Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dawno temu w Aleksandrowie... - wakacje w bibliotece

Dodał: red Data: 2017-07-28 22:33:11 (czytane: 1059)

W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Aleksandrowie przez lipiec przygotowała dla dzieci zajęcia pod hasłem „Dawno temu w Aleksandrowie...” w ramach projektu „Zachować dziedzictwo”.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajW zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku od 6 do 13 lat i przedszkolaki z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie. Dla maluszków dziewczynki z Koła Przyjaciół Biblioteki prowadziły głośne czytanie z niespodziankami. Dzieci słuchały różnych utworów dla najmłodszych, które miały związek z Aleksandrowem. Przedszkolaki słuchały więc „Przygody Mikołaja z latawcem” autorstwa dzieci z klasy IIc ze Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Aleksandrowie i opowiadania „Przytulaki” Diany Bździuch. Przedszkolaki brały udział w zajęciach plastycznych „Nasz Aleksandrów”. Maluchy wyczarowały kredą na boisku niezwykłą mapę Aleksandrowa. Również z kolorowych kulek zrobiły niezwykle długą stonogę, bo przecież Aleksandrów to jedna z najdłuższych wsi.

biblioteka_aleksandrow.jpg


Kolejne zajęcia nazywały się „Na tropie historii Aleksandrowa”. Dzieci odkrywały dawne zabawy jak „Berek - krowa”, „Baba Jaga patrzy”, ciuciubabka czy klasy. Było też poszukiwanie w terenie fotografii i haseł związanych z Aleksandrowem. Wśród zabaw ruchowych w jakich brały udział dzieci znalazło się kiszenie kapusty, gotowanie kartoflanki, pranie na tarze, wyprawa na targ do Biłgoraja i wiele innych. Nie zabrakło również zadań plastycznych. Uczestnicy tworzyli chociażby domy bez okien od ulicy czy las Tychec. Wiele śmiechu przyniosło rysowanie portretów - trzeba było sobie wyobrazić siebie jako babcię lub dziadka.

Reklama.

Dużym powodzeniem wśród starszych dzieci cieszyły się turnieje układania puzzli. Uczestnicy rewelacyjnie radzili sobie ze złożeniem fragmentów starych fotografii przedstawiających dawny Aleksandrów. Obrazki na puzzlach były prefektem do rozmowy o tym jak wyglądało dawniej życie mieszkańców i sama wieś. Dzieci fantastycznie rywalizowały w drużynach. Wszyscy za ogromne zaangażowanie otrzymali dyplomy „Mistrz puzzli”. Wszyscy  uczestnicy wakacyjnych zajęć otrzymali również malowanki  i nagrody.  Dzieci  bawiąc się poznawały małymi kroczkami historię Aleksandrowa. Współorganizatorzy wakacyjnej akcji to: Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Koło Przyjaciół Biblioteki i Urząd Gminy Aleksandrów.

biblioteka_aleksandrow_1.jpg


Jeszcze przez cały sierpień na wszystkich chętnych czekają m. in. letni kiermasz „Książka za książkę lub uśmiech”, wystawa fotografii „Z książki do wyobraźni” oraz Galeria Przedszkolaka, a w niej prace czterolatków z ulicy Wesołej, zatytułowane „Kolory i kształty”. Wszystkie maluchy mogą również korzystać z bogatych zbiorów książek zabawek, puzzli i gier planszowych w Kąciku Malucha. Zainteresowani nowinkami mogą korzystać z ciekawych aplikacji dostępnych na tabletach w bibliotece.

Zajęcia przygotowane przez bibliotekę były oparte na pedagogice zabawy. Taka forma spędzania czasu do jeden z najlepszych sposobów relaksu i również przyjemnej nauki.

/Justyna Bździuch/

Tagi: dawno temu w aleksandrowie   wakacje w bibliotece   biblioteka w aleksandrowie   gmina aleksandrów

Zobacz także

„Aktywny senior”

Dodane: 2019-12-09 14:58 - Komentarze  (0)  czytane (230)

TAGI: aktywny senior, fundacja bliżej pasji, wiek nie odbiera odpowiedzialności, gmina aleksandrówKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.238.169

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

więcej

Placówki artystyczne

XVIII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO)

Już po raz XVIII w Szkole Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju odbył się Dzień Jesiennego Liścia. Tegoroczna odsłona charytatywnego wydarzenia odbyła się pod honorowym patronatem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Wydarzenie jednoczy społeczność szkolną i lokalną w niesieniu pomocy. Co roku organizatorzy pomagają jednemu konkretnemu dziecku z Ziemi Biłgorajskiej. więcej»

Konkursy

Polecamy

Rób święta, czyli warsztaty rękodzieła z niezwykłym przesłaniem (FOTO)

W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury we Frampolu odbyła się dziś...

Święty Mikołaj odwiedził przedszkolaki (FOTO)

Dziś dzieci uczęszczające do Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju...

Nie będzie wzrostu podatków (AUDIO)

Stawki dotyczące podatków od nieruchomości pozostaną na niezmienionym...

Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Rada Miasta przyjęła podwyżki za gospodarowanie odpadami. Od przyszłego...

Roraty gregoriańskie w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

Rozpoczął się Adwent, okres szczególnego przygotowania do Uroczystości...

Piotr Majcher został członkiem "Porozumienia" Jarosława Gowina

Były Przewodniczący Rady Powiatu, obecnie jej wiceprzewodniczący...

Ogłoszenia