Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Do wyższych rzeczy jestem stworzony, czyli o zagrożeniach w popkulturze (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-18 14:23:08 (czytane: 1129)

W parafii św. Jerzego w Biłgoraju, odbył się dziś szereg konferencji poświęconych zagrożeniom w popkulturze. Hasłem przewodnim spotkań, które prowadziła Małgorzata Nawrocka były słowa wypowiedziane przez św. Stanisława Kostkę "do wyższych rzeczy jestem stworzony".Jakie zagrożenia dla młodzieży i współczesnego człowieka niesie dzisiejsza popkultura? Na to pytanie starano się odpowiedzieć podczas cyklu konferencji, któe w kościele św. Jerzego w Biłgoraju wygłosiła Małgorzata Nawrocka. Na spotkanie w sposób szczególny zaproszeni byli rodzice, osoby z grup formacyjnych oraz wszyscy chętni.

roman_sawic.JPG

-Konferencje przypadły dzięki Bożej Opatrzności, w dniu wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. On swój program życiowy ujął w słowach "do wyższych jestem stworzony". I dziś te słowa mają szczególne znaczenie. W dobie kiedy człowiekowi przyszło żyć w dobie szczególnie szybkiego rozwoju techniki. Warto więc w tym wszystkim uświadomić sobie dokąd zmierzam, co jest w życiu ważne, jakie rozwiązania podsuwa mi świat, co podpowiada mi sumienie, serce i rozum. Jakie mechanizmy nami kierują, co i w jaki sposób kształtuje sposób naszego myślenia i postępowania. czy poddajemy się tym prądom, trendom i wskazówkom świadomie czy też działamy tak nie inaczej po podpowiada nam to przekaz podprogowy. Te mechanizmy warto znać, warto zdawać sobie sprawę z ich oddziaływania na nas. Warto nauczyć się selektywnego pobierania informacji, ich weryfikacji oraz w tym wszystkim umieć zachować właściwą skalę wartości - podkreśla ks. Roman Sawic, proboszcz parafii św. Jerzego w Biłgoraju.

malgorzata_nawrocka.JPG

Konferencje prowadziła Małgorzata Nawrocka, pedagog, dziennikarka, autorka kilkudziesięciu książek, scenariuszy teatralnych, audycji radiowych i telewizyjnych oraz podręczników szkolnych. -Na dzisiejszych konferencjach chciałam podzielić się wiedzą i doświadczeniami w kwestii popkultury. Wykłady podzielone zostały na trzy części. W pierwszej omówiliśmy kwestie tego jak długo to jeszcze potrwa, czyli co to jest popkultura i dlaczego Zachód traci swoją duchową tożsamość. Następnie podjęłam temat świata współczesnego jako duchowego supermarketu. Sednem rozważań były nowe wizje nieba i szczęścia w popkulturze. Przyjrzeliśmy się kwestii buddyzmu, medytacji, weganizmowi - jako prądowi filozoficznemu oraz ikonom współczesnej popkultury m. in. z dziedziny kina. Dopełnieniem był wykład dziecko w świecie mediów, magii i idoli, czyli rzecz o wychowaniu bez porażek we współczesnym świecie - podkreśla Małgorzata Nawrocka.

zagrozenia_w_popkulturze.JPG

Organizatorzy przewidzieli także czas na indywidualne rozmowy, dyskusję i pytania dotyczące medialnych, kulturalnych i społecznych przemian w Polsce i na świecie.


Zobacz także: Święto młodzieży w przededniu wspomnienia świętego Stanisława Kostki (FOTO)

/bilgoraj.com.pl/
 

Reklama.

Zdjęć w galerii: 29

Tagi: zagrożena w popkulturze   biłgoraj   małgorzata nawrocka   media

Zobacz także

Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca (FOTO)

Dodane: 2021-10-16 22:05 - Komentarze  (9)  czytane (1416)

TAGI: diecezjalny dzień skupienia, wspólnota przyjaciół oblubieńca, sankturium św. marii magdaleny, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wykopki

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wystawa dzieł sztuki Stefan Knapp 1921 - 2021 już otwarta

By uczcić 100. rocznicę urodzin artysty Stefana Knappa dział sztuki Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju przygotowało wystawę czasową...