Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Debata społeczna Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju

Dodał: red Data: 2019-11-27 16:27:27 (czytane: 620)

Dziś w Urzędzie Gminy Tereszpol odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju oraz samorząd Gminy Tereszpol. Tematem przewodnim debaty były kwestie bezpieczeństwa osób starszych, stąd hasłem były słowa "Świadomy, to bezpieczny senior". Policja przekazała także informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda".

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajGłównym punktem debaty było przedstawienie zagrożeń na jakie narażeni są seniorzy, omówienie ich oraz dyskusja. Wciąż jeszcze osoby starsze, samotne padają ofiarą oszustów i złodziei. Ci podszywając się pod ich najbliższych, czy też pod przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych oraz firm wyłudzają i kradną oszczędności, niejednokrotnie, oszczędności całego życia.

debata_publiczna_policja.JPG

-Modus operandi często ma ten sam schemat. Dzwoni telefon, oszust podając się za wnuczka, czy osobę z bliskiej rodziny opowiada o tym jak to znalazł się w trudnej sytuacji i tylko nagłe przekazanie sporej sumy pieniędzy pozwoli mu uniknąć tarapatów. Często by uwiarygodnić historię, słuchawka oddawana jest fałszywemu policjantowi, który potwierdza wcześniejsze słowa oszusta. W tych przypadkach na ofierze wywierana jest presja czasu, straszenie, jest ona zagadywana. Niejednokrotnie oszuści w ten sposób wyłudzają znaczne sumy pieniędzy - informuje sierżant sztabowy, Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju. Funkcjonariusze apelują by nie wierzyć w takich przypadkach, rozłączyć się i zadzwonić do najbliższej rodziny, zasięgnąć informacji, zweryfikować to co zostało nam przekazane. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy także niezwłocznie poinformować Policję.

debata_publiczna_policja_1.JPG

-W Województwie Lubelskim działa specjalna grupa policjantów, doświadczonych, odpowiednio przeszkolonych, którzy zajmują się wykrywaniem tego typu oszust i zatrzymywaniem złodziei. Gdy tylko jako Komenda Powiatowa otrzymamy takie zgłoszeni na natychmiast je do nich przekazujemy. Chodzi o to by tego typu procedery ukrócić. Stąd liczymy na pomoc obywateli. Rozmawiajmy o tym z rodziną, sąsiadami, uczulajmy i współpracujmy z Policją - apeluje Klimek.

Reklama.

W spotkaniu obok seniorów uczestniczyli także przedstawiciele samorządu czy instytucji pracujących na co dzień z osobami starszymi i samotnymi. -Pomysłowość i bezczelność oszustów nie zna granic. Dlatego wszyscy musimy być czujni, musimy zwracać uwagę na naszych najbliższych, na nasze otoczenie. Musimy także być bardziej krytyczni, mniej ufni i bardziej stanowczy. Gdy tylko mamy wątpliwości co do niespodziewanej wizyty kogoś z zakładu energetycznego, Urzędu Gminy, pogotowia gazowego czy Ośrodka Pomocy Społecznej. Nie wpuszczajmy takich osób, poinformujmy o tym sąsiadów i zweryfikujmy w tych firmach i instytucjach, czy rzeczywiście ktoś do nas był oddelegowany. Uważajmy także na domokrążców, tylko w ten sposób da się radę z tą przestępczością wygrać - dodaje sekretarz Urzędu Gminy Tereszpol, Maria Skóra.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: debata społeczna tereszpol   bezpieczeństwo osób starszych   oszustwa   policja biłgoraj

Zobacz także

Udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy

Dodane: 2019-12-06 14:14 - Komentarze  (1)  czytane (317)

TAGI: pijany kierowca, postawa obywatelska, policja biłgoraj, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.215.182.36

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Święto krwiodawców

Koncert Cecyliański

Tanecznie dla Niepodległej

XXIV Festiwal Pieśni Patriotycznej i Legionowej

Szkoła do hymnu - I LO im. ONZ

Szkoła do hymnu - RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na okrągły stół

Stowarzyszenie „Dąb” w Ciosmach zaprasza na spotkanie podsumowujące projekt „W seniorach siła!”, które odbędzie...