Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dlaczego przydomowe oczyszczalnie ścieków są lepszym rozwiązaniem, niż montaż szamba betonowego?

Dodał: red Data: 2018-03-20 08:34:02 (czytane: 1017)

W domkach jednorodzinnych, których w Polsce można spotkać bardzo wiele, najczęściej spotyka się przydomowe szambo - które niestety co jakiś czas może stwarzać przeróżne problemy.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajKto kiedykolwiek spotkał się z podobną konstrukcją wie, że jest to zwykle bezodpływowy zbiornik, wykonywany przeważnie z betonu, do którego odprowadza się ścieki domowe z urządzeń kanalizacyjnych. Szamba potrafią wybijać, brzydko pachnieć, nie być szczelne, a nawet cofać ścieki do domu. Lista problemów jest ogromna – oczywiście, nie występują u każdego, ale niemal każdy przynajmniej raz w życiu miewa takie nieprzyjemne problemy przy swoim domu. W dodatku takie rozwiązania są nieekologiczne! Na szczęście pojawia się alternatywa – przydomowe oczyszczalnie ścieków! Jak działają i dlaczego są lepszym wyborem?

Dlaczego przydomowe oczyszczalnie ścieków są lepszym rozwiązaniem, niż montaż szamba betonowego?
W domkach jednorodzinnych, których w Polsce można spotkać bardzo wiele, najczęściej spotyka się przydomowe szambo – które niestety co jakiś czas może stwarzać przeróżne problemy. Kto kiedykolwiek spotkał się z podobną konstrukcją wie, że jest to zwykle bezodpływowy zbiornik, wykonywany przeważnie z betonu, do którego odprowadza się ścieki domowe z urządzeń kanalizacyjnych. Szamba potrafią wybijać, brzydko pachnieć, nie być szczelne, a nawet cofać ścieki do domu. Lista problemów jest ogromna – oczywiście, nie występują u każdego, ale niemal każdy przynajmniej raz w życiu miewa takie nieprzyjemne problemy przy swoim domu. W dodatku takie rozwiązania są nieekologiczne! Na szczęście pojawia się alternatywa - przydomowe oczyszczalnie ścieków! Jak działają i dlaczego są lepszym wyborem?

przydomowe_oczyszczalnie_sciekow.jpg

Szambo a środowisko naturalne
W tej chwili większość klientów zwraca uwagę nie tylko na funkcjonalność danego systemu, ale również na jego wpływ na środowisko naturalne. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że zwykłe szamba nie są ekologiczne. Szacuje się, że ścieki nawet od 1/3 wszystkich posiadających szambo Polaków nie trafiają do oczyszczalni ścieków. Czasem są nielegalnie wylewane na pola czy do rowów melioracyjnych, a czasem po prostu skażają glebę, wylewając się do niej poprzez nieszczelności w konstrukcji szamba. Warto wiedzieć, że w takich wypadkach skażeniu ulegają również wody gruntowe, w których można odnaleźć wiele drobnoustrojów chorobotwórczych, które przeniknęły właśnie z powodu niezabezpieczonych i niezneutralizowanych nieczystości. Zastanówmy się, czy sami chcielibyśmy pić taką wodę - wiadomo jaka będzie odpowiedź! Zadbajmy więc o zdrowie swoje oraz innych.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków
Jaka jest alternatywa dla przydomowego, betonowego szamba? To przydomowe oczyszczalnie ścieków, które potrafią poradzić sobie z zanieczyszczeniami i chronią środowisko naturalne. Co prawda zakup i montaż takiej alternatywy jest o wiele droższy od zwykłego szamba, ale w dalszej perspektywie i tak bardziej się opłaca. Na przykład usuwanie gromadzącego się osadu w przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków wynosi jedynie 190 złotych rocznie, podczas gdy szambo musi być odbierane w tym samym czasie średnio 24 razy. Do tego dochodzą koszty wywozu ścieków - których w przypadku przydomowej oczyszczalni nie ma. Dlatego fakt, że taka ekologiczna oczyszczalnia jest około 3 razy droższa niż zakup zwykłego szamba, niczego nie zmienia – poniesione wydatki bardzo szybko się zwracają, a później wręcz oszczędzamy!

Reklama.

Zalety oczyszczalni ścieków przy domu
Mała oczyszczalnia ścieków, montowana przy domu, to rozwiązanie, które pozwala zadbać o środowisko naturalne, zdrowie własne i okolicznych mieszkańców, jak również pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów – są one bowiem neutralizowane. Do tego dochodzi jeszcze spokój – wiemy, że nic nie wybije, że nic się nie przeleje, możemy dowolnie korzystać z wody i posiadamy gwarancję szczelności zbiornika, a przy tym na dłuższą metę oszczędzamy pieniądze. Same zalety – więc warto!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków można zamówić u dystrybutora:
http://www.ekohouse-oczyszczalnie.pl

Eko House
Technologie Ekologiczne
E. Orzeszkowej 21, 62 - 650 Kłodawa
NIP: 666-194-54-56 REGON: 301617650

Telefon: +48 609 482 429
E-mail: biuro@eko-house.info          

Godziny pracy:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 17:00.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: przydomowe oczyszczalnie ścieków   biłgoraj   szambo   dom i ogród

Zobacz także

Przydomowe oczyszczalnie ścieków w Gminie Frampol

Dodane: 2018-07-15 23:25 - Komentarze  (0)  czytane (355)

TAGI: przydomowe oczyszczalnie ścieków, gmina frampol, program rozwoju obszarów wiejskich, ochrona środowiskaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.170.159

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

BIŁGORAJ: Kabaret JURKI w Biłgoraju

bilgoraj.com.pl poleca

Biłgorajscy rowerzyści u tronu Czarnej Madonny (FOTO)

Na Jasną Górę dotarła Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa, która...

Ostatni dunajnik łukowski i jego uczniowie

Gminny Ośrodek Kultury realizuje projekt ministerialny „Ostatni...

Święto Policji (FOTO, AUDIO)

Awanse, wyróżnienia, uroczysty apel i Msza święta oraz piknik...

'Garażówka' za nami (FOTO, VIDEO)

Na targu miejskim przy ul. Jagiełły w Biłgoraju odbyła się I Biłgorajska...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Biłgoraj Business Class. Pilotażowy program podsumowany (FOTO)

Sukcesem okazała się realizacja programu promującego wśród młodzieży...

Ogłoszenia