Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dobre wiadomości dla miejskiego budżetu

Dodał: red Data: 2013-03-27 11:43:05 (czytane: 2275)

W marcu do Urzędu Miasta Biłgoraj trafiły informacje, które są bardzo dobre z punktu widzenia budżetu Miasta, m. in. zwiększona została dotacja na budowę obwodnicy północnej z 70 do 85%.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW połowie marca br. do Burmistrza Biłgoraja trafiła decyzja Departamentu Programów Ponadregionalnych Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o zwiększeniu dotacji z 70 do 85% wartości kosztów kwalifikowanych na realizację projektu pn. "Budowa Obwodnicy Północnej w Biłgoraju". 26 marca br. został podpisany aneks do umowy o dofinansowanie projektu, dotyczący zwiększenia wartości dofinansowania. -Po wyborze wykonawcy robót i nadzoru inwestorskiego oraz wypłacie odszkodowań za wykup gruntów wysokość dofinansowania wyniesie 26 877 612,68 zł - informuje Janusz Rosłan.

bilgoraj_urzad_miasta.JPG

Także w marcu do władz Biłgoraja trafiła informacja, że zadanie pod nazwą "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Biłgoraj" zostało umieszczone w "Planie rzeczowo - finansowym dotacji WFOŚiGW w Lublinie na rok 2013". Na to zadanie Miasto otrzyma dotacje w wysokości 50 800 zł. Jak informował Burmistrz, na chwilę obecną wpłynęło 60 wniosków na wymianę pokryć dachowych od mieszkańców Miasta. -Zagwarantowane środki wystarczą na zdjęcie i utylizację eternitu z około 55 budynków. Pozostałe wnioski zostaną umieszczone na liście rezerwowej. Obecnie przygotowywane jest postępowanie na wybór wykonawców robót - informuje Referat Gospodarki Komunalnej i Inwestycji UM Biłgoraj.

Przewidywany termin rozpoczęcia prac to maj tego roku, a termin ich zakończenia planowany jest na październik br. Nabór wniosków jest otwarty i trwa cały rok. W drugiej połowie roku będzie możliwość ubiegania się o dodatkowe środki, które mogą pozostać w WFOŚiGW.

Reklama.

Jest już także złożony wniosek o dofinansowanie programu pn. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Biłgoraju, w ramach działania 9.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wartość projektu to 1,7 mln zł, a wkład niepieniężny samorządu w postaci udostępnienia sal lekcyjnych wynosi 10%.

Projekt obejmuje wszystkie szkoły podstawowe i gimnazja, zrealizowane maja być w ramach jego działań zajęcia dla uczniów szczególnie uzdolnionych, a także zakupione dodatkowe wyposażenie konieczne do realizacji zadań oświatowych.

Niewiele, bo tylko 4 tys. zł, Miasto otrzyma na zadanie zagospodarowania terenów zielonych w obrębie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju. Całkowita wartość zadania to ok. 20 tys. zł. W ramach zadania nasadzonych zostanie 87 drzew, w tym 70 sztuk drzewa z rodziny cyprysowatych. Posadzonych ma być także 445 krzewów ozdobnych.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: budżet   urząd miasta biłgoraj   dofinansowanie inwestycji   środki unijne

Zobacz także

Nieoficjalnie Beata Strzałka posłem Ziemi Biłgorajskiej

Dodane: 2019-10-14 19:02 - Komentarze  (53)  czytane (3222)

TAGI: wybory parlamentarne, okręg nr 7, beata strzałka, kampania wyborczaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.231.228.109

-xcvbnm, (2013-03-28 09:21:16)

No to pewnie na sylwestra pod urzędem miasta już pieniądze są,

-j.w (2013-03-27 18:35:42)

Co do 835 to do zrywania asfaltu jeszcze trochę. Najpierw muszą chyba geodeci wszystko wyznaczyć, później wycinka drzew i ewentualne rozbiórki, a dopiero w następnej kolejności zabiorą się za asfalt.

- (2013-03-27 18:24:37)

Bo gdzie mają dać dotację jak już nie ma gdzie

-Pora na zmiany (2013-03-27 12:21:50)

Burmistrz Rosłan nie sprawdził się. Miasto wymiera , ludzie młodzi wyjeżdżają. Burmistrz szuka oszczędności w przedszkolach i szkołach , czyli kosztem dzieci. Muszą nastąpić zmiany. Musimy iść wszyscy na wybory.

- (2013-03-27 12:18:05)

A czy ktoś ma wiedzę na temat terminu rozpoczęcia remontu drogi 835 na odcinku Frampol- Wysokie. Przetarg wygrała firma Doren z Warszawy (nigdy o niej nie słyszałem). Zgodnie z umową roboty miała rozpocząć z początkiem marca, ale na razie na tej drodze cisza. W zrywaniu asfaltu raczej pogoda nie przeszkadza.

-456 (2013-03-27 12:05:45)

rodzice których dziieci w BCK już zbierają podpisy w tej sprawie,jeszcz troch i skończy się to tak jak z Czerepachem z Wilkowyj

-d fgh (2013-03-27 12:03:37)

Czemu burmistrz zabiera dotację na zajęcia dla dzieci?Przecież to są pieniądze podatników nie jego?Co on się rządzi nie swoim

-OK Niech razem z powiatem przebudują Aleję Jana Pawła II (2013-03-27 11:53:22)

Wjeżdzając do Biłgoraja od strony Lublina ma sie wrazenie że za wiadukterm kończy sie cywizizacja Skrzyżowanie Aleji JPII z Ul Lubelską jest regularnie zalewane wodą w okrezie zimowym tworzy sie tam lodowisko. Grubośc lodu dochodzi do okolo 20 cm. !!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Pułkownik z Biłgoraja, powalczy o mandat posła. Bogdan Kiełbasa startuje z list "Lewicy" (AUDIO)

Pułkownik rezerwy Bogdan Kiełbasa będzie walczył o mandat poselski. Jego kandydaturę zgłosiła biłgorajskie struktury Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ogłoszenie, że Bogdan Kiełbasa będzie startował z list "Lewicy, odbyło się dziś wieczorem podczas specjalnej konferencji. -Po ponad 34 latach zawodowej służby wojskowej powróciłem do Biłgoraja i tu na swojej drodze spotkałem otwartych i przyjaznych ludzi. Chcę im służyć - przyznaje kandydat. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych „O Księżyc Twardowskiego” (FOTO)

XIII Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Potrącenie rowerzystki w Bukowinie

Policjanci biłgorajskiej Komendy ustalają i wyjaśniają wszystkie...

Nieoficjalnie Beata Strzałka posłem Ziemi Biłgorajskiej

Osiem mandatów dla Prawa i Sprawiedliwościowy, dwa dla Koalicji...

Rekord frekwencji pobity. Będzie weekend powyborczy dla mieszkańców Biłgoraja

O ponad 1/5 więcej mieszkańców Biłgoraja poszło do urn wyborczych...

Biłgoraj. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej (FOTO)

W Biłgoraju odbyły się powiatowe uroczystości związane z 80. rocznicą...

PSL domyka listy wyborcze. Z naszego Powiatu kandydować mają Genowefa Tokarska i Wiesław Różyński (AUDIO)

Polskie Stronnictwo Ludowe podpisało porozumienie z Kukiz15....

Ogłoszenia