Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dodatkowe pieniądze na nowe inwestycje

Dodał: red Data: 2016-02-15 14:52:14 (czytane: 1280)

Gmina Józefów zrealizuje w tym roku kilka nieplanowanych wcześniej, ale ważnych dla mieszkańców inwestycji. Podczas sesji, która odbyła się 12 lutego, radni wpisali do tegorocznego budżetu pieniądze, m. in. na budowę dróg, zakup samochodu dla strażaków i dokumentację na odnawialne źródła energii.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgorajdroga_hamernia.jpgWśród nowych zadań jest przebudowa ponad 300 metrów drogi w miejscowości Majdan Nepryski "Zachoiny", na które rada przeznaczyła 72 tys. zł oraz drogi w osiedlu Długi Kąt Osada, czyli dawnym "Prefabecie". W tym drugim przypadku w budżecie radni zapisali 70 tys. zł, które zostaną wykorzystane na modernizację drogi z parkingami o łącznej powierzchni około 1 tysiąca metrów kwadratowych. W najbliższych dniach samorząd ogłosi przetargi na wykonanie tych robót, a także modernizację około 600-metrowego odcinka drogi w Stanisławowie w kierunku Malewszczyzny, na którą już wcześniej przeznaczył 140 tys. zł.

Podczas piątkowej sesji radni wpisali do uchwały budżetowej także 60 tys. zł na wykonanie podbudowy tłuczniowej trasy w Długim Kącie oraz 50 tys. zł na zakup samochodu pożarniczego dla OSP w Majdanie Nepryskim. Strażacy liczą też na wsparcie miejscowej wspólnoty gruntowej oraz nadleśnictw Józefów i Zwierzyniec.

W tegorocznym budżecie są również środki na opracowanie dokumentacji, która jest potrzebna do przygotowania wniosku o unijne dotacje na zakup i montaż kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę i paneli fotowoltaicznych. Na ten cel rada przeznaczyła 115 tys. zł.

Reklama.

Za kolejnych 10 tys. Gmina Józefów chce opracować dokumentację zagospodarowania terenu wokół synagogi. Inwestycja ta ma szanse na dotację z rządowego programu Infrastruktura Bibliotek.

Radni przyjęli również uchwały, zmieniające studium uwarunkowań i plan zagospodarowania przestrzennego, które zostały dostosowane do planów inwestycyjnych gminy. Chodzi przede wszystkim o projekty, które mają szanse na unijne dotacje oraz przedsięwzięcia, związane z tworzeniem nowych miejsc pracy.

/IAS/

Tagi: gmina józefów   inwestycje drogowe   sesja rady miejskiej   burmistrz józefowa

Zobacz także

Izolatorium funkcjonuje w Biłgoraju. Czym jest i do czego służy? (VIDEO)

Dodane: 2020-03-31 10:00 - Komentarze  (0)  czytane (1569)

TAGI: wojedowa lubelski, koronawirus, izolatoria, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.220.21

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Michała F.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Zamościu zapadł wyrok w sprawie Michała F. byłego dyrektora OSiR w Biłgoraju oraz radnego Rady Powiatu. Był on oskarżony art. 231 par. 2 KK w powiązaniu z art. 12 KK. -Sąd Okręgowy utrzymał wyrok Sądu Rejonowego w Biłgoraju i co do zasady wyrok z dniem dzisiejszym jest prawomocny - informuje wiceprezes Sądu Okręgowego w Zamościu, sędzia Tadeusz Bizior. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Pomoc dla Ekwadoru. Siostra z Biłgoraja prosi o wsparcie (VIDEO)

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana Pawła II angażuje...

BRW planuje zwolnienia grupowe. W dwóch firmach 1 900 osób

Odpowiednie pisma wpłynęły już do Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju,...

Czy pracownicy Black Red White mają się czego obawiać?

Z prezesem BRW Dariuszem Formelą rozmawiamy o tarczy antykryzysowej,...

Biskup naszej Diecezji przełożył Pierwszą Komunię Świętą na jesień

Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii oraz brak pewności, co do dalszego...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Ogłoszenia