Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dodatkowe środki na drogi lokalne. Jest szansa na kolejne inwestycje w naszym Powiecie

Dodał: red Data: 2018-03-20 14:59:28 (czytane: 3643)

Rząd przekaże w tym roku dodatkowe 500 mln zł na budowę dróg gminnych i powiatowych w całej Polsce, z tego Województwo Lubelskie otrzyma aż 37,7 mln zł. O tej decyzji poinformował dziś na spotkaniu z wojewodami w premier Mateusz Morawiecki. Jest więc szansa na kolejne inwestycje w naszym Powiecie.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolMedia szeroko informowały, o zmniejszeniu środków na gminną i powiatową infrastrukturę drogową. W tym temacie odbyła się nawet w Biłgoraju konferencja samorządowców, o której informowaliśmy Państwa w artykule Samorządowcy Województwa Lubelskiego w Biłgoraju zaprotestowali przeciw zmniejszeniu środków przez rząd na drogi lokalne. Potem było stanowisko posła Piotra Olszówki, który uspokajał i odpowiedz na nie posła Żmijana i znów stanowisko posła Olszówki.

W międzyczasie opublikowaliśmy komentarz ze strony Wojewody Lubelskiego odnośnie postulatów samorządowców w sprawie dróg lokalnych, w który Marek Wieczerzak doradca Wojewody Lubelskiego napisał: -Wojewoda Lubelski przypomina, że zapóźnienia i zaniechania w gminnej i powiatowej infrastrukturze drogowej wymagają radykalnych i systemowych działań znacznie wykraczających poza bezpodstawne wnioski opozycji. M. in. pod wpływem argumentacji Wojewody premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odbudowę gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w przeciągu najbliższej dekady.

remonty_bilgoraj.JPG

Dziś wygląda na to, że końca dobiega ta "epopeja" oświadczeń, stanowisk i dopominania się o środki. Dodatkowe niespełna 38 mln zł ma trafić do Województwa Lubelskiego, nasze informacje potwierdza Andrzej Szarlip z biura Wojewody Lubelskiego.

-Środki na drogi lokalne na rok 2018 zostały zwiększone o kwotę 37,7 mln zł.  Zabiegał o to w Warszawie od dawna Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek. Powoływał się przy tym na szereg spotkań, jakie odbywa z mieszkańcami, podczas których skarżą się oni na fatalny stan dróg, zwłaszcza powiatowych. O tym, że rząd zamierza wsłuchać się w głosy z terenu i przekazać dodatkowe pieniądze na rozwój infrastruktury wojewoda mówił m.in. podczas ostatniego wręczenia umów dotacji samorządowcom z Zamojszczyzny. Teraz stało się to już faktem. Dziś na ten rok jest to łącznie kwota około 100 mln zł - podkreśla Szarlip.

Reklama.

Tagi: dodatkowe środki   schetynówki   inwestycje drogowe   przebudowa dróg lokalnych

Zobacz także

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Dodane: 2020-01-23 09:51 - Komentarze  (0)  czytane (548)

TAGI: kontrole policyjne, niechroniony uczestnik ruchu drogowego, policja biłgoraj, działania prewencyjne policjiKomentarze (11)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.201.14

pol (2018-03-22 08:13:15)

i po co było to spotkanie w urzędzie miasta, samorządowcy tylko się skompromitowali

Miki (2018-03-22 08:13:15)

to bardzo dobra informacja

olo (2018-03-22 08:12:11)

czemu nie dopuszczacie komentarzy , robicie selekcję,cenzurę ?

pijar (2018-03-21 13:10:48)

osoby kompetentne wojewody informują , a szarlip poprawia ich i staje sie jeszcze ważniejszy od nich,to umie,do tego sie nadaje ,przekazywać nie swoje zasługi.to kto w końcu wypowiada sie w imieniu wojewody? normalni,czy misiewicze.

Ooo... (2018-03-21 11:47:41)

Można zrobić oświetlenie i nową nawierzchnię na Nadstwnej ;) A nie z Budżetu Obywatelskiego

jupiter (2018-03-21 10:52:59)

brawo Andrzej, chcemy więcej takich dobrych informacji

observer (2018-03-21 10:52:05)

Andrzej bije pianę na drogach. Zrobili niezły myk marketingowy. Najpierw ograniczyli środki na schetynówki a teraz wspaniałomyślnie dołożyli środków. Większość ludzi będzie pamiętać informacje, że premier zwiększył środki. Polityka po prostu.

ul. Kombatantów (2018-03-20 17:31:33)

Panowie Urzędnicy Miejscy!!!!! Od piątku pada śnieg. Boczne uliczki są nadal nie odśnieżone - śnieg z błotem i wodą po kostki. Krótkie pytanie - będziemy odśnieżać czy czekamy na wiosenne roztopy? A może czekamy na jesienne wybory i wtedy się policzymy?

(2018-03-20 17:08:46)

co ma Szarlip do dróg ? zwykły urzędnik informuje o drogach???

ul. Kombatantów (2018-03-20 16:58:36)

Od piątku pada śnieg. Czy wreszcie ktoś z Urzędu Miasta ruszy 4 litery i dopilnuje odśnieżenia ulic miasta czy dalej wszyscy będą siedzieć w cieplutkim biurze i popijać kawkę? Przypominam - za kilka miesięcy wybory.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ogłoszenia