Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dobre wiadomości dla Biłgoraja, Tarnogrodu i Potoka Górnego oraz Powiatu Biłgorajskiego

Dodał: red Data: 2017-01-06 10:34:30 (czytane: 3817)

Wojewoda Lubelski ogłosił listę zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 - 2019 (edycja na 2017). Są na niej wnioski Miasta Biłgoraj, Gmin Tarnogród i Potok Górny oraz Powiatu Biłgorajskiego.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajMiasto Biłgoraj na rozbudowę drogi gminnej Nr 109 575L, tj. ulicy Poniatowskiego w Biłgoraju oraz ulicy Kwiatowej (łącznie niespełna 1,2 km) otrzyma ponad 2,2 mln zł. Wartość kosztorysowa całego zadania to niespełna 4,5 mln zł. Z kolei Gmina Tarnogród wnioskowała o środki na przebudowę drogi gminnej Nr 103 510L w Tarnogrodzie (Przedmieście Płuskie Zachód) o długości 1,4 km. Wartość tego zadania to około 1,8 mln zł, a dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 902 tys. zł.

remonty_drogowe_powiat.JPG


-Taka wiadomość cieszy - przyznaje w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl Tomasz Rogala zastępca Burmistrza Tarnogrodu i dodaje: -Łącznie z dofinansowaniem zewnętrznym w naszej Gminie realizować będziemy zadania za ponad 16 mln zł. Obok drogi Przedmieście Płuskie Zachód wartej 1,8 mln zł, za blisko 4 mln zł przebudowana będzie oczyszczalnia ścieków w Tarnogrodzie. W Woli Różanieckiej powstanie kanalizacja sanitarna o długości 10 414 m przy wsparciu zewnętrzy w kwocie blisko 3,1 mln zł (wartości zadania w 5 mln zł). Do tego będziemy także montować 273 sztuki instalacji solarnych i 14 kotłów na biomasę w ramach wartego 3,5 mln zł projektu dofinansowanego sumą 2,7 mln zł.

Reklama.

Dofinansowanie otrzyma także Potok Górny. Samorząd wnioskował o wsparcie projektu budowy drogi gminnej w miejscowości Dąbrówka "Górka", z opublikowanej przez Wojewodę listy wynika, że samorząd otrzyma wsparcie w kwocie 330 tys. zł (o tyle wnioskował) przy zadaniu wartym blisko 3,3 mln zł. 2,2 mln zł otrzyma Powiat Biłgorajski na warte wg. kosztorysu ponad 4,4 mln przebudowę drogi Obsza - Zamch na odcinku niespełna 7 km.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: schetynówki   remonty dróg lokalnych   pieniądze na inwestycje drogowe   powiat biłgorajski

Zobacz także

Konferencja prasowa posła Olszówki na temat wsparcia dla jednostek OSP

Dodane: 2017-10-23 13:32 - Komentarze  (7)  czytane (843)

TAGI: poseł piotr olszówka, osp powiat biłgorajski, konferencja prasowa, wsparcie dla jednostek ospKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.131.189

zx (2017-01-09 23:34:36)

Tarnogród to komunistyczne za....e, ideologia większości rady jak za PRL, komunistyczna mentalność, nepotyzm i kolesiostwo. Burmistrz i Rada w 90 % do wymiany.

(2017-01-09 16:29:27)

do Darka. Dariuszu nie wiem z jakiej jesteś opcji, ale czas zrozumieć, że burmistrz może mniej. Poseł Olszówka pisał na banerach - Nowe miejsca pracy idyllę obiecywała Borowiec. Tu trza uderzyć, a nie szukać dziury w całym. Myślec, to nie boli !!!!

ehheh (2017-01-07 12:39:26)

