Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czym jest dar powołania?

Dodał: red Data: 2019-05-11 19:25:50 (czytane: 1624)

W czwartą niedzielę Wielkanocy jesteśmy zachęcani do modlitwy do Boga o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Czym jest owo powołanie? Przede wszystkim myślimy tutaj o biskupach, kapłanach i diakonach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według świętego Jana (J 10, 27 - 30):
Jezus powiedział: „Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.

kaplan.JPG

Komentarz do Ewangelii:
W czwartą niedzielę Wielkanocy jesteśmy zachęcani do modlitwy do Boga o nowe i święte powołania do służby w Kościele. Czym jest owo powołanie? Przede wszystkim myślimy tutaj o biskupach, kapłanach i diakonach. Jednakże nasz wzrok kierujemy również na tych ludzi, którzy oddają cześć Bogu w murach klasztornych, a także na te wspólnoty religijne, które poświęciły się Bogu, aby wieść życie zgodnie z radami ewangelicznymi - czyli ubóstwem, czystością i posłuszeństwem – aby w ten sposób służyć ludziom.

Ciągle słyszymy o „braku kapłanów”, o spadku powołań, różnych grzechach powołanych. Wezwanie Kościoła do modlitwy pokazuje nam, że trud powołania nie jest bynajmniej tylko problemem organizacyjnym, który można rozwiązać jedynie dzięki ludzkiej mądrości i umiarkowaniu człowieka. W tym wszystkim potrzebujemy Ducha Świętego, Który napełnia Kościół i daje nam swoje dary, abyśmy mogli być prawdziwie oświeceni i napełnieni miłością dobra i świętości i uzdolni do życia w miłości Boga i bliźniego.

Nie możemy zapominać, że Prawdziwym i Jedynym Arcykapłanem, jest sam Jezus Chrystus. W imieniu wszystkich wstawia się za nami u Ojca niebieskiego i ofiarowuje Mu Ofiarę Uwielbienia. Oddał raz na zawsze Swoje życie na Ołtarzy Krzyża z miłości do nas i jako zadośćuczynienie za nasze grzechy. W ten sposób otwiera przed nami drzwi życia wiecznego z Bogiem i innymi odkupionymi przez Krew Swoją.

Kiedy Kościół sprawuje Eucharystię nie tylko wspomina, ale także uobecnia Ofiarę Chrystusa, głosząc Jego śmierć i zmartwychwstanie. Jest to bezkrwawe ukazanie Krzyża – Męki, Śmierci, Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia. Celebracja tego Wydarzenia i świętych tajemnic jest misją Chrystusa w Jego Kościele. Jest to najcenniejsza rzecz, jaką Pan zostawił nam jako swoją wolę. To, co jest nam dane, jest On sam, Jego Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina. On jest z nami każdego dnia aż do końca świata. Tak więc Kościół wychwala Boga każdego dnia swojej pielgrzymki na ziemi, dopóki Pan nie przyjdzie ponownie w chwale.

Koniecznym jest tutaj przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani przez Boga do miłości. Zgodnie z objawieniem chrześcijańskim, istnieją „dwa szczególne sposoby” holistycznego uświadomienia sobie powołania osoby ludzkiej do miłości: małżeństwo i dziewictwo - lub konsekrowany celibat.

Dlatego każdy, kto mówi „tak” i postanawia żyć w życiu małżeńskim dla Królestwa Niebios i kto w ten sposób podąża za Bogiem i służy Kościołowi, nie odchodzi z pustymi rękami. Jest wypełniony miłością Boga. Założeniem jest „tak” z całego serca. Bo tak, jak nie można w połowie żyć małżeństwem i rodziną, bo inaczej nie ma to nic wspólnego z prawdziwą miłością i wiernością. Nie można zatem być kapłanem, mniszką czy mnichem z połową serca. Albo całkowicie, albo wcale. Nie chodzi tylko o ten krótki czas na ziemi, ale o życie wieczne, do którego wszyscy jesteśmy powołani przez Boga.

Ufamy Jezusowi Chrystusowi, Dobremu Pasterzowi, Który nie tylko stoi przy nas, ale prowadzi swoją trzodę we właściwy sobie sposób, aby wszyscy osiągnęli właściwy cel. On również wzmacnia wszystkich tych, którzy wkraczają na drogę powołania i mają szczególny udział w „byciu uczniem”. Jest to ważna i niezastąpiona posługa, za którą powinniśmy przed Tron Boga zanosić dziękczynienie.

/ks. Słowamir Korona/

Reklama.

Tagi: kapłaństwo   księża   kościół katolicki   ks. sławomir korona

Zobacz także

Karawaki Ziemi Biłgorajskiej (FOTO)

Dodane: 2020-06-02 16:08 - Komentarze  (0)  czytane (370)

TAGI: andrzej czacharowski, karawaka, krzyż edpidemiczny, biłgorajKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.204.227.117

(2019-05-13 16:52:53)

KK potrzebuje zmian, przepędzić pedofilów, ukarać , przeprosić za zatajanie i zadośćuczynić ofiarom. Kolejna sprawa to celibat, wprowadzony zdaje się w XII wieku, bo tak zdecydowała ówczesna władza Kościoła. Najwyższy czas celibat znieść. Jest wbrew naturze człowieka. Duchowni powinni mieć prawo do miłości, do małżeństwa i ojcostwa. Bez ukrywania się jak obecnie dzieje się w wielu przypadkach. Nie każdy nadaje się na duchownego, kto nie ma powołanie nie powinien. Kościół ma ogromną rolę w społeczeństwie,musi mieć rzeczywisty autorytet, żeby oddziaływać na wiernych, dążyć do tego, żeby ludzie byli lepsi i nawzajem się szanowali.

Tylko nie mów nikomu... (2019-05-12 11:44:35)

Boją sie filmu sekielskiego!

podatnik (2019-05-12 09:32:29)

Każde powołanie to trud- tak było i jest. Dobry Pasterz prowadzi nas jednak do sedna sprawy. Dostałeś jakis dar to go wykorzystuj w 100% bo za chwilę mamy w Ewangelii przypowieść o denarach. Dzisiaj często mamy pasterzy, którzy prowadzą nie stado owiec ale baranów- obrazobórstwo, kult relikwii, składanie ofiary mimo, że ofiara Jezusa była doskonała itp. itd. Pozostaje modlitwa do naszego Pana o nawrócenia i święte powołania. Cieszmy się, że mamy Jezusa,osoba samotna, bez Jezusa ma naprawdę ciężką drogę przez życie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Czym jest obrzęd poświęcenia pól? Wyjaśnia ks. Sławomir Korona

Marcin Romanowski o wyborach prezydenckich 2020

Rewitalizacja Placu Wolności w Biłgoraju. Film i zdjęcia z lotu ptaka

Biłgoraj "Noc Muzeów 2020" fragment koncertu Łukasza Jemioły

Krzysztof Hetman, europoseł i wiceprezes PSL o wyborach korespondencyjnych w Polsce

Transmisja Mszy świętej z kościoła św. Michała Archanioła w Soli

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Znaczenie diagnozy w pracy z rodziną

10 maja w Urzędzie Gminy Biłgoraj odbyło się spotkanie poświęcone znaczeniu diagnozy w pracy z rodziną. Spotkanie zrealizowano w ramach...