Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dla bezdomnych zwierząt (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-12-07 15:24:02 (czytane: 721)

Przedświąteczną akcję zbiórki karmy i środków finansowych na opiekę dla bezdomnych zwierząt zorganizowała młodzież i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Przygotowano kiermasz ciast i ozdób świątecznych, spektakl o prawach zwierząt oraz zaprezentowano adoptowane zwierzęta.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajMikołajkowy Festyn Charytatywny, jest już kolejna tego typu imprezą, którą organizuje biłgorajska "Jedynka". Dochód z Festynu przeznaczony został na Biłgorajskie Stowarzyszenie "Podaj Łapę" oraz przytulisko dla psów w Józefowie. Na przygotowane przez nauczycieli Marzenę Pawelec i Joannę Solską wydarzenie złożyło się przedstawienie "Kochajmy zwierzęta, nie tylko od święta", pokażą różnych ras psów, w tym zwierzaków adoptowanych z przytuliska, kiermasz świąteczny, kiermasz ciast oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży (w tym wychowanków MDK). Prowadzono także zbiórkę karmy, a cały dochód z imprezy przeznaczony jest na bezpańskie zwierzęta.

dla_bezdomnych_zwierzat__1_.JPG

W działania zaangażowały się wszystkie koła wolontariackie skupiające młodych ludzi. Wśród uczestników były także Izabela Jargiło i Martyna Pisiewicz. -Teraz mamy szczególny okres, okres przedświąteczny to czas wyjątkowej otwartości i chęci pomocy. Dobrze wykorzystać to także by zwrócić wszystkim uwagę na sytuację bezdomnych i bezpańskich zwierząt. Idzie zima, mają one problem nie tylko z pożywieniem ale i ze znalezieniem ciepłego miejsca na nocleg. Stąd chętnie angażuję się w takie akcje. Teraz zbieramy i prowadzony jest przez młodsze dzieci kiermasz ciast. to wszystko dla dobra zwierzaków - zaznacza Izabela Jargiło.

dla_bezdomnych_zwierzat__2_.JPG

Martyna Pisiewicz zwraca z kolei uwagę na aspekt wychowawczy podejmowanych działań: -Jeśli pokarzemy młodszym koleżankom i kolegom, że takie działania są ważne, że przynoszą wymierny skutek to, to ich przekona i oni sami w przyszłości będą takie akcje organizować i się w nie angażować, a przez to zmieniać los zwierząt na lepszy.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 28

Tagi: festyn charytatywny   dla bezdomnych zwierząt   szkoła podstawowa nr 1 w biłgoraju   oświata biłgoraj

Zobacz także

Mikołajkowy koncert charytatywny dla Fundacji „Krzyk” (FOTO)

Dodane: 2018-12-13 07:24 - Komentarze  (0)  czytane (64)

TAGI: koncert charytatywny, tereszpol, fundacja pomocy dzieciom krzyk, zbiórka żywnościKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.227.186.112

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia