Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Debata społeczna na temat zagrożeń ze strony narkotyków i dopalaczy

Dodał: red Data: 2015-09-29 14:23:29 (czytane: 1979)

W czwartek 24 września br. w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu odbyła się debata społeczna poświęcona zagrożeniom ze strony narkotyków i dopalaczy. Spotkanie zorganizowali policjanci z posterunku policji we Frampolu. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz Gminy, dyrektorzy szkół oraz pracownicy urzędu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajDebata społeczna została zorganizowana przez policjantów z posterunku we Frampolu. Uczestniczyli w niej kierownik posterunku Mariusz Rakuś i dzielnicowy Krzysztof Chwiejda oraz Hubert Bździuch specjalista ds. Nieletnich i Patologii KPP w Biłgoraju. Policjanci oraz Maria Król z Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Biłgoraju, przedstawili zebranym informacje na temat zagrożeń wynikających z zażywania narkotyków i dopalaczy. Dopalacze to różnego rodzaju substancje psychoaktywne - takie, które powodują zmiany w zachowaniu człowieka, czy też postrzeganiu przez niego rzeczywistości. W działaniu przypominają zatem alkohol lub narkotyki.

debata_spoleczna_frampol.jpg


Na problem zostali uczuleni dyrektorzy szkół dlatego duży nacisk został położony na edukację - zarówno dzieci i młodzieży jak i rodziców. W tym celu potrzebna jest ścisła współpraca policji, szkół i rodziców. -Co roku przeprowadzamy akcje profilaktyczne. Temat dopalaczy i narkotyków będzie podejmowany zarówno w czasie spotkań z uczniami jak i rodzicami. Ważne jest, by rodzice mieli odpowiednią wiedzę i dzięki temu wcześnie rozpoznali zagrożenie. Na spotkanie z rodzicami zaprosimy policjanta, aby uczulił ich na ten problem - mówi Elżbieta Chmiel dyrektor Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu.

/UM Frampol/

Reklama.

Tagi: gmina frampol   debata społeczna   policja biłgoraj   narkotyki dopalacze biłgoraj

Zobacz także

Osiągnięcia w konkursie „Okiem artysty - Vincent Van Gogh”

Dodane: 2020-01-24 15:40 - Komentarze  (2)  czytane (237)

TAGI: konkurs plastyczny, mdk biłgoraj, okiem artysty, van goghKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.219.101

zoska (2015-09-30 18:59:43)

W Biłgoraju by się taka debata przydała. Można też pomyśleć o stworzeniu pomocy psychologicznej dla rodzin narkomanów i ludzi chcących wyjść z nałogu, bo niestety takiej pomocy w Biłgoraju nie ma a potrzebujących jest bardzo dużo.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Minister zdrowia z wizytą w Medycznym Studium Zawodowym w Biłgoraju (FOTO)

Szkołę Policealną - Medyczne Studium Zawodowe w Biłgoraju odwiedził wczoraj minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Spotkał się z kadrą pedagogiczną i słuchaczami placówki oraz zwiedził pracownie szkoły. Była to także okazja do dyskusji nad stanem kształćenia zawodowego w branżach ochrony zdrowia oraz nad sytuacją opieki zdrowia w Polsce i planowanymi działaniami w tym sektorze. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia