Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-10-16 22:05:42 (czytane: 2506)

Dziś (16 października) w biłgorajskim sanktuarium św. Marii Magdaleny, z udziałem biskupa ordynariusza Mariana Rojka, odbył się Diecezjalny Dzień Skupienia Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”. Na spotkanie złożyła się Msza święta, konferencje, nabożeństwo posłania i błogosławieństwo osób odpowiedzialnych za poszczególne wspólnoty w parafiach.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW wydarzeniu udział wzięło około 350 osób. Obok członków wspólnoty z Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, obecni byli także członkowie z Przemyśla, Sanoka, Krosna i Rzeszowa. Zebranych w świątyni powitał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki: -Bardzo się cieszę, że to wasze spotkanie odbywa się właśnie tutaj, w tym szczególnym miejscu, które wybrała sobie św. Maria Magdalena. Witam wszystkich bardzo serdecznie i zachęcam do zapoznania się z wyjątkową historią tego miejsca i odwiedzenia kapliczki z cudowną wodą. Niech św. Maria Magdalena wyprasza wam potrzebne łaski i oręduje za wami.

-Na co dzień spotykamy się we własnych wspólnotach, by rozwijać wiarę i być dla siebie wsparcie. dzień wspólnoty pozwala spotkać się w szerszym gronie, to daje impuls do formacji, do trwania na lekturze Słowa Bożego i życiu zgodnym z przykazaniami. To czas wielkiej radości, on kończy się nabożeństwem posłania, by iść w swoje środowiska i świadczyć o tym, że spotkaliśmy żywego Chrystusa - mówi ks. Adam Malinowski.

przyjaciele_oblubienca.JPG

-To takie jednodniowe rekolekcje pozwalające pogłębić relację z Bogiem i miłość do drugiego człowieka - mówi Aneta Golba, moderator prowincji zamojsko - lubaczowskiej Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”. Jak podkreśla każdy potrzebuje duchowego wzmocnienia, duchowych sił. -Na co dzień mamy obowiązki domowe, zawodowe, osobiste, dlatego dochodzi posługa ewangelizacyjna. Potrzeba więc czasu by się zatrzymać, stanąć na "pustyni" i posłuchać Boga - dodaje.

Na dzień skupienia złożyły się konferencje, wspólny posiłek, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta.

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 41

Tagi: diecezjalny dzień skupienia   wspólnota przyjaciół oblubieńca   sankturium św. marii magdaleny   biłgoraj

Zobacz także

Poskładać w jedno

Dodane: 2021-11-28 14:26 - Komentarze  (0)  czytane (717)

TAGI: rekolekcje dla małżeństw, kościółek biłgoraj, parafia św. jerzego w biłgoraju, odnowienie przysięgi małżeńskiejKomentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.28.52

ciekawy (2021-10-19 15:35:47)

Prokurator na ołtarzu? A jakich cudów dokonał???

(2021-10-18 13:53:30)

Chociaż prokurator stojący na ołtarzu mógłby dać przykład i założyć maseczkę

Boża Prawda (2021-10-18 08:06:47)

Jak to jest możliwe, skoro Bóg nie przemawia do nas bezpośrednio, lecz przez ludzi, którzy także są naznaczeni tajemnicą nieprawości, mogą chcieć nam przekazywać swoją mądrość pod płaszczykiem "mądrości Bożej" lub będą nas od siebie uzależniać, podając się za głosicieli "prawdy Bożej". Niestety tak się nierzadko zdarza. Przed "fałszywymi prorokami" ostrzega nas sam Pan Jezus: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach (Mt 7,15–20).

Powstaje zatem pytanie: A jak odróżnić prawdziwą naukę mądrości Bożej od fałszywej? Tutaj działa podobna zasada jak w przypadku Prawa Bożego, nie sama wzniosłość słów i ich piękno wskazują na prawdziwego nauczyciela. Ponieważ mądrość odnosi się do życia, a nie jedynie do teoretycznej wiedzy lub naszych zdolności i sprawności. Jednym z kryteriów jest prawda odnosząca się do jego własnego życia: na ile on sam żyje według tego, co głosi i czy to przynosi dobry owoc w jego życiu. Życie i jego jakość poznaje się po jego owocach, a nie po innych, zewnętrznych kryteriach. Przy czym musimy sobie dobrze uzmysłowić, że życie nie sprowadza się do biologii i samej sprawności organizmu, ani do splendoru życia ludzi bogatych, ale właściwą przestrzenią życia jest wspólnota życia z innymi. Życie jest zawsze wymianą, współżyciem z innymi i dlatego też niezmiernie ważne są dla nas relacje z innymi ludźmi.

info (2021-10-17 22:12:55)

Pycha Ani podbije cały enternet.!!!!!

Czeslaw (2021-10-17 19:23:00)

Polka hitem internetu, video na PRAWY . pl

oby tak było (2021-10-17 16:07:39)

przyjaźń do Oblubieńca okazujcie stosunkiem do najbliższych , sąsiadów , współpracowników, żon , mężów i dzieci i to będzie najlepsze świadectwo

(2021-10-17 12:37:42)

tak Obywatele zarazaja sie jeszcze przez OCZY I USZY czym ich zakryc

(2021-10-17 10:03:56)

Ich nie dotyczy nad nimi czuwa mafioza GLUDZ razem z mafia pruszkowska.

Mieszkaniec (2021-10-17 07:16:44)

Tych ludzi w tym stanie covid omija. A jak dopadnie ...to wszystko w rękach BOGA.

tak (2021-10-16 22:59:03)

Panie Rosłan widzisz pan to ?
W związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19 przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczek w pomieszczeniach zamkniętych (w autobusach, sklepach, na klatach schodowych, w kinie, przychodni, kościele, szkole, urzędzie, sądzie, banku, na poczcie itp.) Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz utrzymywania co najmniej półtorametrowego dystansu między pieszymi.

Janusz Rosłan podkreślił też, że biłgorajscy policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej będą prowadzili kontrole dotyczące przestrzegania obowiązujących przepisów.

- Mogą być nakładane kary za nieprzestrzeganie ww. nakazów - napisał włodarz.

Na koniec zwrócił się z apelem do mieszkańców Biłgoraja o zakrywanie ust i nosa, ale też o jak najszybsze skorzystanie ze szczepień ochronnych.

- Dbajmy o życie i bezpieczeństwo swoje oraz innych! - podsumował burmistrz Rosłan.
Gdzie Policja i straz miejska?

wszystkie zdjęcia powinny (2021-10-16 22:39:11)

trafić razem z wnioskiem o ukaranie wszystkich bez masek na policję.

przepraszam (2021-10-16 22:37:44)

a gdzie maski i policja kontrolująca jak to burmistrz zapowiedział ?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Biłgoraju

500+ przechodzi od nowego roku do ZUS

Biłgorajka ty Ziemico, Ziemio ukochana

Powiatowi radni otrzymają wyższe diety

Magda Steczkowska w koncercie Moja podróż śladami JPII

Odznaczenia dla nauczycieli i otwarcie wyremontowanej hali przy ZSBiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Otwarto przebudowane drogi powiatowe Zagroble - Czernięcin i Gródki - Zaporze - Czernięcin

Z udziałem władz wojewódzkich i powiatowych otwarto dziś w Wólce Czarnostockiej przebudowane drogi powiatowe Nr 2901L i 2902L tj. drogę...