Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dlaczego budynek powinien mieć odpowiednią elewację?

Dodał: red Data: 2018-02-06 10:47:11 (czytane: 1778)

Elewacja jest jak skóra, to niezwykła powłoka budynku. Elewacja chroni i zabezpiecza - więc wybór odpowiedniej technologi, struktury i koloru to nie tylko kwestia estetyczna. Dowiedz się, co charakteryzuje współczesną elewację.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajElewacja to zewnętrzna powierzchnia ściany budynku, która składa się z wielu ponakładanych na siebie i ściśle przylegających warstw. Na ogół warstwą wysuniętą najbardziej na zewnątrz jest tynk. Elewacja jest pierwszą strukturą, która zabezpiecza obiekt budowlany.

Elewacja to charakterystyczna wizytówka budynku, świadectwo jego dostojeństwa i przynależnej mu atmosfery. Użyte do stworzenia elewacji materiały, a przede wszystkim zastosowana technologia, struktura i kolor tynku mówią nam wszystko o przeznaczeniu budynku i zaświadczają o jego indywidualizmie.

Specjaliści branży budowlanej doskonale wiedzą, jak ważną rolę dla budynku pełni elewacja. Dlatego odradzają zbyt pochopne decyzje podczas wyboru odpowiedniej elewacji. Pośpiech w tym wypadku nie powinien mieć miejsca. Wybór dotyczący odpowiedniej technologii i wyglądu elewacji dobrze jest podjąć na długo przed planowanym rozpoczęciem prac wykonawczych.

elewacja.jpg

Co bardzo istotne, elewacja powinna być aplikowana na budynku o ściśle określonej porze roku. Okazuje się, że warunki pogodowe podczas prac wpływają na ostateczny wygląd elewacji i funkcjonalności nałożonego tynku. Podczas prawidłowo prowadzonych prac temperatura powinna mieć od +5°C do +25°C. Niższa od wskazanej temperatury oraz zbyt wysoka wilgotność powietrza wpłyną niekorzystnie na czas schnięcia i wiązania się elewacji. Zbyt wysoka temperatura oraz wpływ promieniowania słonecznego spowodują, że nałożony na ścianę budynku tynk za szybko będzie wysychał, a w konsekwencji - pękał.

W Polsce idealny czas na prowadzenie prac elewacyjnych to wczesna jesień lub późna wiosna. Występuje wtedy na ogół umiarkowana temperatura i towarzyszy jej wysoka wilgotność powietrza. W ten sposób zapewnimy sobie równomierne schnięcie i twardnienie nowonałożonej elewacji.

Poważnym zagrożeniem dla elewacji okazuje się wilgoć. Zastosowany tynk powinien stanowić więc bardzo szczelną powłokę i nie pozwolić na przesiąkanie wodą - niebezpieczną dla budynku. Jednocześnie funkcjonalna elewacja bez kłopotu powinna odparowywać wilgoć wydostająca się z wnętrza budynku.

Reklama.

Tynk powinien być elastyczny, żeby nie pękać z powodu naprężeń termicznych, które będą miały miejsce podczas różnic temperatur w ciągu doby. Nie może też pękać z powodu nieznacznych oddziaływań mechanicznych.

Ponadto tynk powinien być odporny również na cykliczne zmiany pogody następujące w ciągu roku. Chodzi przede wszystkim o oddziaływanie promieniowania UV oraz skutki mrozu.

Odporna na zarastanie grzybami i glonami elewacja przez lata zachowuje czystość, utrzymując wrażenie świeżości. Dlatego wybrane dla elewacji kolor i faktura mogą przez długi czas zachować efekt pierwotnego wygląd fasady.

Dopracowane przez lata systemy i produkty elewacyjne Weber doskonale sprawdzają się na wszystkich polach eksploatacji fasady obiektu budowlanego, bez względu na jego przeznaczenie. To trwałe i oryginalne rozwiązania designerskie, które stanowią doskonałą ochronę przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Rozwiązaniem marki Weber dedykowanym współczesnej elewacji jest tynk dekoracyjny w formie pasty oraz przygotowany do zastosowania nowoczesny produkt w technologii AquaBalance.

Tynk dekoracyjny w technologii AquaBalance ma strukturę mikrokanalików, dzięki którym otynkowana powierzchnia nabiera hydrofilowych właściwości, czyli z łatwością pozwala się zwilżyć. Jednak kropla wody opadając na tynk hydrofilowy zostaje spłaszczona, a przez to zwiększa się jej powierzchnia parowania. Mikrokanaliki znajdujące się w tynku AquaBalance rozprowadzają wodę po powierzchni i umożliwiają jej błyskawiczne parowanie. W ten sposób AquaBalance chroni przed groźnym w skutkach zawilgoceniem elewacji. Szybkie schniecie spadającej na ścianę wody utrudnia zarastanie budynku algami i grzybami.

* Artykuł sponsorowany

Tagi: elewacja zewnętrzna   tynki elewacyjne   elewacja   remont

Zobacz także

Podziel się ciepłem (AUDIO)

Dodane: 2019-01-07 16:45 - Komentarze  (0)  czytane (1154)

TAGI: podziel się ciepłem, biłgoraj, odzież dla potrzebujących, noszę biustonoszeKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.76.59

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Studniówka Zespołu Szkół Leśnych (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych biłgorajskiego "Leśnika", bawili się na balu...

Jasełka w DPS-ie dla Kombatantów (FOTO)

Podopieczni i pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów...

Spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości Ziemi Biłgorajskiej (FOTO, AUDIO)

Kilkudziesięciu członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości...

Studniówka ZSBiO 2019 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia