Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

DLA DOBRA WSPÓLNEGO

Dodał: AN Data: 2007-10-31 19:34:06 (czytane: 1128)

Stowarzyszenie na rzecz Bukowiny (gm. Biszcza) wśród wyróżnionych

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajKapituła konkursu “Pro Publico Bono” oraz Centrum Informacji Obywatelskiej ogłosiły listę półfinalistów Konkursu na Najlepszą Inicjatywę Obywatelską “Pro Publico Bono”. W gronie tym znalazło się Stowarzyszenie na Rzecz Bukowiny.

Stowarzyszenie istnieje od 2004 roku (początkowo działało jako komitet renowacji zabytkowego kościoła w Bukowinie) i skupia 24 osoby. Jego prezesem jest Andrzej Fus.

- Mieszkańcy postanowili sami zająć się remontem podupadającego, zabytkowego kościoła. Skrzyknęli się i sami wykonali wiele prac pod okiem konserwatora zabytków - mówi Alina Fus, mieszkanka Bukowiny.

bukowina.jpg


Mieszkańcy Bukowiny wykonali m.in. ławki do kościoła, kilkakrotnie przeprowadzali zbiórki pieniędzy w wiosce na pokrycie kosztów renowacji ołtarzy bocznych w kościele.

Drewniany kościół pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Bukowinie został wybudowany w latach 1674-1675. Był wielokrotnie przekształcany i odnawiany. Przez pewien okres stanowił własność profesorów Akademii Zamojskiej (jeden z obrazów w kościele przedstawia XVII-wieczny Zamość).

Członkowie stowarzyszenia działają również społecznie na rzecz mieszkańców Bukowiny. Wspólnie z miejscową biblioteką zorganizowali m.in. imprezę dla dzieci "Cała Bukowina czyta dzieciom" oraz spotkanie ze św. Mikołajem.

mp 

Źródło: Tygodnik zamojski

Zobacz także

Najnowsze dane o Covid-19

Dodane: 2020-07-11 17:00 - Komentarze  (3)  czytane (6264)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.188.89

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

OBWODNICY NIE BĘDZIE

Mieszkańcy Biłgoraja nadal będą narzekać na drogi w mieście ...