Strona startowa

Wiadomości - Turystyka

Dołożę starań by moja praca w Sejmiku przynosiła wymierne korzyści

Dodał: red Data: 2011-01-12 12:41:54 (czytane: 6859)

Rozmowa z Zofią Woźnicą, jedną z dwojga radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego z Ziemi Biłgorajskiej.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgorajbilgoraj.com.pl: Udało się Pani uzyskać poparcie mieszkańców Okręgu Zamojskiego.
Zofia Woźnica: Na wstępie chciałabym wszystkim, którzy oddali na mnie głos serdecznie podziękować i zapewnić, że nie będzie to głos zmarnowany. Dołożę wszelkich starań by moja praca w Sejmiku przynosiła wymierne korzyści dla mieszkańców Ziemi Biłgorajskiej.

po_woznica_zofia.jpg


Co takiego można 'ugrać' w Sejmiku Województwa?
Przede wszystkim należy pamiętać, że podział funduszy związanych m. in. z inwestycjami odbywa się w Sejmiku. Nie licząc środków, którymi dysponuje Wojewoda, a są to środki raczej skromne, gro pieniędzy dzielone jest właśnie w Samorządzie Wojewódzkim. Samorząd ten decyduje także o podziale tzw. środków unijnych. Tak więc, warto zabiegać o to by Ziemia Biłgorajska miała silną reprezentację w Sejmiku, ktoś o sprawy tej części województwa musi dbać.

Pierwsze sesje Sejmiku już za nami, wybrano członków Komisji. Jakie zadania przydzielono Pani?
Jestem członkiem trzech Komisji: Infrastruktury, Inwestycji i Gospodarki; Ochrony Zdrowia i Rodziny oraz Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska. W Komisji Ochrony Zdrowia i Rodziny pełnię funkcję wiceprzewodniczącej.

Jak z punktu widzenia wiceprzewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia przedstawia się sytuacja biłgorajskiego szpitala?

Przy sprzeciwie opozycji w poprzedniej Radzie Powiatu, koalicja i Zarząd wydzierżawili majątek szpitala prywatnej firmie, która prowadzi w chwili obecnej działalność medyczną. Ta kwestia w chwili obecnej jest zamknięta, nic nie wskazuje na to by umowa dzierżawy miałaby być wypowiedziana.
Jeśli chodzi o obecną sytuację, to osobiście uważam, że źle się stało, ze nie dołożono większych starań by uzyskać kontrakt na świadczenia medyczne w Tarnogrodzie. Drodzy Państwo, to że spółka może się tłumaczyć, że fakt niepodpisania kontraktu to wina Narodowego Funduszu Zdrowia. Fakty są jednak takie, że szpital nie spełnił wymogów, które są konieczne do podpisania takiego kontraktu. A chodzi o to, że nie ma tam m. in. rentgena, dodatkowej aparatury o czym Spółka Arion doskonale wiedziała. Przypomnę, że Spółka deklarowała 30 milionowy pakiet inwestycyjny. Nic więc nie powinno stać na przeszkodzie by uzupełnić braki sprzętu w Tarnogrodzie i ew. zatrudnić tam lekarzy specjalistów, by szpital mógł być zakontraktowany – mam tu na myśli Oddział Wewnętrzny czy Izbę Przyjęć.
Mnie niepokoją także sygnały od pacjentów i personelu. W chwili obecnej Samorząd Powiatowy nie ma wpływu na szpital. Może tylko egzekwować opłatę za czynsz dzierżawy od Spółki Arion i zbierać ogólne informacje o zabezpieczeniu zdrowotnym. I to jest chyba najgorsza sytuacja jaka mogła się wydarzyć.

Trochę zagmatwała się sytuacja szpitala, czara goryczy przelała się przy dyscyplinarnym zwolnieniu lekarzy?
Lekarze, którzy przepracowali najlepsze lata w szpitalu zostali zwolnieni i potraktowani niepoważnie. Obecnie trwają rozprawy przed Sądem Pracy – to nie rzutuje dobrze na placówkę. Nie jest tajemnicą, że w miejsce zwolnionych specjalistów zatrudniono lekarzy bez specjalizacji. Ponadto wypowiedzenia odnośnie zatrudnienia i warunków płac personelu. Ludzie nie maja motywacji do pracy.
Prawda jest taka, że idzie w społeczeństwo sygnał, który będzie owocował brakiem zaufania do szpitala i nikt nie próbuje tego zmienić. Ciężko w takiej sytuacji mówić o zabezpieczeniu zdrowotnym powiatu, kiedy mieszkańcy coraz częściej wyjeżdżają do innych placówek medycznych.
Sprawy te poruszyłam na Komisji Zdrowia i Rodziny, nie wiadomo jeszcze jak sprawy SP ZOZ-u w likwidacji się potoczą.

Sesje organizacyjne Sejmiku za nami, mówi się na nich o Ziemi Biłgorajskiej?
Jest jeszcze za wcześnie by na to pytanie odpowiedzieć twierdząco. Obiecuje jednak, że zrobię wszystko by o Biłgoraju na sesjach Sejmiku Województwa Lubelskiego się mówiło. Z panem Kowalikiem dołożymy starań by Ziemię Biłgorajską promować i zabiegać o należnej jej z budżetu województwa środki. Biłgoraj jest miastem które stać na wielki rozwój, mieszkają tu ludzie kreatywni, w powiecie jest jedno z najmniejszych wskaźników bezrobocia – to dobrze świadczy o tej ziemi i jej mieszkańcach. W przyszłym okresie finansowania ze środków UE, pieniądze trafią do metropolii i tzw. centrów wzrostu. Biłgoraj jest zaliczany do takiego właśnie centrum wzrostu – trzeba więc zabiegać o to by nasze miasto zostało włączone w strumień tego nowego finansowania.

Czy z Panią jako radną Sejmiku Województwa Lubelskiego chęć spotkania zgłosili przedstawiciele władz Samorządowych Powiatu, Miast czy Gmin?
Wstępne rozmowy się już odbywają. Jak przykład mogę podać kwestię remontu ul. Zamojskiej, Kościuszki i Tarnogrodzkiej i pomysł Urzędu Miasta Biłgoraj, by o środki na to zadanie wystąpić wspólnie z Zarządem Województwa Lubelskiego. Pieniądze można pozyskać z Programu Operacyjnego Rozwoju Polski Wschodniej. Rozmawialiśmy także o rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju.

Platforma Obywatelska, po raz drugi w Radzie Powiatu jest w opozycji.
Zaproponowałam panu Tokarskiemu szeroką koalicję rządząca obejmującą wszystkie ugrupowania, które wprowadziły radnych do RP, poza PiS-em oczywiście, ale nasza propozycja została – wbrew ustaleniom PO – PSL na szczeblu rządowym – odrzucona. Obecnie Powiatem rządzi jak wiadomo koalicja PiS – PSL. Cóż można więcej powiedzieć w tym temacie.

Czy pan Tokarski wyjaśnił dlaczego nie chce koalicji m. in. z PO? Może mieli Państwo duże wymagania personalne jeśli chodzi o obsadę stanowisk we władzach Powiatu?

Pan Starosta Tokarski nie wyjaśnił dlaczego ta koalicja nie może dojść do skutku. Poinformował mnie jedynie, że radni PSL skłaniają się ku koalicji z Prawem i Sprawiedliwością.
Jeśli chodzi o wymagania, co do stanowisk we władzach Powiatu, to jako ew. koalicjant chcieliśmy mieś swego członka m. in. w Zarządzę Powiatu. To jest rzecz naturalna, że biorąc odpowiedzialność za rządzenie – chcielibyśmy mieć na nie wpływ.

Jakieś dobre informacje w sprawie remontu drogi wojewódzkiej Nr 835 z Lublina Pani przywiozła?
Przejrzałam projekt budżetu na rok 2011. 14 stycznia br. ma być tzw. sesja budżetowa, wszystko wskazuje na to, że odcinek – nie pamiętam dobrze czy pomiędzy Gorajem a Wysokim, czy też od Wysokiego w stronę Lublina – będzie remontowany w roku 2011. Tak więc jest szansa na to, że do stolicy województwa będzie można komfortowo podróżować już pod koniec tego lub na początku przyszłego roku. To także mam nadzieję wpłynie na ożywienie gospodarcze tej części województwa.

Nieoficjalnie wiemy, że powstało Koło Kobiet w Sejmiku Województwa Lubelskiego, a Pani figuruje w nim jako członkini.
Tak powstało takie koło, z taką inicjatywą wystąpiła pani Irena Kurzępa, radna z SLD. Jest nasz 6 radnych na 33 łącznie radnych Sejmiku. Jest to ponad klubowe porozumienie kobiet. W chwili obecnej opracowywany jest statut koła, będą wybrane władze. Nie jest powiedziane, że do takiego koła nie mogą zapisać się koledzy radni. Chcemy głównie zajmować się problemami kobiet, równouprawnieniem, kwestiami zdrowotnymi, mówiąc najogólniej promować kobiety.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy sukcesów w działalności samorządowej.
Dziękuję bardzo i życzę pomyślności w Nowym Roku.

Zobacz także

Panele fotowoltaiczne - dlaczego warto produkować swój prąd?

Dodane: 2020-09-28 12:15 - Komentarze  (0)  czytane (49)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.228.10.17

-plany PO wobec ludzi starszych (2011-02-02 17:40:35)

W wywiadzie udzielonym gazecie Platformy Obywatelskiej POgłos Joanna Mucha stwierdziła, że "starsi ludzie są przyzwyczajeni do traktowania wizyty u lekarza co dwa tygodnie jako rozrywki".


- Polski pacjent jest przyzwyczajony do bardzo dużego komfortu, który polega na tym, że za każdym rogiem p

--PO jest w koalicji w województwie (2011-01-31 20:34:56)

PO i Woźnicowa są w koalicji - widocznie olewają Biłgoraj - NIE GŁOSUJEMY NA ZOSIĘ JUZ NIGDY

- (2011-01-31 20:34:02)

Przyłączam się do bojkotu partii PO za to że pomijają nasz region w inwestycjach, wobec tego politycy PO z naszego regionu powinni natychmiast opuścić tą partię byśmy nie musieli za nich się wstydzić!-koniec kłamstw PO (2011-01-31 20:32:59)

To przykre że politycy PO mają mieszkańców daleko w d...e! wobec tego POkażemy wam w przyszłych wyborach gdzie jest miejsce PO

-NIGDY WIĘCEJ PO I OBIETNIC (2011-01-27 15:54:53)

nie głosujemy na zosię i frania

-- (2011-01-16 15:27:14)

wczoraj Pani Delegat Zofija jadąć samochodem przed Biedronką użyła bez przyczyny sygnału dźwiękowego.Mam nadzieję,że nie straszyła nikogo bo Władza jedzie, tylko ćwiczyła przed głosowaniem.

- (2011-01-16 01:41:42)

obiecuj Zofio obiecuj platforma to PO-trafi!

-PO- pamiętajcie o tym (2011-01-15 19:08:00)

NIE JESTEŚMY REPUBLIKĄ ROSJI

-Zosia (2011-01-15 08:31:59)

...nie pamiętam.
I jak ta droga ma być wyremontowana?

-. (2011-01-14 22:32:05)

Marszałek Województwa i Wojewoda są z PSL-co wcale nie oznacza że to jest niekorzystne. Wprost przeciwnie.

-nie warto na was głosować (2011-01-14 19:31:07)

w województwie rządzi PO i jak na razie nasz powiat nie ma żadnych korzyści z tego!

-żałuję (2011-01-14 12:52:21)

wstyd mi że głosowałem na PO

-Patriota (2011-01-14 12:32:51)

Pani Zofio niech Pani się bardziej stara pozyskiwać inwestycje dla naszego powiatu i oczywiście niech cały czas przypomina Pani swoim przełożonym w PO że Polacy o Zamachu w Smoleńsku nie zapomną!

- (2011-01-14 10:15:23)

Rozkręcający się mechanizm poszukiwania prawdy o tragedii smoleńskiej pozwala mieć nadzieję, że nadejdzie czas, gdy będzie można głosić ją otwarcie
Co wie Ameryka?

Henryk Skwarczyński

Czy wywiad amerykański posiada wiedzę na temat tego, co wydarzyło się pod Smoleńskiem?

Peter King, kongres

- (2011-01-14 09:54:49)

Jesli chodzi o Smolensk swiat rowniez :zaklepie: wersje Rosjan bo to tez jest dla nich priorytetem.Niech wiec nikt nie ludzi sie ze cokolwiek da sie wyjasnic ponad to co beda chcieli Rosjanie recze za to swoja cenna glowa i zaloze sie z kazdym o kazde pieniadze ze mina lata swietlne zanim wyjda na w

- (2011-01-14 09:37:15)

słowa wypowiedział kontroler Paweł Plusnin. Osobą, która pomimo kilkakrotnych sugestii kontrolera jednoznacznie ucięła próby odesłania maszyny na lotnisko zapasowe, był tajemniczy płk Nikołaj Krasnokutski - pisze "Nasz Dziennik".

Rozmowa
między Rosjanami została zarejestrowana na dziewiątej szpu

-Pogloski (2011-01-14 09:10:55)

Nieoficjalnie PiS ma 9ciu + zdolnoSci org P.Franciszka i chyba jednak bedzie POPIS

-andrew (2011-01-13 21:40:55)

Głupoty pani opowiada.7 psl+3po nie daje w radzie powiatu większości.Trzeba jeszcze komuś dać stołek.Marian nie lubi Franka,podobnie jak i inni ze względu na jego konfliktowy charakter i warcholstwo w PSL,zanim go wyrzucił.Nie wierzę,że Franek nie chciał vice starosty dla siebie i przewodniczącego r

-naiwny sympatyk PO (2011-01-13 20:49:29)

obiecuj Zofio obiecuj platforma to PO-trafi!

- (2011-01-13 18:15:01)

co to znów za jakieś bezpodstawne oczernianie? że inwestycje są blokowane w Biłgoraju na Kościuszki i Zamojskiej? a może ktoś wniosków pisać nie potrafi? kto to w Urzędzie Miasta za to odpowiada?

-. (2011-01-13 18:10:02)

PRZYCZYNE KATASTROFY NA PEWNO WYJASNIMY W BIŁGORAJU

-. (2011-01-13 17:37:07)

Zgłoś swoje uwagi do Wojewody i Starosty.

-Leni nie potrzebujemy (2011-01-13 16:50:24)

Nie za to Zofio Pani płacimy by nic Pani nie robiła, to nie są wakacje ,do roboty, tu mają być inwestycje dla naszego powiatu! Zaczynam się wstydzić że na Panią głosowałem!

-. (2011-01-13 11:27:02)

Prowokator znowu uaktywnił się.

- (2011-01-13 10:46:23)

jeszcze gdyby pani nie przeszkadzała w inwestycjach miejskich takich jak ulica Kościuszki i Zamojska to pół biedy, a tak kolejna radna z Biłgoraja w sejmiku jest przeciwko rozwojowi miasta kosztem partykularnych potrzeb znajomych

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Biłgoraj uczcił ofiary sowieckiej agresji na Polskę

Powiatowe święto plonów

I Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Przygotowanie szkół powiatowych do nowego roku szkolnego w stanie epidemii

Pokazy wyszkolenia kawaleryjskiego

Koncert Pauliny Mazepy, zakończył tegoroczny piknik ekologiczny w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...