Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Debaty liderów przyszłości w Biłgoraju (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-11-13 17:53:49 (czytane: 1719)

W Biłgorajskim Centrum Kultury odbyły się debaty oksfordzkie liderów przyszłości. Czteroosobowe drużyny reprezentowały szkoły z Biłgoraja i Zwierzyńca. Debaty to stawianie na kulturalny i merytoryczny dyskurs oraz wymianę argumentów.

Tegoroczna edycja organizowanych przez BTK Mistrzostw Debat Oksfordzkich "Liderzy przyszłości", jest czwartą. Sześć drużyn złożonych z uczniów szkół średnich debatowało nad przygotowanymi wcześniej tezami. Ich argumenty i występ oceniała loża ekspertów, w której zasiedli Henryk Wujec, ojciec Tomasz Dostatni i Witold Dąbrowski.

debaty_oksfordzkie_bilgoraj_2018.JPG

-Organizujemy to z trzech głównych powodów - przyznaje organizatorka debat, Gabriela Figura i dodaje: -Po pierwsze to jest dbałość o kulturę słowa, która jest dla nas bardzo ważna. To także kształtowanie dobrych obyczajów i właściwych postaw w dyskusji publicznej. Trzecim powodem, jest wsparcie rozwoju młodzieży, która poprzez udział w debatach oksfordzkich przesuwają granice swych możliwości, pewności siebie i nabywają cennej kompetencji i warsztatu wystąpień publicznych, która zaowocuje w przyszłości.

Reklama.

Znaczenie debat doceniają uczestnicy. -Możemy się sprawdzić jako mówcy, daje to możliwość obrony tezy, która jest nawet przeciw naszym wewnętrznym przekonaniom. jest to także możliwość do tego by przełamać tremę, czy jestem w stanie przemawiać publicznie, jakie błędy popełniam czy jestem w stanie je wyeliminować - zaznacza uczestnik, Szymon Wasąg z RCEZ.

Rywalizację wygrały drużyny z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II i I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 70

Tagi: debaty oksfordzkie   liderzy przyszłości   oświata biłgoraj   bck biłgoraj

Zobacz także

„Pomóż dzieciom przetrwać zimę” w Dąbrowicy

Dodane: 2018-12-18 23:34 - Komentarze  (0)  czytane (68)

TAGI: pomóz dzieciom przetrwać zimę, dąbrowica koło biłgoraja, gmina biłgoraj, akcja charytatywnaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.172.201.102

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Wstrząs, jaki w nocy z 11 na 12 września br. odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic nie tylko ich zaniepokoił, ale także zaciekawił. My już rano informowaliśmy, że nie było to żadne tąpnięcie, czy trzęsienie ziemi, a skutek prac sejsmicznych. Prowadzą je specjaliści na zlecenie Polskiej Akademii Nauk. więcej»

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej pn. "Dzień Jesiennego Liścia", która odbyła się dziś w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju. W tym roku głównym celem wydarzenia była pomoc niepełnosprawnemu Jakubowi Brodziakowi. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia