Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czytanie na wakacjach uchwycone w kadrze

Dodał: red Data: 2018-10-30 16:59:52 (czytane: 2094)

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju rozstrzygnięto dziś konkurs fotograficzny "Czytamy na wakacjach". Jego głównym bohaterem byli czytelnicy i książka. Wśród kilkudziesięciu nadesłanych przez dzieci i młodzież z regionu prac znalazły się spontaniczne kadry ale i fotografie z modelami czy zdjęcia zaczytanych polskich turystów w Chinach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJak zaznacza w rozmowie z Portalem bilgoraj.com.pl pomysłodawca konkursu, Dorota Maksymiuk, wydarzenia to przede wszystkim popularyzacja czytania jako pomysłu na ciekawe spędzanie wakacji, zachęcenie do korzystania z wakacyjnych ofert bibliotek oraz rozbudzanie pasji czytania. -To także pokazanie biblioteki jako aktywnej instytucji kultury, inicjującej i organizującej działania ukierunkowane na promocję czytelnictwa - dodaje.

wakacje_z_ksiazka_konkurs.JPG

Głównym organizatorem konkursu adresowanego do dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Biłgoraju. Biblioteka wspólnie z Urzędem Miasta Biłgoraj ufundowała także nagrody i okolicznościowe dyplomy. Wśród uczestników konkursowej rywalizacji znalazła się uczennica ZSZiO w Biłgoraju, Gabriela Malczak. -Od 5 lat interesuję się fotografią, cały czas staram się rozwijać w tym kierunku, to moja pasja. Jeśli chodzi o książki to uwielbiam czytać, kupuje książki i mieć bo bardzo to lubię. Fotografia pozwala mi pokazać innym to co widzę, jak postrzegam świat, zaś książki pozwalają mi dostrzec to co widzą i przekazują inni - przyznaje.

Reklama.

Wyniki:
I miejsce - Julia Żmuda - Gimnazjum im. Kardynała Stefa Wyszyńskiego w Aleksandrowie;
II miejsce - Julia Bździuch - Gimnazjum im. Kardynała Stefa Wyszyńskiego w Aleksandrowie;
III miejsce - Julia Pawluk - Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu - Zaorendzie, Agata Sajnaj - Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju i Aleksandra Kamińska - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

Nagrodzone prace:

i_miejsce.JPG


ii_miejsce.JPG


iii_miejsce_1.JPG


iii_miejsce_2.JPG


iii_miejsce_3.JPG

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: konkurs fotograficzny   mipbp w biłgoraju   biblioteka   książka na wakacje

Zobacz także

Biłgorajskie szkoły w #GaszynChallenge dla Piotrka (VIDEO)

Dodane: 2020-06-30 17:13 - Komentarze  (0)  czytane (745)

TAGI: #GaszynChallenge, szkoła podstawowa nr 3 w biłgoraju, szkoła podstawowa nr 5 w biłgoraju, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.205.109.152

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia