Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy warto remontować samodzielnie?

Dodał: red Data: 2020-10-13 12:02:13 (czytane: 519)

Konieczność odświeżenia domu lub mieszkania wiąże się zwykle z większym bądź mniejszym remontem. Czy zawsze oznacza to zatrudnienie fachowca? Kuszącą alternatywą dla remontujących jest przeprowadzenie prac samodzielnie. Czy warto to robić?

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajRemonty w Polsce
W ubiegłym roku niemal co druga osoba w Polsce (49%) wykonała prace remontowe w swoich mieszkaniach. Tak wynika z raportu “Jak remontują Polacy” sporządzonego na podstawie badania przeprowadzonego przez serwis Fixly.pl. Szczytem sezonu remontowego jest okres wiosenno-letni. To właśnie wtedy rozpoczyna się większość prac.

Ile osób decyduje się na przeprowadzenie robót remontowych samodzielnie? Respondenci, którzy wzięli udział w badaniu, deklarują, że w przypadku mniejszych prac remontowych i naprawczych wolą postawić na własne umiejętności lub skorzystać z pomocy członków rodziny bądź znajomych. Główną motywacją do tego są przede wszystkim względy finansowe. Remont na własną rękę oznacza oszczędność i obniżenie kosztów całego przedsięwzięcia. Niestety bowiem aż 46 proc. osób odkłada prace renowacyjne ze względu na brak funduszy.

Remontowanie własnymi siłami nie zawsze jest jednak dobrym pomysłem. Wszystko zależy od naszych umiejętności i stopnia skomplikowania prac. Kiedy zatem warto remontować samodzielnie, a kiedy lepiej skorzystać z usług ekipy wykończeniowej?

Kiedy warto remontować na własną rękę?
Najpopularniejsze do samodzielnego przeprowadzenia są te prace, które nie wymagają fachowych umiejętności. Wystarczy podstawowa wiedza i trochę zapału do majsterkowania. Najczęściej decydujemy się na samodzielne odnawianie ścian. 67 proc. osób, które wzięły udział w badaniu Fixly zabiera się za tapetowanie, a 59 proc. za malowanie ścian oraz sufitów. Nieco mniej, bo 42 proc. badanych deklaruje, że w pełni bądź częściowo zajęło się renowacją podłogi.

remont.jpg

Tego typu prace można przynajmniej częściowo wykonać na własną rękę, np. poprzez zerwanie starej tapety. Szczególnie, gdy zależy nam na obniżeniu kosztów całego przedsięwzięcia.  

Do jakich prac lepiej zatrudnić specjalistę?
Duże roboty remontowo-wykończeniowe to zdecydowanie zadanie dla specjalistów. Mowa o takich pracach jak instalacje elektryczne, budowa ścian działowych, wymiana okien czy montaż urządzeń sanitarnych. Charakteryzują się wysokim stopniem trudności i wymagają specjalistycznej wiedzy oraz narzędzi.

Z usług fachowca należy korzystać też zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy pewni, czy potrafimy wykonać dane zadanie. Jeśli mamy wątpliwości co do swoich umiejętności, to lepiej zaufać specjaliście. Źle przeprowadzone prace mogą skutkować nietrwałym efektem, co będzie wiązać się z koniecznością ponownego remontowania w krótkim czasie.

Niekiedy impulsem do samodzielnego remontu jest brak zaufanego fachowca, któremu chcemy powierzyć prace w naszym mieszkaniu. Najczęściej szukamy po znajomych, lecz nie zawsze mają kogo polecić. Zanim weźmiemy remont na swoje barki, warto sprawdzić aplikację Fixly, z pomocą której można szybko znaleźć fachowca, a dodatkowo sprawdzić jego opinie, które wystawili mu wcześniejsi klienci. Dzięki internetowym poleceniom znacznie łatwiej znaleźć rzetelnego specjalistę i powierzyć mu remont swojego mieszkania.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: remont   dom i ogród   powiat biłgorajski   prace remontowe

Zobacz także

Wykorzystaj Google do rozwoju swojej marki. Podpowiemy Ci, jak najłatwiej to zrobić

Dodane: 2020-01-16 15:30 - Komentarze  (0)  czytane (1890)

TAGI: rozwój marki, afterweb, marketing internetowy, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.213.192.104

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Dodatkowy zasiłek na opiekę nad dziećmi w listopadzie

Starosta biłgorajski o sytuacji w DPS w Teodorówce

Zakończyła się rewitalizacja Placu Wolności. Tak wygląda inwestycja z lotu ptaka

Uroczystość Wszystkich Świętych

Strajk kobiet. Ulicami Biłgoraja przeszedł protest przeciw orzeczeniu TK

Koncert zakończył warsztaty muzyczne

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dane dotyczące koronawirusa na koniec października br.

Najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej, związanej z koronawirusem w województwie lubelskim i na Ziemi Biłgorajskiej. Codziennie...