Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy znasz historię psa Dżoka?

Dodał: red Data: 2018-04-12 11:41:52 (czytane: 781)

Autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka, Barbara Gawryluk, spotkała się z dziećmi ze szkół Gminy Tarnogród. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Miejskiej. Spotkanie zrealizowano i sfinansowano w ramach projektu DKK Instytutu Książki, pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Barbara Gawryluk ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej. W jej przekładzie ukazała się m.in. większa część serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka i Heleny Willis.

biblioteka_tarnogrod.JPG

Od 1992 roku pracuje w Radiu Kraków jako dziennikarka, gdzie na co dzień redaguje i czyta wiadomości, a w niedzielne poranki zmienia nastrój i spotyka się ze słuchaczami w swoim autorskim programie „Alfabet” zachęcając do czytania dobrych książek dla dzieci. Prowadzi również audycję „Książka na szóstkę”, w której poleca najlepsze nowości książkowe. W 2004 roku rozpoczęła swoją karierę literacką książką „Kaktus dobry pies”. Od tamtej pory jej książki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, dlatego że bawią, uczą i wzruszają.

Reklama.

Barbara Gawryluk jest laureatką wielu prestiżowych nagród m. in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa oraz audycję „Książka na szóstkę”. A książka „Dżok. Legenda o psiej wierności”, została Dziecięcym Bestsellerem Roku 2007.

Na spotkaniu dzieci z przejęciem słuchały opowieści o psie imieniem Dżok, który w niezwykły sposób dowiódł wierności i miłości do swojego pana. Na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą w Krakowie znajduje się pomnik upamiętniający Dżoka - a na nim napis „Najwierniejszy z wiernych symbol psiej wierności”. Fragmenty książek czytane przez autorkę przyciągały uwagę i pobudzały wyobraźnię. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Najwięcej pytań dotyczyło zakończenia historii psa Dżoka, jednak za każdym razem odsyłane były do treści książki.

Ostatnim elementem spotkania była krótka lekcja nauki języka szwedzkiego.

/Joanna Puchacz/

Tagi: barbara gawryluk   biblioteka tarnogród   gmina tarnogród   dyskusyjny klub książki

Zobacz także

Festyn wiosenny Szkoły Podstawowej Nr 4 i Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju (FOTO)

Dodane: 2019-03-19 12:54 - Komentarze  (0)  czytane (249)

TAGI: festyn wiosenny, biłgoraj, szkoła podstawowa nr 4 w biłgoraju, wioska dziecięca sos w biłgorajuKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.87.18.165

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia