą następcy. Litości!

Grzegorz z Chetyna (2021-10-09 09:40:04)

Czyli co? Jak zwykle wina Tuska?

(2021-10-09 09:38:41)

tyle dróg czeka (2021-10-09 07:56:46)

Polska jest jednym z trzech krajów, które nie dostały akceptacji Krajowych Planów Odbudowy (dokument wysłany został do Brukseli 4 maja). Zgoda Brukseli jest potrzeba, by otrzymać środki z Fundusz Odbudowy, o którego stworzeniu Unia zdecydowała w 2020 r. Ma on dźwignąć gospodarki krajów Wspólnoty po kryzysie związanym z pandemią.

Rolnik (2021-10-08 22:31:07)

A jaka to laska że zrobili ta drogę za swoje za nasze podatki i ta cholerna drożyzna, fachowcy co miesiąc biorę w kieszeń pobory za co łaskę nam robicie że ta falbanke kladziecie co wytrzyma może do wyborów, łopaty tam bylo brać i do roboty A nie krawaty i wielcy eksperci , gdzie nie pojadę to od razu kamery i foto już się naród napatrzyl na was co pokazaliscie, wystarczy. Dzisiaj jak pojechałem po ropę do ciagnika to mnie szlak trafił taki dobrobyt nam zapewniacie brawo

Drogi ... M. (2021-10-08 15:33:13)

Drogi?... M.M. daj ludziom pracować, a nie promujesz swoją osobę i partie (polski wał ups ład)

Drogi ... M. (2021-10-08 15:32:44)

Drogi?... M.M. daj ludziom pracować, a nie promujesz swoją osobę i partie (polski wał ups ład)

(2021-10-08 12:08:35)

Ministerstwo Zdrowia przyznaje, że „nie ma hodowli SARS-COV-2” lub „rejestru laboratoriów z hodowlą i zdolnością izolacyjną do testów”

Farsa zaczyna się rozpadać i nie wiemy już, co rząd zamierza wymyślić, media masowe manipulacji i sprzęt sanitarny sprzedają nam motocykl wirusa, który wydaje się bardziej fałszywy niż teza Pedro Sáncheza (premier Hiszpanii).

Na prośbę Stowarzyszenia Liberum, Biologists for Truth i osoby fizycznej skierowanej do Ministerstwa Zdrowia o udostępnienie informacji na temat wirusa, na który cierpimy z powodu prawdziwej dyktatury zdrowia i na który, pamiętajmy, szczepią eksperymentalnym lekiem, Ministerstwo Zdrowia musiało potwierdzić w dokumencie pisemnym, ponieważ był on związany przez Sąd.
Potwierdzili że nie mają wyizolowanego wirusa ani nie wyhodowali z niego wirusa.ODPOWIEDŹ MINISTERSTWA ZDROWIA W PDF DO POBRANIA


W rzeczywistości posunęli się nawet do przyznania, że ​​„nie ma hodowli SARS-COV-2” lub „rejestru laboratoriów z hodowlą i zdolnością izolacyjną do jego testów”.

Ponadto odbija piłkę i zrzuca całą odpowiedzialność za diagnozy i leczenie na pracowników służby zdrowia i uznaje, że „same testy zwykle nie wystarczają do wykrycia choroby”.

Tak, panowie.
Te testy, za pomocą których podjęto decyzje o odosobnieniu, zamknięciu, izolacji, leczeniu pacjentów, szczepieniach i absolutnie dyktatorskich środkach mających na celu pozbawienie wszystkich wolności, „zwykle nie wystarczają do określenia choroby”, według naszego ministerstwa.
A teraz wiadomość dla wszystkich zaszczepionych: weź ten dokument i idź do swojego lekarza rodzinnego, do przychodni i zacznij prosić o wyjaśnienia, ponieważ włożyli do twojego ciała coś, co kto to włożył, nawet nie wie, czy jest przydatne, czyli co jest w środku.
Czy ludzie obudzą się z tym, czy nadal będą spać?

Źródło:

k łoboda

Adam (2021-10-08 11:15:46)

Aż strach pomyśleć co będzie za dwa lata jak teraz już taki dobry?

Do DD (2021-10-08 08:21:22)

No na pewno najdroższy w powiecie bo nic Po za tym , A chwalić sam siebie trochę nie ma miejscu

DD (2021-10-07 19:00:50)

Brawo wójt Dyjak najlepszy w historii

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ruszyła petycja w sprawie rewitalizacji Autodromu

Ruszyła petycja biłgorajski Automobilklub zorganizował w sprawie rewitalizacji Autodromu. Celem petycji jest pokazanie władzom krajowym, że społeczność rzeczywiście chce nowego toru. Jak podkreślają twórcy petycji, działają oni w imieniu mieszkańców powiatu biłgorajskiego którzy ją podpisali, sympatyków sportów motorowych, członków Automobilklubu Biłgorajskiego oraz wszystkich, którym leży na sercu dobro i promocja regionu oraz poprawa bezpieczeństwa na drogach publicznych. więcej»

Ogłoszenia