Miasto się zmieniło bo są nowe ulice?
Jeśli rozwój miasta to budowanie nowych ulic za zewnętrzne środki (co w zasadzie każdy etatowiec potrafi, bo ma instrukcje w rozporządzeniach jak dla dziecka z przedszkola napisane), to ja dziękuje za takie podejście do tematu "rozwój". Bo miasteczko ładnie wygląda.
Po pierwsze miasto to są jego mieszkańcy. To ludzie stanowią wartość miasta i to ludzie budują miasta i to mieszkańcy wpłacają do budżetu miasta kasę.
Nie słychać w ogóle w debacie publicznej terminu - gospodarka miasta. Nie ma.
Tylko pie---nie o drogach. Owszem drogi pomagają w przemieszczaniu się, ale trzeba mieć dokąd się przemieszczać. Puki co to to te nowe i "ładnie wyglądające" arterie to prowadzą do supermarketów. A tak nie powinno być. Chyba nie o taki rozwój chodzi mieszkańcom. ;) Skoro drogi to inwestycja to jakie są zwroty z tej inwestycji, czyli jak się to przełożyło na lokalny obrót pieniądzem? Bo jak do tej pory to pieniądz wypracowany przez autochtonów tylko ucieka z tego miasta. Czy powstały jakieś nowe miejsca pracy, czy powstały lokalne firmy? Jakieś liczby poproszę.

hje, hje, hje (2017-01-07 08:06:10)

Biłgoraj - metropolia??? No gratuluję poczucia humoru :(I)

gość (2017-01-06 21:20:32)

p Darku co sis czepiasz Burmistrza zobacz tylko miasto jak się zmieniło ulice obwodnice pod tym względem jesteśmy jak metropolia . na inne rzeczy przyjdzie czas

qwerty (2017-01-06 12:15:28)

W Tarnogrodzie w tym roku się postarali. Tak wysokie inwestycje muszą cieszyć, inne podobne miasta nie mają takich budżetów. W Td brakuje trochę takich innowacyjnych pomysłów, a z punktu widzenia estetycznego a także i ekonomiczna konieczna jest wymiana napowietrznych linii energetycznych i zmiana oświetlenia na led. Widać to szczególnie na 1 go Maja. Zmusić PGE do remontu!

Darek (2017-01-06 11:39:54)

W Biłgoraju tak samo. Rosłana zmienić. Inne miasta mają strefy ekonomiczne. Są inwestorzy i praca dla ludzi. Nowi ludzie i nowe pomysły dla rozwoju Biłgoraja. Rosłana ostatnia karencja. Nie powinien być wybrany.

Tarnogród (2017-01-06 11:15:51)

Rogala ze Stróżem do zmiany w najbliższych wyborach. Popatrzcie na inne miasteczka jak rozwijają się a co z Tarnogrodem. Tam są lepsi gospodarze.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe , księgowość, doradztwo.

Ul. Komorowskiego 3/113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Biuro Podróży i Ubezpieczeń CZIMAD

ul. gen. Komorowskiego 3, I piętro pok.107, 23-400 Biłgoraj

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Wejściówki na Monster truck

bilgoraj.com.pl poleca

10-lecia Stowarzyszenia Kobiet Goraja 'Kobieta Aktywna' (FOTO)

Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Goraja "Kobieta Aktywna" w dniu...

Nowy samochód dla OSP Sól (FOTO)

Zastępca Komendanta Głównego PSP w Warszawie nadbrygadier Marek...

Program bezpłatnych szczepień ma ruszyć w Biłgoraju

Od stycznia 2018 roku rozpocznie się realizacja „Programu...

Czy znikną miejskie szalety z ulicy Pocztowej?

Wydany jest już projekt decyzji o warunkach zabudowy na budowę...

Nuncjusz apostolski, przedstawiciele Sejmu i Senatu na spotkaniu z niepełnosprawnymi w Biszczy (FOTO)

W Biszczy już po raz XI odbył się przegląd poezji recytowanej...

Wesprzyj rehabilitację Jagody

Terapia prowadzona w Warszawie przynosi rezultaty i Jagoda Stasiewicz...

Ogłoszenia