Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy złamano przepisy ruchu drogowego?

Dodał: red Data: 2016-02-03 16:42:35 (czytane: 4849)

Podczas gdy funkcjonariusze wypisywali mandat pieszemu, zaparkowany policyjny nieoznakowany radiowóz zmuszał inne pojazdy do przejazdu podwójnej linii ciągłej i jechania pasem do skrętu w lewo dla przeciwległego ruchu. Policja: -Opisana sytuacja jest dopuszczalna, choć może budzić kontrowersje.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajDo naszej Redakcji trafiły zdjęcia z interwencji biłgorajskich funkcjonariuszy Policji, którzy tak zaparkowali nieoznakowany radiowóz, że zmuszał innych uczestników ruchu do jazdy niezgodnej z przepisami.

policja_lamie_przepisy__1_.JPG


Całą sytuację opisał nam Internauta: -Do zdarzenia doszło dziś (1 lutego br. - przyp Red.) w godzinach przedpołudniowych w Biłgoraju przy ulicy Komorowskiego. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie marki Opel, zatrzymali pieszego, który przeszedł przez jezdnię w miejscu do tego nieprzeznaczonym, następnie zaparkowali tak radiowóz, że utrudniał ruch na pasie od ulicy Długiej do Kościuszki, zmuszając tym samym kierowców do przekraczania podwójnej linii i jazdę po pasie przeznaczonym do skrętu w lewo. Oczywistym jest podjecie interwencji przez funkcjonariuszy, ale nie tak by utrudniać ruch. W okolicy jest przynajmniej 3 - 4 miejsca, gdzie można bezpiecznie zatrzymać samochód i podjąć działania. Wylegitymowanie pieszego oraz wypisanie mandatu nie należy chyba do działań dla których należy zmuszać kierowców do łamania przepisów ruchu drogowego tuż obok ruchliwych skrzyżowań. O komentarz poprosiliśmy Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju.

Reklama.

-Opisana sytuacja jest dopuszczalna, choć może budzić kontrowersje. W tym przypadku ma zastosowanie Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lipca 2008 roku w sprawie kontroli ruchu drogowego: Kierujący pojazdem służbowym powinien zaparkować pojazd poza obrębem jezdni i tam wykonywać dalsze czynności. Jednak nie zawsze są takie możliwości. W przypadku kontroli statycznej, funkcjonariusze mają możliwość wybierania miejsca bezpiecznego i widocznego dla innych uczestników ruchu. Jednak w przypadku interwencji w danej chwili, kiedy podczas jazdy ujawniają wykroczenie, mają ustawowy obowiązek reagować, w związku z czym mają prawo stanąć w miejscu zabronionym - informuje Milena Wardach z KPP w Biłgoraju.

policja_lamie_przepisy__2_.JPG


Rzeczniczka biłgorajskiej Policji wyjaśnia zastrzega także, iż przedstawione zdjęcia i relacja nie przedstawiają pełnego poglądu na interwencję, a w szczególności, czy była możliwość zaparkowania radiowozu na miejscu postojowym. -Należy także zaznaczyć, że wobec uczestników ruchu nie stosujących się do znaków poziomych na jezdni, opisywana sytuacja nie rodzi skutków karnych - dodaje. Jako przykład podaje sytuację gdzie uszkodzone pojazdy blokują część jezdni i konieczne jest ostrożne ominięcie go przez kierujących, również przejeżdżając przy tym przez podwójną linię ciągłą, czyli popełniając wykroczenie, gdyż nie mają innej możliwości.

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: policja biłgoraj   zatrzymanie pieszego   wykroczenie drogowe   mandat

Zobacz także

Oszust podszył się pod przedstawiciela organizajcji wspierającej kombatantów

Dodane: 2019-09-19 09:11 - Komentarze  (0)  czytane (124)

TAGI: oszustwo, policja biłgoraj, gmina biłgoraj, wyłudzenieKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.93.75.30

J23 (2016-02-04 21:44:37)

Czy pani rzecznik wypowie się na temat parkowania samochodów w mieście (parkingi równoległe) i o interwencji policji w tej sprawie.

Hejter (2016-02-04 15:16:38)

Porównuję nie dwie a dwa wykroczenia.Ich wspólnymi cechami są : no właśnie -jeden i drugi przypadek to wykroczenia a ponadto w obu przypadkach doszło do deliktu(chodzi o mundurowych :) W przeciwieństwie do PANA szanuję zarówno życie tego pieszego jak i przytaczanego kierowcy z TVN u. Obaj mogą zrobić krzywdę innym użytkownikom.Ale faktycznie żeby dojść do takich wniosków trzeba się trochę wysilić.

ups (2016-02-04 13:09:27)

Panie hejter ile masz lat?
Porównujesz dwie tak różne wykroczenia jak dwie różne planety - Jowisz i Pluton, albo słoń i mrówka.
Żenująco porównujesz te dwa tak skrajne wykroczenia stawiając znak równości między piratem pędzącym 150 w zabudowanym do przechodzącego człowieka 10 metrów od przejścia?
Pirat może pozbawić życia niewinnych ludzi w liczbie mnogiej, a ten pieszy jedynie sam siebie ewentualnie naraża.
Takie działania policji świadczą o tym jakie oni maja podejście do poprawy bezpieczeństwa. Żadne. Chodzi tylko o mandat. Bo bezpieczny pieszy to pieszy z mandatem, który nie zagraża świętej przepustowości i nie tamuje ruchu. Bo ruch to tylko samochody i reszta się nie liczy. A ta reszta - pozastawiane chodniki (zniszczona kostka, plamy oleju), parkujące samochody na trawnikach to już coraz częstszy widok. Reakcji policji żadnej, wspomnę jeszcze młodych kierowcach urządzających sobie wyścigi po ulicach. Nie widać wtedy reakcji policji.
Panie Marku Kanar nie idź tą drogą.

niekoniecznie (2016-02-04 12:04:13)

Powinni zrobić tak:
Zatrzymać się na chwile tak jak stoją na zdjęciu, jeden policjant (pasażer) wysiąść z radiowozu i stanąć obok zatrzymanego, żeby im nie uciekł, a kierowca gdzieś zaparkować, co prawda jest tam problem z parkowaniem, ale w tej okolicy mogli na przykład zjechać obok Żabki pod ten szlaban przed byłym parkingiem bako.
No ale po co wysiadać z samochodu jak można w ciepłym wnętrzu przez uchylona szybę wszystko załatwić.

Hejter (2016-02-04 11:40:51)

Historyjka z audycji TVN "Uwaga pirat" :Kolo zapierdziela BMW 150 na godzinę w zabudowanym .Z tyłu za nim na bombach dwóch niebieskich. I bezcenna uwaga kola po zatrzymaniu " panowie władza jadąc za mną złamaliście przepisy o czym nie omieszkam poinformować przełożonych"

Co do zatrzymania pieszego ,który przebiegł na ul.KOMOROWSKIEGO 10 metrów od przejścia widzę pewną analogię. No żal tyłek ściska bo trzeba za bezmyślność zapłacić.
I wszytko przez tych co łamią przepisy aby takiego zatrzymać.
A powinni : podjechać do świateł ,poczekać na zmianę na zielone.Skręcić w lewo w ul.Bohaterów Monte Cassino uprzednio przepuszczając jadących na wprost ul.Komorowskiego.Jechać ul,Bohaterów Monte Cassino, broń Boże nie przekraczając podwójnej ciągłej . Potem zawrócić na ul.Cichej i wracając na miejsce zdarzenia znaleźć miejsce do zaparkowania. A następnie ?
No właśnie szukać wiatru w polu bo praworządny obywatel wiedząc co się święci sprint przez ulicę kontynuuje dalej hen gdzie go oczy poniosą. Happy end.A swoją drogą kto próbował zaparkować w pobliżu ten wie ,że w dzień powszedni
w okolicach 16.00 znalezienie wolnego miejsca postojowego graniczy tam z cudem.

Ja (2016-02-04 08:30:10)

Jak będę przechodził przez jezdnię i jakiś policyjny , nadgorliwy szmaciarz się do mnie przyczepi to ja mu powiem-,,opisana sytuacja jest dopuszczalna, choć mu może budzić kontrowersję..." A za kontrowersję mandatu nie ma i nie ma złamania przepisów. Chcę przypomnieć,że w Anglii można przejść przez jezdnie na czerwonym świetle po uprzednim , dokładnym sprawdzeniu czy nie nadjeżdza samochód i na własną odpowiedzialność. U nas nie można przejść przez jezdnię nawet jak w odległości 100 metrów nie ma żadnego samochodu. Ale u nas nie chodzi o bezpieczeństwo tylko oto, żeby mandat wlepić aby rządzące w Polsce łachudry miały więcej do roztrwonienia i do ukradzenia. Dobitnym tego przykładem było pozwolenie na montowanie radarów przez straże miejskie. Oni stawiali je tam , gdzie można było zainkasować najwięcej mandatów. W śmietnikach i w krzakach robili zasadzki. Tym sposobem samorządowa swołocz mogla sobie budżet poprawić i podnieść pobory. Przypominam, że w Polsce jest 47 tyś radnych powiatowych, wojewódzkich i gminnych i ta banda nepotów, drobnych pijaczków, damskich bokserów i wtórnych analfabetów kosztuje -nas Polaków- jeden miliard zł rocznie. Przez 25 lat samorządowego samodzierżawia ograbili nas na 25 miliardów zł. To dlatego wójt zapyziałej gminy czy burmistrz zdychającego miasta jak Biłgoraj bierze co miesiąc 8-10 razy tyle co zarabia robotnik. Zmierzamy do Europy- przez Afrykę i Madagaskar !

obywatel (2016-02-04 08:00:17)

sygnalizacja świetlna była włączona, przechodziłem obok, tam błyski padają poziomo dlatego nie widać na zdjęciu zrobionym z góry, z piętra redakcji.

Wszystko zgodnie z prawem (2016-02-04 07:55:45)

policja stanęła w miejscu zabronionym ale dopuszczaja to przepisy ktore zwalniają ich z odpowiedzialności, a inni kierowcy którzy omijają radiowóz w takich przypadkach nie podlegają żadnej odpowiedzialności. Wszystko się zgadza.

jan (2016-02-04 07:44:03)

nie mają włączonych świateł bo wyświetliłby się na tylnej szybie napis i migały by dwa na tylnej szybie także amatorka, ale nawet jakby policjant gów..em wysmarował 300 samochodów to i tak by powiedzieli że zaszła taka potrzeba i wszystko zrobiono zgodnie z prawem, cwaniaki jeżdzą z lewego pasa w prawo tworzą modzą i co? Spróbuj coś poskarżyć to CIĘ ZJEDZA!! masz pewne 24 pynkty i najwyższe mandaty w ciągu kilku dni

(2016-02-04 06:25:18)

1 jazda pod prąd 2 zatrzymanie auta przed skrzyżowaniem w nieodpowiedniej odległości 3 nie oznakowanie pojazdu pozostawionego który to pojazd zagraża w ruchu 4 złe oszacowanie czy pieszy na tyle zagrażał swym czynem że musiało dojść do stworzenia sytuacji jak właśnie miała miejsce bo żaden policjant nie powinien stwarzać zagrożenia w ruchu innym uczestnikom .

ups (2016-02-04 01:35:20)

Gratuluję Pani Milenie konsekwencji w brodzeniu w bagnie absurdu.
1. Najpierw mówi: "-Opisana sytuacja jest dopuszczalna, choć może budzić kontrowersje." Czyli twierdzi, że radiowóz tak może się zatrzymać w taki sposób jak przedstawia zdjęcie.
2. W następnym zdaniu cytuje rozporządzenie ministra: "[...] Kierujący pojazdem służbowym powinien zaparkować pojazd poza obrębem jezdni i tam wykonywać dalsze czynności."
Wynika z tego jednoznacznie, że policjanci nie dostosowali się do rozporządzenia. A rzecznik KPP sam to przyznaje, chociaż w następnym zdaniu próbuje pokrętnie tłumaczyć kolegów.
Czy Pani Milena ma czytelników za głupców? Logika poraża.

Po za tym czym sobie ten "przestępca" pieszy zasłużył na tak brawurową akcję zawsze na straży porządku publicznego naszych dzielnych policjantów? Złapali pirata chodnikowego? Cały świat zachodni śmieje się z takich akcji, na zachodzie za przechodzenie na czerwonym nawet by się nie obejrzeli. A u nas największy przestępca to ten najsłabszy. Biłgorajska drogówka nie tych co trzeba kara. Chodniki pozastawiane samochodami, piracka jazda z nieprzepisową prędkością, wjeżdżanie na skrzyżowanie na tzw. warunkowej zielonej strzałce (narażanie pieszego na potrącenie), zbyt bliskie wyprzedzanie rowerzysty, to tylko kila z nielicznych bardzo niebezpiecznych zachowań i prawdziwych zagrożeń jakie powodują uczestnicy ruchu - kierowcy. Biłgorajska policja - brak reakcji.
Ostatnio podróżując rowerem ulicą Kościuszki radiowóz wyprzedzał mnie 20 cm od kierownicy. (szkoda że nie miałem wtedy kamery). Panowie policjanci poprawcie się i nie róbcie wiochy.
Po za tym polecam każdemu pieszemu nie przyjmować mandatu. Jeżeli przechodzimy przez pustą jezdnię w niedozwolonym miejscu to nie stwarzamy żadnego zagrożenia.

Pieski (2016-02-03 22:52:03)

No i fajnie, przejadą się tak ze 20 razy komorowskiego i kolo dworca wypiszą 5 czy 10 mandatów tym przestępcom, norma wykonana i można reszte dniówki pobujać sie po miescie czy iśc na kebsa. Piękna robota na państwowym

Józek (2016-02-03 21:37:49)

Pewne jest to,że przepisy może złamać tylko pojazd uprzywilejowany czyli włączone światła błyskowe koloru niebieskiego i jednocześnie sygnał dźwiękowy oraz światła mijania lub drogowe.W tym przypadku przepisy ruchu drogowego zostały złamane jednoznacznie.Ciekawe jaki przepis reguluje to,że jeżdżą nieoznakowanym pojazdem przekraczając prędkość?

zacznijcie od siebie a nie zamiatajcie pod dywan (2016-02-03 19:06:29)

Złamał przepisy ruchu drogowego i komenda powinna wystawić mandat .

zz (2016-02-03 18:51:19)

Niech łapią i spisują , a nie wszyscy chodzą jak święte krowy bo do przejścia ma 50 metrów. Kierowców obowiązują przepisy to i pieszych, a co do policji niech robią co do nich należy a tu widzę tak utrudnili ruch ze ho ho tania sensacja dla gazety.

vhjy (2016-02-03 17:42:05)

Powinni w sądzie odpowiadać za to , nie mieliście sygnalizacji świetlnej i trzeba było ustawić policjanta do kierowania ruchem

Silk (2016-02-03 17:37:54)

Podobny przypadek pokazano w jednym z odcinków programu "Stop drogówka". Niestety pani rzecznik jest w błędzie. Rację natomiast ma jeden z komentujących, a chodzi o pojazd uprzywilejowany. To że "sreberko" jest służbowym, to nie czyni go jednocześnie uprzywilejowanym. Koniec i kropka :(I)

mac (2016-02-03 17:25:41)

kolejny "bandyta" złapany. Dziekuje dzielnym policjantom, juz czuje sie bezpieczny

Porobieni (2016-02-03 17:19:39)

Nurtuje mnie pytanie czy srebro gdy tam stało miała włączone sygnały świetlne itp. Bo jeśli nie to złamali prawo bo nie jest to wtedy pojazd uprzywilejowany

bar93xxx (2016-02-03 17:02:06)

chyba wypisywanie mandatu pieszemu czy pouczanie pieszego to nie jest az tak powazna sytuacja zeby zatrzymywac samochod na ulicy i zmuszac innych do lamania przepisow

hahaha (2016-02-03 16:59:41)

"Do naszej Redakcji trafiły zdjęcia"

Niezła ściema ;)
Czy to nie przypadkiem wasza redakcja ma siedzibę akurat w tym budynku z którego robiono zdjęcia?

Poza tym Wy wiecie gdzie zaczyna się ulica Długa?
Jak już to było na pasie ruchu od strony ul. Bohaterów Monte Cassino, a nie Długiej.

Boguś m3 (2016-02-03 16:48:33)

Normalka u Biłgorajskich, spisują tam gdzie im pasuje .Myślałem że sreberko rozbite ????

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

80. rocznica bombardowania Frampola

Premier i wicepremier w Biłgoraju

Koncert Jarząbek - Jurkiewicz

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Wiceminister w Biłgoraju zainicjował kampanię wyborczą

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Czy Plac Wolności zmieni nazwę na Rynek?

Zwrócili się do nas mieszkańcy Biłgoraja z pytaniem, czy podczas ew. rewitalizacji centrum Miasta przewiduje się powrót nazwy tej części...