Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy naprawdę jesteśmy inni? (FOTO)

Dodał: red Data: 2018-05-23 15:09:56 (czytane: 2064)

"Śmiejcie się z nami, a nie z nas", "Mamy prawo żyć godnie", "Czy naprawdę jesteśmy inni? - m. in. takie hasło widniały na transparentach uczestników marszu godności osób niepełnosprawnych, który przeszedł ulicami Biłgoraja. Jego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Biłgoraju.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolWe wspólnej manifestacji, która przeszła ulicami Biłgoraja obok wychowawców i uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju wzięli udział także podopieczni ośrodków wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy, a także mieszkańcy Biłgoraja i uczniowie biłgorajskich szkół oraz przedszkoli.

marsz_godnosci_niepelnosprawni.JPG

-Chcemy dzisiaj przypomnieć społeczeństwu, że mieszkańcy z niepełnosprawnością stanowią jego część oraz skłonić do refleksji nad ich potrzebami, możliwościami oraz problemami i trudnościami dnia codziennego. Chcemy podkreślić, że niepełnosprawność intelektualna, czy fizyczna, nie może być przyczyną dyskryminacji człowieka. Dziś szczególnie podkreślaliśmy rolę tolerancji i równouprawnienia, a tym samym autonomię i podmiotowość osób niepełnosprawnych - przyznaje w rozmowie z bilgoraj.com.pl oligofrenopedagog i tyflopedagog, Elżbieta Kłosek.

marzena_kopacz.JPG

O poszanowaniu godności każdego człowieka, podczas wydarzenia mówiła Marzena Kopacz, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Biłgoraju. -Godność to wolność i poszanowanie praw każdego człowieka, to decydowanie lub współdecydowanie o sobie, to dostęp do każdego aspektu życia, szacunek, równe szanse w dostępie do edukacji, kultury, prawa, to wreszcie niezależność i autonomia przy zachowaniu niezbędnego wsparcia - wyjaśniała.

Reklama.

Wśród uczestników wydarzenia byli także przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Biłgorajskiego, Miasta Biłgoraj i Gminy Biłgoraj, w tym Starosta Biłgorajski Kazimierz Paterak, Burmistrz Janusz Rosłan i Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. Obecni byli także Wojciech Zbieg zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie i poseł Genowefa Tokarska.

genowefa_tokarska.JPG

-Wartość dzisiejszego wydarzenie nie sposób przecenić. Potrzebne jest ono osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom, ale także dla ogółu społeczeństwa. Często przez nieuzasadnione obawy budujemy mury i uprzedzamy się co do osób niepełnosprawnych. A to są ludzie wyjątkowi, którzy tylko potrzebują większej uwagi i troski. czasem jest to potrzeba pomocy intelektualnej, czasami pomocy fizycznej, czasami materialnej, a czasami wystarczy uśmiech, dobre słowa, rozmowa. Takie wydarzenia jak to dzisiejsze to budzenie empatii w nas wszystkich - uważa Genowefa Tokarska, prywatnie matka niepełnosprawnej Ewy.

dogoterapia_bilgoraj.JPG

Dopełnieniem marszu godności był piknik integracyjny, który odbył się na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Złożyły się na niego występy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Biłgoraja, rozstrzygnięcie konkursu rękodzieła "Zawitały Anioły", alpako- i dogoterapia, kąciki plastyczne i ruchowo - sensoryczne, zabawy dla dzieci oraz kiermasz ciast.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 118

Tagi: marsz godności osób niepełnosprawnych   zespół szkół specjalnych   niepełnosprawni biłgoraj   oświata biłgoraj

Zobacz także

Dziecko z podejrzeniem sepsy trafiło do szpitala w Lublinie

Dodane: 2019-05-24 22:25 - Komentarze  (8)  czytane (1465)

TAGI: sepsa, biłgoraj, sanepid biłgoraj, zdrowie i urodaKomentarze (2)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.91.41.87

Domaaganie się należnych praw (2018-05-24 12:48:53)

.. jak inicjatywa. Apele o tolerancji, nie dyskr

Tomasz (2018-05-24 10:07:08)

Brawo dla organizatorów za inicjatywę. Osobiście nie mam szacunku dla osób które naśmiewają się z czyjejś niepełnosprawności.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

"Spontaniczna Motomajówka" czyli kilkuset motocyklistów na ulicach Biłgoraja

Driftingowe Rozpoczęcie Sezonu 2019

"Zwycięska Polska". Koncert patriotyczny Jana Pietrzaka

Misterium Męki Pańskiej - Biłgoraj 2019

XVI Międzyprzedszkolny Festiwal

79. rocznica zbrodni katyńskiej

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Opieka zdrowotna na medal - spostrzeżenia tłumacza

Szwedzka opieka zdrowotna i medyczna już od wielu lat uchodzi za wzór do naśladowania. W wielu europejskich i światowych rankingach...