Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dożynki w Gminie Obsza

Dodał: red Data: 2019-08-27 12:57:37 (czytane: 1160)

W niedzielę, 25 sierpnia Gmina Obsza świętowała podczas dożynek, które w tym roku odbyły się w Babicach. Wszystko rozpoczęło się przy Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy, gdzie zebrały się uczestnicy Święta. Stąd właśnie o godzinie 11:00 wyruszył barwny korowód do Babic. Dożynkowi goście jechali na udekorowanych platformach i maszynach rolniczych, które, zamiast wieńców, wzięły udział w konkursie.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolReklama.

Jurorzy uznali, że pierwsza nagroda za dekorację należy się delegacji Babic II. Drugie miejsce przyznali ex aequo - mieszkańcom Obszy i Zamchu, a trzecie miejsca zajął Olchowiec. Trudnego zadania oceny dożynkowych platform podjęli się - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju Celina Celina Skromak, plastyczka Katarzyna Zawojska - Przybylak i przedstawiciel jednego ze sponsorów - Krzysztof Jakuś z banku BNP Paribas.

dozynki_gmina_obsza__1_.jpg

Gdy korowód dotarł do kościoła w Babicach, mieszkańcy tej miejscowości - Katarzyna i Grzegorz Książkowie, którzy pełnili funkcje starostów dożynkowych, przekazali tradycyjny bochen chleba wójtowi gminy Obsza Andrzejowi Plackowi i proboszczowi parafii w Łukowej księdzu Waldemarowi Kostrubcowi. To on odprawił dziękczynną mszę świętą w asyście ojca Dariusza Bryły, który wygłosił homilię.

dozynki_gmina_obsza__4_.jpg

Po modlitwie przyszedł czas na zabawę na dożynkowym festynie. Ten poprzedził plenerowy polonez w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Babicach, którzy zaprosili do tańca pozostałych gości. W pierwszej parze szli - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy Bożena Bednarczuk i starosta Grzegorz Książek, a za nimi wójt Andrzej Placek i starościna Katarzyna Książek.

dozynki_gmina_obsza__2_.jpg

Jedną z atrakcji niedzielnej imprezy była "Bitwa na dwie patelnie" z udziałem znanych z kulinarnych programów telewizyjnych - Joanny Studnickiej i Mariusza Szweda. Drużyna Joanny Studnickiej przyrządziła makaron z kurczakiem i warzywami, natomiast ekipa Mariusza Szweda postawiła na gulasz z kaszą i kurczakiem. Obydwie potrawy zostały później skonsumowane przez dożynkowych gości.

dozynki_gmina_obsza__3_.jpg

Festyn z okazji święta plonów to także różnorodna muzyka. W części artystycznej w tym roku wystąpiły zespoły śpiewacze: kół gospodyń wiejskich "Babiczanki" z Babic prowadzone przez Grażynę Kaproń, "Zamszanki" z Zamchu i "Babiczanki" z przewodniczącą Krystyną Wielgan, a także "Dzieci Tadzia", czyli uczestnicy zajęć, które w ognisku muzycznym przy GOK w Obszy prowadzi Tadeusz Kubów oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach.

dozynki_gmina_obsza__5_.jpg

Program tegorocznych dożynek dopełniły koncerty discopolowych grup - "Energy Girls" i "Nowator", a świętowanie zakończyła zabawa, którą poprowadzili - "Break Ice" i DJ HooQ.

dozynki_gmina_obsza__6_.jpg

Tego samego dnia we Frampolu odbyły się dożynki powiatowe. Gminę Obsza reprezentowali tam sekretarz i radny sejmiku wojewódzkiego Grzegorz Wróbel oraz Dziewczęta z Koła Przyjaciół Biblioteki w Obszy wraz z pracownikiem Biblioteki panią Krystyną Padiasek.

/UG Obsza/

Zobacz także

Czym byłby świat gdyby nie zabawki? Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla trzylatka?

Dodane: 2019-12-05 10:21 - Komentarze  (0)  czytane (128)

TAGI: zabawki, mikołajk, zabawki dla trzylatka, prezenty dla dzieciKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 100.26.176.182

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Noc w Bibliotece

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Na ich zakończenie Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zorganizowała akcję "Nocowanie w Bibliotece"....