Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Dożynki gminno - parafialne w Łukowej (FOTO)

Dodał: red Data: 2012-08-28 10:11:15 (czytane: 7253)

Orkiestra Dęta pod batutą pana Franciszka Iwańca, młodzież z wiechami dożynkowymi i Starostowie państwo Elżbieta i Józef Jabłońscy, prowadzili barwny korowód Zespołów Śpiewaczych z Gminy Łukowa z wieńcami dożynkowymi na stadion sportowy, gdzie odbyły się tegoroczne Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Łukowa.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajPodczas Mszy św. dziękczynnej odprawionej przez księży proboszczów u stóp ołtarza złożono wieńce dożynkowe, chleb, miód, owoce, kwiaty. Zespoły reprezentujące poszczególne sołectwa Gminy Łukowa zaśpiewały przygotowane na dożynki pieśni. Zakończeniem tej części dożynek było dzielenie się chlebem, ciastem, słodyczami. Do pysznego chleba z doskonałym smalcem zaproponowano zebranym świetne ogórki. Później była tez fantastyczna grochówka.

Występy rozpoczęły przyśpiewkami chóry „Łukowianie" i „Opoka” pod kierownictwem Sylwestra Surmacza, będące w tym roku współgospodarzami dożynek. Następnie na scenie pojawiła się Schola „Ziarenka Maryi” z Chmielka prowadzona przez chmieleckiego proboszcza ks. Marka  Tworka oraz Chóry „Muzicus” i „Harmonia” z Łukowej pod kierownictwem Sławomira Kuczka.


dozynki_lukowa_2012.JPG


Swój kunszt pokazały także zdobywczynie 4 Złotych Baszt na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu - panie z Łukowej I. Zaśpiewały jeden z nagrodzonych utworów i uhonorowane zostały Listami Gratulacyjnymi od Wójta Gminy Łukowa.

Dzieci i młodzież kochająca jazdę na rowerze wzięła udział w I Wyścigu Kolarskim, którego organizatorami byli Wójt Gminy Łukowa Stanisława Kozyra, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesława Kubów i Wice mistrz Europy w kolarstwie wyczynowym Artur Kozak reprezentujący Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Pszczelarz Kozacki.

Reklama.

Sponsorami bardzo cennych nagród w tym dwóch rowerów byli: Wójt Gminy Łukowa Stanisława Kozyra, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej Wiesława Kubów, Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy Pszczelarz Kozacki, Perła Tanwi - Roztoczańskie Centrum, Konferencyjne w Pisklakach, Ośrodek Sportowo – Rekreacyjny Mirosława Mielnika z Pisklak Właściciel Karczmy Roztocze w Obszy Henryk Kaproń, Mirosław Ćwik, Jerzy Ciepla oraz Sklep Enya z Biłgoraja.

Patronat medialny nad wyścigiem objęło Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski Nowa Gazeta Biłgorajska i biłgorajski portal internetowy biłgoraj.com.pl, zabezpieczeniem wyścigu zajęli się: policjanci z KPP w Biłgoraju i druhowie strażacy z Łukowej

Przecięcia wstęgi i tym samym otworzenia wyścigu dokonali Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra i Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Kraczek

Zwycięzcami zostali:

w kategorii – szkoła podstawowa

I miejscem i rowerem w nagrodę poszczycić się może Michał Hyz z Chmielka;

II miejsce - Miłosz Gumiela

III miejsce - Szymon Gumiela

Wyodrębniona została kategoria szkoła podstawowa dziewczęta. Zwyciężyły:

I miejsce - Eliza Muca

II miejsce – Martyna Kryń

III miejsce – Wiktoria Grzyb

w kategorii gimnazjum zwyciężyli

I miejsce i rower w nagrodę za świetny czas przejazdu otrzymał Kamil Paczwa

II miejsce – Mateusz Kościelski

III miejsce – Krzysztof Ciepla

Od godziny 17.00 scena zawładnęli aktorzy Agencji Artystycznej Teatr z Lublina. Na początku spektaklem „Pali się”, grami i zabawami umilili dzieciom nieuchronne zakończenie wakacji, a później dorośli doskonale bawili się przy piosenkach biesiadnych.

Darmowy plac zabaw, obsługiwany przez pracowników Firmy Fantasy z Lublina ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej, Firma Convex Glass z Chmielka z panem prezesem Pawłem Bosakiem na czele i Bank Spółdzielczy w Łukowej, którego prezesem jest Zdzisław Szostak. Impreza zakończyła się zabawą dożynkową z Zespołem A.M.S.


Organizatorami dożynek byli Wójt Gminy Łukowa Stanisław Kozyra,  Proboszcz Parafii Łukowa   ks. Kanonik Waldemar Kostrubiec, Proboszcz Parafii Chmielek  ks. Marek Tworek, a także Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej z dyrektor Wiesławą Kubów.


patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zobacz także

Apel Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych do osób sprzedających napoje alkoholowe

Dodane: 2020-08-05 15:34 - Komentarze  (0)  czytane (293)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.236.59.154

dozynki sie udały (2012-08-29 18:53:37)

bardzo ciekawie zorganizowane i pożegnanie wakacji fajnie wypadło - BRAWO

J56 (2012-08-29 14:00:58)

Z treści artykułu wynika,że organizatorami dożynek byli Wójt oraz Proboszczowie z Łukowej i Chmielka a już jako sponsorów wymienia się tylko Wójta i Dyrektora Domu Kultury, Jestem ciekawy za jaką kwotę dwaj inni organizatorzy odprawili mszę? Była darmowa czy zapłacił Wójt.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomóż swojej firmie, reklamuj się w bilgoraj.com.pl

Reklama w najpopularniejszym portalu w regionie pozwoli zwiększyć sprzedaż produktów, usług świadczonych przez Państwa firmę. Sprawdź...