Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dla spragnionych kultury, czyli nowe zajęcia w BCK

Dodał: red Data: 2013-10-14 09:55:53 (czytane: 6244)

W BCK ruszyły właśnie zapisy na nowe zajęcia dla dzieci i dorosłych. Oferta jest urozmaicona, na zajęciach w Centrum Kultury zainteresowania będą mogli rozwijać sympatycy: muzyki, tańca, plastyki, szachów, teatru czy kina pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgorajzajecia_bck_bilgoraj.jpg1. Podstawy tańca klasycznego (balet)
Zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla dzieci interesujących się baletem, a także osób, które rozpoczęły już przygodę z tańcem i pragną wzbogacić własny warsztat o podstawy tańca klasycznego- techniki, które leżą u źródeł nauczania innych technik tanecznych.
Na zajęciach dzieci, pod kierunkiem młodej wykwalifikowanej instruktorki, ćwicząc prawidłową sylwetkę i plastyczny ruch ciała, będą rozwijały siłę mięśni, dbały o rozciągnięcie ciała, zapoznają się z pozycjami rąk i nóg stosowanych w tańcu klasycznym. Ponadto ćwiczenia przestrzenne, rytmiczne i koordynacyjne pomogą usprawnić i rozwinąć motorykę ich ciała. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu (sobota).

Instruktor: Katarzyna Świerszcz - absolwentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika ze specjalnością animator i menedżer kultury (specjalizacja taneczno- teatralna) na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie kontynuuje studia pedagogiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2011r. rozpoczęła w Warszawie dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny – taniec jazzowy. Współzałożycielka teatru tańca z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich- Kinematics Dance Company, w którym obecnie prowadzi zajęcia. Zajęcia prowadzi także z zakresu tańca współczesnego, tańca jazzowego oraz elementów tańca klasycznego. Aktualnie tańczy w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

2. Kultura słowa, technika mowy, w tym przygotowanie do egzaminów na studia teatralne
Zajęcia grupowe i indywidualne dla wszystkich grup wiekowych i zawodowych, a przede wszystkim młodzieży marzącej o studiach aktorskich, recytatorów, a także tych wszystkich, dla których słowo jest narzędziem pracy (nauczyciele, adwokaci, księża, politycy). Zajęcia obejmują także pracę z dziećmi i młodzieżą nad techniką mowy, emisją głosu oraz wyeliminowaniem wad i błędów w posługiwaniu się językiem polskim.

Instruktor: Alicja Jachiewicz - znana aktora teatralna i filmowa, zagrała w blisko 70 filmach i serialach. W latach 70- tych/ 80- tych uznawana za gwiazdę polskiego filmu. Występowała na scenach teatrów w Koszalinie, Krakowie, Warszawie. Od kilku lat równolegle opiekuje się, jako reżyser- pedagog lubelskim studenckim teatrem Enigmatic (KUL). W ostatnich latach kilkoro z jej uczniów z naszego miasta i regionu bądź jeszcze studiuje w szkołach teatralnych bądź już z dyplomami sięga po sukces w filmie i na scenie (m. in. Karolina Gorczyca, Robert Kuraś).

3. Zajęcia plastyczne dla dzieci
Uczestnicy zajęć plastycznych w BCK będą mogli przekonać się, że Sztuka jest obszarem dającym się bardzo szeroko interpretować, oferującym nieograniczony zakres materiałów, form i przeżyć.
Zaczynając od podstawowych technik plastycznych, elementów wiedzy o sztuce, uczestnicy będą odkrywali nowe możliwości zużytkowania dostępnych materiałów oraz będą poznawać innowacyjne surowce, techniki, w tym frakcję suchą do tworzenia różnorodnych form przestrzennych a także tworzywa, które doskonale sprawdzają się w tworzeniu rzeźb, płaskorzeźb, różnych form przestrzennych- np. bandaż gipsowy dający wspaniałe efekty faktury i formy. Poza tym na zajęciach plastycznych szeroko zastosowana będzie papieroplastyka, frotaż, batik, mozaika, collage, rzeźbienie w różnych tworzywach, odlewy gipsowe, kalkografia, dequpage, tworzenie form przestrzennych z tkaniny. Założeniem zajęć plastycznych jest także aktywne uczestniczenie w życiu lokalnym- przygotowywanie wystaw, udział w konkursach plastycznych oraz w miarę możliwości ich powoływanie, spójne działanie i wspierane inicjatyw BCK.

Instruktor: Kamil Łukasik - absolwent PLSP w Zamościu. Swoją edukację kontynuował na UMCS, gdzie ukończył Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuk Plastycznych na specjalizacjach: nauczycielskiej oraz grafice. Ceni sobie prace z dziećmi i młodzieżą, którym stara się przekazać jak najwięcej ze swojej wiedzy i doświadczenia zawodowego. Stale wzbogaca swój warsztat pracy, aby sprostać wymaganiom podopiecznych. Poza plastyką interesuje się fotografią, nowinkami technicznymi.

4. Zajęcia plastyczne dla dorosłych - formy dekoracyjno - użytkowe
Zapraszamy osoby dorosłe na zajęcia decoupageu. Technika polega na wycinaniu ciekawych motywów, obrazków z różnych papierów, serwetek i naklejaniu na podłoże tak, aby nie można było odróżnić gdzie kończy się naklejony motyw a gdzie zaczyna się baza. Techniką decoupage można dekorować prawie wszystko. Na zajęciach będzie można miło spędzić czas, poznać tajniki i techniki tej; bardzo starej i pięknej sztuki zdobienia.

Instruktor: Anna Niściur - absolwentka IWA na UMCS w Lublinie. Wieloletni nauczyciel plastyki w szkole podstawowej w Biłgoraju. Nauczyciel rysunku w Szkole Policealnej ''Progres'' w Rzeszowie. Udział w wystawie zbiorowej w Galerii u Attavantich w Jarosławiu.

5. Klub „OKOło Filmu”
W ramach klubu filmowego będą odbywały się darmowe seanse filmowe, a także spotkania ze znanymi aktorami i reżyserami (szczególnie z naszego regionu). Projekt ten zakłada także przeprowadzenie szkoleń w zakresie powstawania, montażu oraz obróbki materiału audiowizualnego. W ramach spotkań klubu planowane są festiwale, m. in. Grand-off, The One Minutes oraz wiele innych. Oferta dla wszystkich grup wiekowych.

Animator: Andrzej Klucha - prezes Stowarzyszenia Noodles Stage od 2009r. oraz koordynator Centrum Kultury Niezależnej „Pogotowie” od 2010r. Jako animator zorganizował ponad 120 koncertów, był inicjatorem kina niezależnego w siedzibie stowarzyszenia. Organizator wystaw regionalnych artystów, koordynator projektów „Biłgorajskie grafitti - zmalujmy to razem”, „Biłgorajska scena niezależna”. Andrzej Klucha jest dwukrotnym zdobywcą nagrody „Za wyróżniającą się aktywność na rzecz rozwoju biłgorajskiej kultury” nadanej przez burmistrza Miasta Biłgoraj Janusza Rosłana (2011 r. i 2012 r.),

6. Szachy dla dzieci: SPRAWDŹ POTĘGĘ WŁASNEGO UMYSŁU! ZOSTAŃ SZACHOWYM MISTRZEM!
Umiejętność gry w szachy oraz czynny udział w rozgrywkach, zwłaszcza dla młodego człowieka, sprzyja jego wszechstronnemu rozwojowi. Ten rodzaj zajęć stwarza nieograniczone możliwości wykazania się inicjatywą i fantazją, kształci wyobraźnię przestrzenną, pamięć i uwagę, a nade wszystko inicjuje sytuacje wymagające abstrakcyjnego, logicznego myślenia. Ponadto szachy zawierają wiele elementów wychowawczych. Kształcą te cechy charakteru, które są nieodzowne do zwycięstwa, nie tylko w zawodach sportowych, ale i w życiu. W programie: nauka i doskonalenie gry w szachy, uczestnictwo w atrakcyjnych turniejach z nagrodami.

Instruktor: Artur Kimak - wielokrotny szachowy mistrz miasta i powiatu, organizator kilkudziesięciu turniejów szachowych rangi powiatowej i wojewódzkiej, nauczyciel matematyki, wychowania fizycznego, szachowy wychowawca młodzieży MDK w latach 2004 - 2013.

Reklama.

7. Taniec towarzyski (dorośli MIX)
Masz wolny czas? Chcesz nauczyć się tańczyć? Masz wesele i chcesz zabłysnąć przed rodziną? Jesteście parą/znajomymi/singlami? Chcesz wywrzeć wrażenie na znajomych? To coś dla Ciebie! Zajęcia skierowane są do osób dorosłych 18+; górnej granicy wiekowej nie ma. Tu przełamiesz barierę nieśmiałości, spędzisz czas pod okiem instruktora, zrelaksujesz się przy muzyce, poprawisz kondycję, poznasz nowych ludzi mających tę samą pasję – taniec towarzyski. W programie: tańce standardowe (walc angielski, tango, walc wiedeński, quickstep), tańce latynoamerykańskie (samba, cha cha, rumba, pasodoble, jive), tańce użytkowe (Disco samba, polka), inne (Rock and Roll, salsa).

Instruktor: Anna Oleszczak - absolwentka Kulturoznawstwa UMCS, instruktor rekreacji ruchowej, specjalność: taniec. Tancerka Formacji Tańca Towarzyskiego GAMZA Politechniki Lubelskiej, tancerka grupy zaawansowanej Tańca Towarzyskiego w Janowskim Ośrodku Kultury ,tancerka Grupy Folklorystycznej „Pokolenia” działającej przy BCK

8. Młodzieżowa Grupa Teatralna
Zabawa w teatr dla młodzieży gimnazjalnej i nie tylko, obejmująca głównie pracę nad kulturą słowa, elementarnymi zadaniami aktorskimi, organizacją przestrzeni scenicznej oraz środkami pozasłownymi. Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 15.00. w sali kameralnej BCK.

Instruktor: Maryla Olejko - od ponad 30- lat pracuje jako instruktor ds. teatru i recytacji, i od ponad 30 lat pracuje z teatrem Poezji i Piosenki BCK oraz recytatorami indywidualnymi, którzy niejednokrotnie zdobywali nagrody na konkursach i festiwalach ogólnopolskich. Od 4 lat organizuje Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. I. B. Singera, a od 25 lat Biłgorajskie Spotkania z Poezją Śpiewaną Autorską.

9. Grupa folklorystyczna „Pokolenia”
Grupa Folklorystyczna POKOLENIA to osoby dorosłe , mieszkańcy miasta Biłgoraja i okolic ,którzy po ukończeniu szkół, swoje życie rodzinne i zawodowe związali z Biłgorajem, a swój czas dla siebie realizują poprzez uprawianie tańca .Zajęcia taneczne traktują jako radość życia, miejsce spotkań z przyjaciółmi o takich samych zainteresowaniach, poznawanie tradycji i kultury własnego regionu i innych narodów a także jako świetną przeciwwagę dla stresów wynikających z pracy zawodowej. Grupa działa w BCK od X 2012r. Tworzą ją byli tancerze i tancerki Zespołu Tańca Ludowego TANEW , Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie, Zespołu Pieśni i Tańca Jawor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ale także osoby, które uprawiają lub uprawiały inne niż ludowy formy tańca, w tym taniec towarzyski czy jazzowy. Taniec ludowy nie dzieli lecz łączy grupę , która swoimi występami uświetnia imprezy miejskie, ale ze względu na wysoką jakość swoich prezentacji równie chętnie koncertuje za granicą. W roku 2013 w październiku GF POKOLENIA koncertowała na Węgrzech w miasteczku Koszeg na dorocznym Festiwalu wina. W ramach programu Grundtvig i realizowanego projektu „Różnimy się pięknie” który został dofinansowany przez KE, grupa ma w planach wyjazdy koncertowe do Szwecji do Sztokholmu w 2014r oraz do Szwajcarii do Zurychu w 2015r .

Instruktor: Anna Iskra, Agnieszka Oleszczak. Anna Iskra - jedyna autorka opracowania dokumentującego folklor taneczny i muzyczny Ziemi Biłgorajskiej, doświadczony choreograf , instruktor tańca kat. I., wychowawca młodzieży, konsultant folklorystycznych zespołów polonijnych.

10. Scena Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury
Projekt Scena Amatora Biłgorajskiego Centrum Kultury- powstał z inicjatywy Stefana Szmidta i jest próbą odrodzenia kilkudziesięcioletniej& a zanikającej tradycji amatorskiego teatru ziemi biłgorajskiej. Zarówno scena jak i widownia w naszym teatrze jest otwarta dla wszystkich Amatorów- czyt. „Miłośników” sztuki teatru z naszego miasta i okolic. W programie planowane kolejne premiery - znane i lubiane pozycje& teatru repertuarowego, do udziału w których zapraszamy wszystkich chcących wypróbować swoje talenty aktorskie pod okiem doświadczonych reżyserów.
Premierą inaugurującą działalność tej sceny jest arcykomedia - „Ożenek” M. Gogola. Próby do „Ożenku” trwały kilka miesięcy pod reżyserskim okiem Stefana Szmidta. Obsada - mieszkańcy Biłgoraja i okolic- przyniosły ze sobą niespodzianki. Obecnie trwają próby do sztuki „Damy i Huzary” wg. Aleksandra Fredry.

Opiekun: Stefan Szmidt - aktor teatralny, filmowy, reżyser i malarz. Jako aktor teatralny związany z warszawskimi teatrami: Klasycznym (1965–1971), Rozmaitości (1972–1978) i Polskim (od 1978 r.) do dzisiaj. W swoim dorobku aktorskim ma wiele znaczących ról teatralnych i filmowych oraz reżyserię m.in. plenerowych inscenizacji dramatów W. Myśliwskiego. W 1997 wraz z żoną Alicją Jachiewicz oraz z córką powołał Fundację Kresy 2000, mającą na celu działalność na rzecz kultury i sztuki współczesnych kresów w tym Biłgoraja i Ziemi Biłgorajskiej. W 2003 roku za tę działalność fundacja została uhonorowana prestiżową nagrodą "Pro publico bono". Od 2003 r. dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury.

11. Zespół klezmerski
To nowa forma aktywności muzycznej przy BCK. Korzystając z bardzo bogatego dziedzictwa muzyki źródłowej terenu biłgorajskiego, repertuar zespołu będzie oparty w dużej mierze na inspiracjach rodzimych. Ponadto znajdą się w programie zespołu elementy źródłowej muzyki ormiańskiej, cygańskiej, żydowskiej, węgierskiej. Zespół będzie również towarzyszył Grupie Folklorystycznej "Pokolenia" podczas wspólnych występów.

Animator i Instruktor: Sławomir Niemiec - współzałożyciel i lider zespołu „Melodia w Polsce" (I nagroda XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” w Lublinie, III nagroda XIV Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”). Współpracował przy organizacji II, III i IV edycji Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie, muzyk zespołu "Klezmaholics".

12. Taniec Jazzowy
Taniec jazzowy charakteryzuje się rytmicznym ruchami ciała, które wypracowują szybkość, koordynację, kondycję a także wrażliwość muzyczną. Będą one pomocne w ćwiczeniach technicznych (jazzowych, modern oraz klasycznych) a także w nauce choreografii. Dodatkowo na zajęciach wprowadzane będą ćwiczenia stretchingowe, wzmacniające i siłowe, które pozwolą na rozwinięcie świadomości własnego ciała oraz zachęcenie do aktywności fizycznej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Instruktor: Katarzyna Świerszcz - absolwentka studiów licencjackich na kierunku Pedagogika ze specjalnością animator i menedżer kultury (specjalizacja taneczno- teatralna) na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Aktualnie kontynuuje studia pedagogiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W 2011r. rozpoczęła w Warszawie dwuletni Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny – taniec jazzowy. Współzałożycielka teatru tańca z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich- Kinematics Dance Company, w którym obecnie prowadzi zajęcia. Zajęcia prowadzi także z zakresu tańca współczesnego, tańca jazzowego oraz elementów tańca klasycznego. Aktualnie tańczy w Grupie Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Więcej informacji na temat zajęć oraz zapisy pod adresem zapisy_bck@lbl.pl lub pod numerem telefonu 84 686 04 15 wew. 230 lub osobiście BCK, pokój 228 (I piętro).

/red./

Tagi: oferta bck   biłgorajskie centrum kultury   zajęcia kulturalne   zajęcia w bck

Zobacz także

Powiatowy Konkurs na Wolontariusza 2020 roku

Dodane: 2020-08-12 12:47 - Komentarze  (0)  czytane (436)

TAGI: gala wolontariatu, wolontariusz roku, powiat biłgorajski, fundacja fundusz lokalny ziemi biłgorajskiejKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.191

-koko (2013-10-15 19:34:19)

Czy w Biłgoraju mieszkają same barany?Te komentarze tego dowodzą.

-Michał (2013-10-15 13:14:35)

Rosłan dał swojej żonie Maryli Olejko kolejny etat w BCK i już ma dwa etaty. Potocki ze zdjęcia jest kuzynem radcy Burego. Potocki jest doradcą Rosłana do spraw inwestycji i jest inspektorem nadzrou nad wszystkimi inwestycjami w mieście a jego firma z Grosiakową robią wszystkie projekty dla miasta. Nepotyzm i ustawianie. Pora zawiadomić CBA i wszystkie ogólnopolskie media. Dość oszukiwania przez Rosłana i robienia interesów w urzędzie miasta.

-Jan (2013-10-15 08:43:15)

A CO TEN BCK ROBIŁ DOTYCHCZS. NA CO WYDAWALIŚMY JAKO PODATNICY - PIENIĄDZE ( ponad 2 min). OKRES KAMPANI WYBORCZEJ I PAN ROSŁAN - MÓWI - ŻE DBA O MŁODZIEŻ, I MÓWI, ŻE BĘDZIE IM ORGANIZOWAŁ NOWE ( HA, HA) ZAJĘCIA ZYWA - KPINA Z LUDZI.

- (2013-10-15 08:28:39)

Gdyby nie Rosłan i jego pracownicy bck - lojalka wraz z tv biłgorajskim co głosi o Rosłanie same superlatywy w tv miejskim oszukując ludzi, że w Biłgoraju jest dobrze i Rosłan jest niezastąpiony itp. hasła to uczestniczyłbym w spektaklach, imprezach kulturalnych a tak wiem, że BCK to TUBA Rosłana aby On miał dobrze i jemu przynależni pod płaszczykiem niby KULTURY ...

-furek (2013-10-15 07:55:28)

To nie wirus filipiński tylko muzyka relaksacyjna nagrana na skradzione płyty przez tatusia tak działa - chciałbym sobie zgrać - bo jestem taki nerwowy jak na to wszystko patrzę co dzieje się w Naszym Biłgoraju

- (2013-10-15 07:26:00)

W mdk nie było miejsca dla szachów bo musiało być dla syna płyty, który co chwilę zapada na filipiński wirus.

-jurek (2013-10-14 22:43:26)

Zastanawiam się nad jednym jak to jest, że szachy przeniosły się wraz z trenerem z MDK do BCK ?
Może mi ktoś odpowie - tylko bez polityki - bo naprawdę nie wiem co myśleć o tym, że kasy nie było dla jednych a dla drugich się znalazła ...
Moje dzieci chodzą i tu i tu, więc pytam z czystej ciekawości i bez żadnych podtekstów, ani wycieczek rodzinnych.
Z zewnątrz niestety wygląda to tak, że zabieramy jednym, a dajemy drugim.

-najlepiej (2013-10-14 22:16:44)

niech każdy robi swoje , prawdziwa kultura to i starej chatce odbywać sie będzie, zależy od ludzi i ich poziomu,

-DAMA (2013-10-14 21:10:00)

ta pani z 30-letnim stażem już wystarczająco działała na rzecz upowszechniania teatru, recytacji, i wystarczy. Mam propozycję, niech obecnie zajmie się modą, wizerunkiem scenicznym i prywatnym kobiety +50.

-Mam super propozycję (2013-10-14 20:52:02)

Na pewno się zgodzą obie strony dla dobra i rozwoju dzieci - a mianowicie zamieńmy na rok pomieszczenia MDK-U I BCK-U wraz z pracownikami i ich wynagrodzeniami - zobaczymy to kto robi więcej dla dzieci i młodzieży - bo przecież tylko o to chodzi hahahaha

-i tak to (2013-10-14 20:23:10)

i tak to kultura skacze sobie do oczu, wysuwam wniosek - brak kultury ,
w BCK dobra oferta dla nas mieszkańców, niech MDK również podobną poda i co tu marudzić i wyzywać

-maryla (2013-10-14 19:57:01)

To jużkoniec samochwały i co ona biedna zrobi

-Olcia (2013-10-14 18:23:29)

Macie racje wysyłajmy meile do Faktu i TVN niech przyjadą i pokażą jak burmistrz dał swojej żonie kolejny etat a Szmit swoją zatrudnia i siebie samego.

