Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dać szansę Miłości

Dodał: red Data: 2019-02-24 01:19:29 (czytane: 863)

Chrystus dziś zaprasza: dajmy szansę miłości - w życiu codziennym, w sprawach zwykłych i małych. Od razy niewiele się zmieni, ale mimo to jest położony grunt pod przemianę świata i serc poprzez dobro, które pewnego dnia wypełni się w królestwie Bożym.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajReklama.

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza (Łk 6, 27-38):
Jezus powiedział do swoich uczniów „Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie i wy im czyńcie.
Jeśli bowiem miłujecie tylko tych, którzy was miłują, jakaż za to dla was wdzięczność? Przecież i grzesznicy miłość okazują tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to dla was wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to dla was wdzięczność? I grzesznicy grzesznikom pożyczają, żeby tyleż samo otrzymać. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka, i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane: miarą dobrą, natłoczoną, utrzęsioną i opływającą wsypią w zanadrze wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie”.

milosc.JPG

Komentarz do Ewangelii:
Ty co przeszkadza nam być szczęśliwymi to swoista walka i wynikające z niej zło. Wszystko to zabiera radość z naszych serc. Dlatego Jezus pragnie nam przypomnieć: „Jeśli chcesz prawdziwej radości, która pochodzi od Boga, zachowaj pokój ze swoimi bliźnimi! Czyń dobro!” On, Który kocha nawet tych, którzy Go nienawidzą woła: „Kochaj także swoich wrogów!

Tak mówi Jezus - czynić dobro komuś, kto nas skrzywdzi, kochać kogoś, kto nas nie lubi. To nie jest łatwe. Ale jest to jedyny sposób, w jaki możemy przezwyciężyć zło przez dobro. Jeśli nie zaczniemy kochać naszych bliźnich, to nie będziemy mieć przyjaciół. Poprzez naszą żyjącą miłość powinniśmy również uczynić naszych „wrogów” przyjaciółmi.

Są to niespotykane rady i instrukcje, które właśnie usłyszeliśmy w Ewangelii według św. Łukasza. Oczywiście możemy być zbyt przyzwyczajeni do tego i nie odczuwamy już przejmującej i trudnej natury słów Pana. Ale czy to powinien być cel: że słowo Boże już nas nie spotyka i nie dotyczy ani w sensie entuzjazmu, ani w sensie odrzucenia? Może w takiej chwili warto przypomnieć sobie słowa z Apokalipsy: „Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś. Obyś był zimny albo gorący!”.

Słowa z ust Pańskich nie zawsze są łatwe do zrozumienia i od razu jesteśmy gotowi je zaakceptować. Dziś, kiedy mówi: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą”, wydaje się nadmiernym żądaniem. Że powinniśmy kochać naszego bliźniego rozumiemy i próbujemy wprowadzać w życie, ale wroga?

O własnych siłach nie jesteśmy w stanie ani tego zrozumieć, ani wprowadzić w życie. Jednakże udział w Ofierze Eucharystycznej i godne zjednoczenie z Jezusem Chrystusem w Komunii Świętej powinny dodać nam sił. We Mszy Świętej Chrystusowe oddanie się Ojcu Niebieskiemu staje się dla nas sakramentalnie obecne, tak jak to miało miejsce na krzyżu. Było to oddanie, które pokonało nienawiść tych, którzy chcieli poprzez zło unicestwić Jezusa. Kto jest winien śmierci Jezusa? Nie tylko osoby odpowiedzialne w owym czasie wśród władz żydowskich i rzymskich, ale wszyscy, którzy odrzucają miłość przez grzechy. A jednak odpowiedź Boga na to nie jest „śmierć i zepsucie”, ale miłość i przebaczenie. Tak samo dla nas, jeśli sami doświadczamy codziennie miłosierdzia Bożego, my również musimy sobie nawzajem przebaczać i być gotowi kochać tych, którzy nas jeszcze nie kochają. Nie powinniśmy chcieć utrzymywać wrogości na dłuższą metę.

Kiedy Dawid oszczędził życie króla Saula, który prześladował go i był wobec niego nastawiony wrogo, Dawid już dał pewną uprzedzająca naukę o tym, czego nauczył nas Jezus Chrystus. Dzięki łasce Bożej możliwe jest czynienie dobra nawet wobec zajadłego wroga i w ten sposób można odmienić serce przeciwnika.

Chrystus dziś zaprasza: dajmy szansę miłości - w życiu codziennym, w sprawach zwykłych i małych. Od razy niewiele się zmieni, ale mimo to jest położony grunt pod przemianę świata i serc poprzez dobro, które pewnego dnia wypełni się w królestwie Bożym.

/ks. Słaomir Korona/

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   religia   kościół katolicki

Zobacz także

Pełne życie w miłości

Dodane: 2019-06-23 08:16 - Komentarze  (0)  czytane (395)

TAGI: komentarz do ewangelii, ks. sławomir korona, kościół katolicki, religiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.228.185.211

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Koncert chwały na podsumowanie Uroczystości Bożego Ciała

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Studniówka RCEZ (FOTO, VIDEO)

-Studniówka to wyjątkowe wydarzenie dla każdego, stojącego u progu dorosłości młodego człowieka. Za sto dni przystąpicie do egzaminu...