Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Dąbrowica. Uroczyste wprowadzenie nowego proboszcza (FOTO)

Dodał: red Data: 2020-10-21 13:54:47 (czytane: 1731)

Ks. Krzysztof Maj, znany jest w Biłgoraju bardzo dobrze, posługę duszpasterską pełnił przez 9 lat najpierw w parafii Trójcy Przenajświętszej, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny a następnie w kościele św. Jana Pawła II. Decyzją biskupa od powołany został na proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbe w Dąbrowicy.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW minioną niedzielę, podczas uroczystej Mszy świętej, w obecności dziekana Dekanatu Biłgoraj Północ, księży i wiernych nastąpiło jego uroczyste wprowadzenie do parafii i objęcia powierzonej przez biskupa ordynariusza funkcji. Wszystko odbyło się z zachowaniem przepisów Prawa Kanonicznego oraz zwyczajów Kościoła w Polsce. Ks. Krzysztof Maj złożył wyznanie wiary oraz przysięgę wiernego wypełniania urzędu proboszcza powierzonego w imieniu Kościoła.

wprowadzenie_ks_krzysztofa_maja__1_.JPG

-Przyjmujemy w tej wspólnocie wiernych nowego księdza proboszcza. Jesteśmy głęboko przekonani, że twoja posługa księże Krzysztofie przyczyni się do pogłębiania wiary, powierzonego ci ludu Bożego i jego uświęcenia. Chwal Boga, nastawaj w porę i nie w porę, a Trójjeyny Stwórca wszystkiego ci błogosławi. Niech w tej pracy wspierają cię święci patronowie, św. Maksymilian patron tej parafii i św. Krzysztof twój patron - mówił podczas uroczystości, dziekan Dekanatu Biłgoraj Północ i proboszcz parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju prałat ks. Józef Flis.

wprowadzenie_ks_krzysztofa_maja__3_.JPG

Nowego proboszcza witali parafianie, w tym w imieniu Rady Parafialnej, Marian Kurzyna: -Opatrzność Boża powierzyła ci urząd proboszcza w naszej parafii. Stoją przed tobą nowe zadania i wyzwania. Witamy cię serdecznie i życzymy błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego. Życzymy byś dobrze wśród nas się czuł. Obiecujemy ci codzienną modlitwę i pomoc oraz przynosić każdego dnia owoce twojej posługi. Prowadź nas bezpiecznie na drodze ku zbawieniu. Szczęść Boże.

nowy_proboszcz_dabrowica.JPG

Ks. Krzysztofa Maja na terenie gminy Biłgoraj powitał także wójt Wiesław Różyński. -W imieniu samorządu gminy powitać księdza w naszej wspólnocie. Deklarujemy współpracę i zapewniamy, tutaj ludzie są zaradni, otwarci i pracowici. Piękna Ziemia Biłgorajska to dom ludzi pobożnych, wiernych tradycji i przedsiębiorczych. Wierzę, że odnajdziesz drogi księże proboszczu tutaj swoje miejsce i z Bożą pomocą będzie pełnił owocną posługę duszpasterską - podkreślał Wiesław Różyński.

wprowadzenie_ks_krzysztofa_maja__2_.JPG

Na zakończenie Eucharystii, ks. Krzysztof Maj dziękował wszystkim za wszelkie dobro, którego już od połowy sierpnia doświadcza na nowej dąbrowickiej parafii.

Czytaj także: Oficjalne wprowadzenie proboszcza do parafii św. Jerzego w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Zdjęć w galerii: 75

Tagi: parafia w dąbrowicy   wprowadzenie proboszcza   ks. krzysztof maj   nowy proboszcz w dąbrowicy

Komentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.147.211

karetki (2020-10-21 23:28:19)

Dlaczego od jakiegoś czasu karetki w Biłgoraju jeżdżą w nocy na sygnale? Kiedyś na miasto po nocy zajeżdżały bez syreny, a teraz rumor robią, ludzi budzą i straszą. Raz zajechał na sygnale i syrenie na Plac Wolności, stanęła na parkingu (wciąż na sygnale i syrenie), po jakichś 10 minutach odjechała, a w tym czasie nikt z niej nie wysiadł i nikt nie wsiadł. Ukarać załogę karetki za zakłócanie ciszy nocnej!

zapomniałem dodać (2020-10-21 18:59:10)

Kościół jest dla wiernych a nie dla celebrytów

(2020-10-21 18:57:10)

I wszędzie pcha się ten niby katolik psl-owiec

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dzienny Dom Pomocy dla Seniorów w Biłgoraju

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...