Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dożynki powiatowe Biszcza 2017 (FOTO)

Dodał: red Data: 2017-08-27 21:49:57 (czytane: 5204)

27 sierpnia br., nad zalewem Biszcza Żary w Gminie Biszcza odbyły się powiatowe dożynki. Święto plonów składało się z czterech części, korowodu dożynkowego, Mszy świętej, wystąpienia zaproszonych gości i części artystycznej.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolDo Biszczy przybyły delegacje reprezentujące wszystkie Gminy Powiatu Biłgorajskiego. Organizatorem święta był Starosta Biłgorajski i Wójt Gminy Biszcza, a wspólne świętowanie rozpoczęło się od korowodu grup wieńcowych i ich prezentacji, powitanie gości i wystąpienia Starosty Biłgorajskiego.

starosta_kazimierz_paterak.JPG


Bardzo serdecznie witam Państwa na tegorocznym święcie plonów w Powiecie Biłgorajskim. W tym roku dożynki przygotowaliśmy wspólnie z Gminą Biszcza i ogromnie się cieszymy, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie do wspólnego dziękowania Bogu za tegoroczne plony. Zgodnie ze staropolskim obyczajem - po zakończonych żniwach, po zebraniu z pól zbóż - przychodzimy ze żniwnymi wieńcami, owocami i kwiatami przed ołtarz naszego Stwórcy, by podziękować mu za plony. Przychodzimy podziękować Bogu, bo rolnicy, jak nikt inny wiedza, że skazani są na współdziałanie z przyrodą i wolą Bożą - mówił Starosta Kazimierz Paterak.

zbigniew_pyczko.JPG


-Dziś jest miejsce i czas by podziękować wam drodzy rolnicy za wasz trud, ciężką pracę, za spracowane dłonie i za każdą kroplę wylanego potu. Dzięki waszej pracy i Bożej Opatrzności mamy na stole polski chleb i oby tego chleba nigdy nie brakowało. Dziękuje wszystkim służbom, które wspierają rolnikom w ich codziennej pracy - podkreślał Wójt Gminy Biszcza Zbigniew Pyczko. -Ta piękna tradycja stanowi ważny element polskiej kultury i tożsamości. Podkreśla takie wartości jak przywiązanie do zawodu, szacunek do przyrody czy wole kontynuowania zwyczajów naszych Ojców - podnosił Kazimierz Paterak.

Reklama.

Uroczystej Mszy święta  przewodniczył i poświęcenia chleba oraz wieńców dożynkowych dokonał biskup Mariusz Leszczyński biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej. W koncelebrze znalazł się także ks. Jerzy Tworek dziekan Dekanatu Tarnogród, we wspólnej modlitwie uczestniczyli także kapłani posługujący w parafii Biszcza.

dozynki_powiatowe_biszcza_2017.JPG


--Siostry i bracia zgromadziliśmy się wokół Ołtarza Pańskiego, by podziękować za tegoroczne zbiory, za chleb o który modlimy się codziennie w Modlitwie Pańskiej. Ten chleb jak przede wszystkim darem Boga Stwórcy, ale jest i owocem pracy rolników. W tym duchu gromadzimy się by podziękować Bożej Opatrzności i tym, którzy z nią współdziałają. tego chleba nie chcemy zatrzymać tylko dla siebie, ale dzielić się nim z bliźnimi. W modlitwie myślimy także o tych, których dotknęła tragedia żywiołów, które w ostatnim czasie przeszły nad Polską. Dziękuję wszystkim organizatorom dożynek za trud i poświęcenie - podkreślał we wstępie do Eucharystii biskup.

biskup_mariusz_leszczynski.JPG


Po Mszy świętej był czas na wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. W uroczystych dożynkach powiatowych uczestniczyli m. in. posłowie na Sejm RP, Wojewoda Lubelski, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji i związków rolniczych, instytucji współpracujących z rolnictwem oraz mieszkańcy Powiatu. Wśród atrakcji organizatorzy przewidzieli występy kapel i zespołów ludowych, stoiska promujące gminy, stoiska gastronomiczne, degustacje potraw regionalnych, naukę tańca ludowego, konkursy i zabawy dla dzieci,  wystawę sprzętu rolniczego i potańcówkę z przytupem.Zobacz także:

Dożynki 2017 w Gminie Turobin

Dożynki gminno - parafialne w Tereszpolu (FOTO)

Zakończenie żniw w Gminie Biłgoraj (FOTO)

Aleksandrów dziękował za tegoroczne plony (FOTO)

W Potoku Górnym dziękowano za plony (FOTO)

Dożynki gminne Gminy Księżpol w Korchowie Pierwszym (FOTO)


patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 204

Tagi: dożynki powiatowe   gmina biszcza   święto plonów   delegacje wieńcowe

Zobacz także

Biskup znosi dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy świętej

Dodane: 2020-05-29 12:53 - Komentarze  (3)  czytane (924)

TAGI: dyspensa, koronawirus, biskup diecezji zamojsko - lubaczowskiej, biskup marian rojekKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.231.21.83

Silk (2017-08-28 15:28:14)

No nie, fotoreporter ewidentnie "dał ciała". Brak jest bowiem zdjęć pozostałych parlamentarzystów. Oczywiście chodzi o Piotra Olszówkę i Agatę Borowiec. Czyżby okazali się niegodni?

(2017-08-28 12:46:05)

Fajnie było. Rokiczanka super

(2017-08-28 07:21:28)

Kto z takim profilem etyczno - moralnym odwołuje się do Boga, to szczyt cynizmu i hipokryzji !!!

,,JEDNA ŁOWCZARNIA JEDEN PASTERZ,, (2017-08-27 22:10:28)

Zobaczcie jak Stasio ,,S,, dobrze czuje się wśród swoich.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Rozmowa z Lubelskim Kuratorem Oświaty

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Wiosenna PROMOCJA w bilgoraj.com.pl: BANERY 30% taniej!

2020-04-01 - 2020-05-31

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pożegnanie wakacji z seniorami (FOTO)

W ostatnia niedzielę sierpnia członkowie klubów seniorów z Biłgoraja i okolic zaprosili na koncert pod hasłem „Pożegnanie wakacji”....