Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dodatkowe setki milionów na 'schetynówki'. Dobra wiadomość dla naszych samorządów

Dodał: red Data: 2014-01-23 12:24:53 (czytane: 3701)

Decyzją rządu w ciągu najbliższych dwóch lat na Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych ma być przekazane dodatkowe 1,3 mld zł. W ciągu ostatnich trzech lat w Województwie Lubelskim wyremontowano 650 km dróg gminnych i powiatowych.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSprawa jest już przesądzona, przyjęta w styczniu nowelizacji ustawy o Lasach Państwowych, pozwoli o przesuwającej 1,3 mld zł na budowę i remonty dróg lokalnych w ramach "schetynówek" ze środków którą Lasy Państwowe wpłacają na rzecz państwa. O zmianie dotyczącej współfinansowania przebudowy dróg lokalnych poinformował premier Donald Tusk. Szef rządu wyjaśnił, że dzięki nowelizacji ustawy o lasach, w latach 2014 - 2015 Lasy Państwowe wpłacą do budżetu państwa 1,6 mld zł, tj. po 800 mln zł rocznie. Z tej puli tej 650 mln w ciągu każdego roku zostanie przekazanych programowi budowy i modernizacji dróg lokalnych. Pozostałe pieniądze pozostaną w budżecie państwa. Jako pierwszy informację tę podał Janusz Piechociński.

schetynowki_powiat_bilgorajski.JPG

-Jestem usatysfakcjonowana informacją Wicepremiera Janusza Piechocińskiego w sprawie zwiększenia środków na Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Pieniądze te będą pochodziły z planowanej opłaty leśnej w wysokości 650 mln zł. Łączna kwota środków na drogi lokalne w bieżącym roku wyniesie 900 mln zł. Decyzja ta jest wynikiem uzgodnień koalicyjnych PO - PSL dotyczących Budżetu Państwa na 2014 rok - podkreśla w rozmowie z bilgoraj.com.pl poseł Genowefa Tokarska i dodaje: -Przypomnę, że w projekcie budżetu państwa na 2014 rok rząd obniżył wielkość środków na tzw. „schetynówki” o kwotę 750 mln zł pozostawiając jedynie 250 mln zł. Prowadząc uzgodnienia z Ministrem Finansów PSL zdecydowanie sprzeciwiał się takim działaniom. Osobiście kilkakrotnie zabierając głos w toku prac nad budżetem wyrażałam niezadowolenie z powodu zmniejszenia tych środków.

Reklama.

W poszukiwaniu środków na zwiększenie programu poseł tokarska zgłosiła propozycję do ustawy okołobudżetowej wprowadzenia akcyzy na piwo w wysokości 6 gr na butelce, co przy wysokim jego spożyciu (99 litrów na osobę w ciągu roku) dawało kwotę około 350 mln zł. -Zgłaszając poprawkę liczyłam na to, że koncerny same pokryją koszty akcyzy pozostawiając cenę piwa na niezmienionym poziomie. Dodam, że ponad 90% rynku piwa należy do dużych  koncernów zagranicznych: SABMiller, Heineken, Carlsberg Polska, a regionalne krajowe browary mają tylko około 7% rynku - przyznaje była Wojewoda Lubelski. Propozycja podniesienia akcyzy na piwo nie uzyskała jednak akceptacji Ministra Finansów i nie została poparta przez posłów w Sejmie. Oprócz posłów PSL za akcyzą głosowało 9 posłów z SLD, 2 posłów z PiS i 5 posłów niezależnych.

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych to sprawdzony program, który pozwalał samorządom gminnym i powiatowym skutecznie poprawiać infrastrukturę drogową. Warto nadmienić, że tylko w ciągu trzech poprzednich lat w naszym Województwie, w ramach tego programu przebudowanych zostało ponad 650 km dróg. Na 2014 rok samorządy naszego Województwa złożyły 126 wniosków, z których do realizacji Wojewoda zakwalifikował - z powody zmniejszenia środków - tylko <10%.

-To naprawdę świetna wiadomość, bo dzięki tym pieniądzom uda się zmodernizować najpilniejsze potrzeby drogowe w naszej Gminie - przyznaje Burmistrz Tadeusz Niedzwiecki. Z takiego obrotu spraw zadowolone są także władze Biłgoraja, jest bowiem szansa, że będą pieniądze na współfinansowanie przebudowy ulic Polnej i Zielonej.

/bilgoraj.com.pl/
Foto: Archiwum

Tagi: schetynówki   przebudowa dróg lokalnych   powiat biłgorajski   genowefa tokarska

Zobacz także

Biłgoraj na IV miejscu spośród 212 miast w Polsce

Dodane: 2020-01-27 19:32 - Komentarze  (3)  czytane (596)

TAGI: fundusze zewnętrzne, program rozówj lokalny, biłgoraj, tu chce się żyćKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.12.79

-do wójta Niedźwieckiego (2014-01-26 16:55:04)

niewielka pociecha z tego że Lasy Państwowe zostaną osłabione a z czasem sprywatyzowane i jak wiekszość Polskich przedsiębiorstw trafią w obce ręce.
Ale to nic wójt Niedźwiedzki zrobi kilka km dróg lokalnych, które i tak sie po kilku latach rozpadnął. i nie będzie ani Lasów Państwowych ani dróg!!!

-sido- lux (2014-01-25 17:37:36)

gdyby zgodnie z tym sondażem to w Urzędzie Miasta mogłoby być coś na wzór Luxoru , co nie ?

-cfg (2014-01-24 20:13:56)

A kiedy usłyszę o mieszkaniach dla bezrobotnych?Namiotów też dla nich nikt nie daje

- (2014-01-24 13:18:07)

Po aktywności Schetyny "schetynówki" są , ale jego "koledzy" odsuwają na aut, nie lubi się lepszych od siebie. biłgorajanin niech nie straszy, że z powrotem do pracy w szkole przyjmą pewnego posla (co lubi hotele w ciekawym towarzystwie). Jeśli tak , to wielu rodziców zabierze z takiej szkoły swoje dzieci.

-Drwal (2014-01-24 12:48:49)

Pieniądze z planowanej opłaty leśnej powinny być zatrzymane do dyspozycji lasów,lasy potrzebują dużych nakładów na prowadzenie gospodarki w zakresie ochrony i zadrzewień.
Pomysł zabierania celowych środków jest niegospodarny i szkodliwy.Na drogi przecież jest utworzony narodowy fundusz drogowy,koalicjanci pilnujcie tych pieniędzy,tu wydzielcie środki na drogi lokalne.Na pomyśle szefostwa PSL stracą Lasy,stracą Polacy.

-Maria (2014-01-24 12:34:03)

Naród już nie da się nabrać na tanie chwyty. Zarobią swoje firmy i o
to chodzi jak przy euro a upadną polscy podwykonawcy. Lasy to wspólne
dobro i łapy precz od lasów.

-Chłop (2014-01-24 12:05:10)

Teraz podatek na lasy. Lasy są nas wszystkich. Zabranie
pieniędzy to brak zalesiania i coraz mniej lasów. Nie chcę państwa
które zabiera nam obywatelom pieniądze na lasy i niby daje na drogi.

-Igor (2014-01-24 09:35:05)

Ładnie przesunęli kasę z lasów na drogi lasy na przemiał bo na zalesianie zabraknie wielkie dzięki kombinacje coby wyborców pozyskać i znowu psl do władzy.

-Mac (2014-01-24 08:13:53)

A ja czekam na pomysł rzadu żeby mi podatki obniżyć. Tylko głupi sie cieszy jak "dostaje"pieniądze od państwa. Dadzą takiemu 100zl i chcą aby im dziękować, a skąd wzięli te 100zl? Wcześniej zabrali 200zl. O wielka łaska
Niech kroją wydatki. Ile osób pracuje w administracji państwowej/samorządowej??

- (2014-01-24 00:13:05)

Pomysł Tokarskiej z przeniesieniem obciążenia na obywateli w postaci podwyżki akcyzy na szczęście nie przeszedł. Nowa propozycja rządu pozwoli na 4 krotnie zwiększenie środków niż w przypadku podwyżki akcyzy, więc z tymi pochwałami Tokarskiej chyba wam nie wyszło.

-Witt (2014-01-23 20:41:43)

Już Nadleśnictwo Biłgoraj zbiera pieniądze na ten podatek. Usadowiony przez Tokarską PSL-wsko-ZSL-owski Nadleśniczy tnie całe połacie lasu przy wyjeżdzie z Biłgoraja do Zamościa i za przejazd do posesji na Woli każe sobie płacić bo droga wcześniej gminna teraz do Nadleśnictwa należy. A naród ciemny, coraz bardziej intelektualnie zapóźniony nie widzi, że najpierw go lasu pozbawią zostawiając same pieńki , forsę wyrwą za przejazd leśnym duktem a później jak drogę wybudują to też opłatę i wia-tol nałożą. Ale co tam Tokarska o nas dba, już to nie raz udowodniła a teraz to w przepływie dobroci wiek nam podwyższyła do 67 lat. I jak będziemy dłużej pracować to ludziom będzie się żyło lepiej. Już niektórym żyje się bardzo dobrze. Najpierw synekura wojewody załatwiona przez Pawlaka z Drewnianą Twarzą. Odprawa za stołek wojewody ze 100 tyś. emerytura- rocznie 60 tyś. zł . Teraz dieta poselska ze 13 tyś zł na miesiąc i jeszcze ze 13 tyś na biuro poselskie też na miesiąc. Żyć nie umierać. Nawet jak serducho zacznie niebezpiecznie klekotać to się nowe kupi. A taki robotnik co 1 tyś zł na miesiąc bierze to co on może? Gó...no może , on się nawet do syta najeść nie może. Ale jak chce- to może do 67 lat na bandę łachudrów co dorwała się do władzy tyrać.

- (2014-01-23 18:03:15)

beda trzymac sie wladzy bo profit z tego baaaaaardzo duzy

- (2014-01-23 18:01:47)

portal mt r s j p h ch i d

- spiskowcu z koziej wólki (2014-01-23 16:26:58)

jak twoje życie polegało na takim spiskowaniu - to tylko Ci współczuć , im szybciej wizyta u lekarza to lepiej
super informacja dla osiedla !!!!

-a moze to tylko spiskowa teora (2014-01-23 16:08:55)

Wiecie jak zarobić forsę? Zleca się projekt zaprzyjaznionej firmie bez przetargu która zawyza kosztorys inwestorami ( leci po KNR ) nastsepnie ustawia sie odpowiedniego inspektora nadzoru przetarg ustawia się wypisujac odpowiednie zawyzone normy i materiały oraz wymaga doswiadczenai bardzo wybudowanego .następnie ustawiona firma składa ofertę wiedząc kto będzie inspektorem i ze będzie można zamienić materiały w robotach ulegajajacych zakryciu czegoś nienwykonac itp będzie to niska oferta bo materiały marne i dużo nie wykonanej roboty eta. Robota zrobi Sie na odwaol nawet z opuznieniem nikkt nie malozy kar faktura Sie zapłaci szybko jest forsa do podziału pomiędzy inwestorem inspektorem i wykonawcą .

-nareszcie (2014-01-23 15:48:26)

widzicieze, ze tylko Tokarscy zabiegają realnie o to by cos zostało dla pokoleń i wychodzi im to.mimo ze cały czas ludzie rzucają im kłody pod nogi. wypisują durnoty w komentarzach itp.dlatego należy im się uznanie i szacunek bo tu naprawdę trzeba nerwow ze stali zeby niestrudzenie i owocnie dzialac

-bp (2014-01-23 15:41:46)

No jak zwykle zarobią miejscowi mafiozi ,co mnie obchodzą wasze drogi jak mieszkań nie budujecie a jak są to trzeba na mieszkanie 300lat odkładać

-bilgorajanin (2014-01-23 14:30:39)

do Andrzeja - nie psuj nam humoru tym fircykiem Szeligą.Pieniądze będą na budowę dróg a Szeliga nie jeżdzi po hotelach z koleżankami - oby do końca kadencji i basta,Miałeś hamie złoty róg ........... i do roboty Szeliga do szkoły jak cię przyjmą i przesadzaj dzieci w ławkach tak mają siedzieć jak tobie się podoba a nie tak jak dzieci chcą,Tak było w 1 to są fakty!

-ot co (2014-01-23 14:08:03)

pomysł z piwem był dobry, tylko koncerny nie chciałby płacić i straszyły przerzuceniem na piwoszy

-pijany mistrz (2014-01-23 13:40:55)

ja słyszałem że złote tarasy na Nowakowskiego mają budować

-lbl.pl (2014-01-23 12:48:38)

Zmartwię Cię,
nie ma szans.

Na schetynówki można dostać do 3 milionów dotacji.

Burmistrz kiedyś mówił, że Nowakowskiego to koszt około 20 milionów.

-Andrzej (2014-01-23 12:44:35)

Tokarska działa głową a Szeliga?

-Nowakowszczanka (2014-01-23 12:35:34)

No i oczywiście jest szansa na budowę ulicy Nowakowskiego!!! Hurrrraaaaaa!!!!!!!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Mistrzowski Turniej w Speedcubingu (FOTO)

Mistrzostwa w Speedcubingu, czyli w układaniu Kostki Rubika na czas,...

Bieganie - podobnie jak spacerowanie - jest podstawową formą...

Ile w poszczególnych Gminach Powiatu Biłgorajskiego płaci się za śmieci?

Postanowiliśmy sprawdzić obowiązujące obecnie w poszczególnych...

Statystyka Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju

Wiemy ile dzieci urodziło się w 2019 roku, ile zawarto małżeństw...

Przez Goraj przeszli Trzej Królowie (FOTO)

Ulicami Goraja przeszedł w tym roku po raz pierwszy Orszak trzech...

Łukowa. I Regionalny Przegląd Najstarszych Kolęd Ludowych i Dunajów (FOTO)

Region biłgorajski ma sie czym pochwalić jeśli chodzi o bogactwo...

Ogłoszenia