-Samochwała do obserwatora i M (2013-10-14 18:13:51)

Zapamiętaj raz na zawsze. W mdk nie ma zawistnych nauczycieli. Są ludzie którzy ciężko i efektywnie pracują. Co do samochwały, to powiem ci jedno zrób tyle i pracuj tak jak ona a będziesz miał prawo się odzywać. I przestań judzić bo mdk nie ma żadnych pretensji do bck. A na koniec ci powiem: stul psyk.

-Iza (2013-10-14 15:35:36)

Tylko w Biłgoraju taki nepotyzm i oszukiwanie ludzi. Ma racje Michał F. że trzeba więcej pieniędzy na osir a nie na BCK oni nic nie robią a kosztują miliony miasto.

-Michał (2013-10-14 15:28:57)

To powinna opisać prasa ogólnopolska. Wysyłającej do mediów jak burmistrz daje kolejny już etat swojej żonie Ilejko i jak dyrektor BCK Szmit którego nigdy nie ma daje etat swojej żonie.

-ewa (2013-10-14 15:15:26)

Naprawdę panie Rosłan nie wierzyłam do dzisiaj ale żeby swojej żonie dawać 10 tysięcy i półtorej etatu w BCK . Nigdy na pana już nie zagłosuje.

-Robert (2013-10-14 15:11:27)

Czy ludzie u nas w mieście już nie myślą. Ulice rozkopane i bałagan od roku w mieście, chodniki to syf, niedoróbki i fuszerki w kinie i na hali osi a Rosłan ciągle tworzy etaty dla swojej żony Maryli Olejko, dla żony Szmita czyli Alicji Jachlewicz i dla swojej kliki co pojęcia o niczym nie ma. Pora na referendum i odwołanie Rosłana.

-nauczycielka (2013-10-14 14:53:54)

Taki nam prezent dał burmistrz w dniu naszego święta. Szkoły chce zamykać i nauczycieli zwalniać a swojej żonie która zarabia 8 tysięcy dał kolejny etat w BCK jakby innych chętnych nie było

- (2013-10-14 14:52:13)

Anna Oleszczak i Agnieszka Oleszczak , wśród nowej kadry BCK, czy to siostry?

-obserwator (2013-10-14 14:34:11)

nawet samochwala zamilkla a inna opcja niz mdk sie przyda....

-M. (2013-10-14 14:15:55)

Możecie sobie pisać ile chcecie bo piszą to zawistni nauczyciele z MDK ale powiem wam jedno za rok nie bedzie MDK tylko BCK bo my w BCK pracujemy i tworzymy kulturę od lat. I teraz zobaczycie gdzie wasze miejsce.

-Urzędnik (2013-10-14 12:49:39)

Dodaj do tego że w urzędzie miasta najważniejsze stanowiska ma rodzina Patro ! Wujek Jaminski, matka patrowa są kierownikami a ojciec Patro robi mapki za dziesiątki tysięcy. Rosłan musi odejść bo oszukuj ludzi.

-mac (2013-10-14 12:43:33)

Jesli to prawda to.dlaczego zona burmistrza jet podana z nazwiskiem panienskim? Mam nadzieje ze ktorys radny postara sie o wyjasnienia od burmistrza. BCK to plaxoeka miejska/publiczna i jej finanse powinny byc jawne. Na ilu etatach paracuja np. Maryla Olejko (roslan) ? Czy nie mamy lepszych kandydatow? Czy byl.konkurs na ww. Stanowiska? Zaraz okaze.sie ze sa osoby na 2-3 etatach a mlodzi albo pracuja na 6/8 etatu albo wcale

-PiS (2013-10-14 12:27:58)

Kultury chcieliście to macie Maryla Olejko żona Rosłana która nazwiska się jego wdstydzi i pali pety co pięć minut przed BCK bedzie kulturę robiła za 10 tysięcy miesięcznie. Miał racje pan radny Tomasz Książek że Rosłan zniszczył BCK i zrobił tam przechowalnię dla swoich.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Strażacki odpust w cieniu koronawirusa (FOTO)

W Osuchach w gminie Łukowa, odbył się w minioną niedzielę odpust...

Nie tylko o gruszce i pietruszce, czyli gra uliczna w Goraju

W minioną niedzielę w Goraju odbyła się V Gra Uliczna pod hasłem...

Pierwsze strzeleckie zawody dynamiczne w Biszczy

W miniona niedzielę 9 kwietnia, w Biszczy odbyły się zawody strzeleckie...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia