Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czytanie o niepodległej (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2018-11-06 15:21:59 (czytane: 2003)

W Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się XI edycja konkursu pięknego czytania. W tym roku przyświecało mu hasło "Czytamy dla Niepodległej". Uczestnicy zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty wybitnego działa Marii Dąbrowskiej "Noce i dnie".

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWybrana, w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, powieść to doskonała charakterystyka życia i sytuacji Polaków na przełomie XIX i XX wieku. "Noce i dnie" to najlepsza powieść epicka w dwudziestoleciu międzywojennym, za którą Dąbrowska była czterokrotnie nominowana do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Ukazuje ona dzieje kilku pokoleń polskiej rodziny szlacheckiej na tle doniosłych przeobrażeń społeczno - politycznych, zarówno w aspekcie historycznym jak i egzystencjalnym.

konkurs_pieknego_czytania__2_.JPG

-Powieść nie została wybrana przypadkowo. Chcemy poprzez przypomnienie jej fragmentów włączyć się w obchody doniosłej rocznicy 100-lecia niepodległości. Właśnie przypomnienie tej powieści to udział w rocznicowych obchodach. Poprzez czytanie największych polskich dzień, poprzez znajomość literatury i historii ale także poprzez kultywowanie tradycji i zachowywanie jej dla kolejnych pokoleń, to nasz wkład w rozwój Ojczyzny. A więc nie tylko walka z bronią w ręku ale ciężka sumienna praca, nauka uczniów, rozwijanie talentów - to dziś, w czasach pokoju i suwerenności Polski definicja patriotyzmu - zaznacza Anna Lisiczka, wicedyrektor ZSBiO w Biłgoraju.

konkurs_pieknego_czytania__1_.JPG

Zorganizowany przez biłgorajską "Budowlankę" konkurs wpisał się w "Biłgorajski Tydzień Niepodległości", czyli cykl wydarzeń bezpośrednio poprzedzający uroczystości 11 listopada. W ramach tych obchodów seniorzy w minioną niedzielę zaprezentowali sylwetkę Józefa Piłsudskiego, w "Trójce" prezes Biłgorajskiego Towarzystwa Regionalnego mówił o procesach niepodległościowych na Ziemi Biłgorajskiej, a ONZ zorganizował niepodległościowy rajd rowerowy.

Reklama.

Wyniki konkursu pięknego czytania:
I miejsce - Gabriela Ciosmak (ZSBiO), Konrad Knapik (ZSBiO), Nela Fusiarz (I LO im. ONZ);
II miejsce - Gabriela Duma (KLO), Alicja Dziwura (RCEZ);
III miejsce - Martyna Koman (I LO im. ONZ).

Wyróżnienia: Kamila Hyz (KLO), Małgorzata Mazurek (ZSZiO), Klaudia Zygmunt (RCEZ) i Aleksandra Kruk (ZSZiO).

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 74

Tagi: konkurs pięknego czytania   zsbio biłgoraj   noce i dnie   100-lecie odzyskania niepodległości

Zobacz także

Uczniowie klas I - III wrócą do szkoły. Placówki są przygotowane do zajęć opiekuńczo - dydaktycznych

Dodane: 2020-05-23 08:45 - Komentarze  (2)  czytane (643)

TAGI: koronawirus, oświata biłgoraj, zajecia dla klas i - iii, szkoła podstawowaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.206.13.28

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka "Budowlanki" 2020 (FOTO, VIDEO)

Uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju bawili się dziś na balu studniówkowym. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od podziękowań i oficjalnych wystąpień oraz staropolskiego poloneza. Następnie przy muzyce DJ-ów, uczestnicy bawili się do białego rana. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia