Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy można wykąpać dom? Sposoby na odświeżenie elewacji

Dodał: red Data: 2018-05-07 15:10:14 (czytane: 1848)

Postawione w tytule pytanie brzmi, jakby było zadane przez trzylatka, czyż nie? Ale gdyby się nad tym głębiej zastanowić... Ile razy zdarzyło mi się spoglądać na piękne niegdyś kamienice, dziś już przykurzone, brudne i odrapane i zastanawiać się nad tym, jak musiały wyglądać w czasach swojej świetności.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolIle razy właściciele domków jednorodzinnych tęsknie spoglądali na fotografie sprzed kilku lat, ukazujące ich domy w elewacjach o kolorach, jakie sobie wymarzyli. Poniżej przeczytasz, jak powalczyć o piękny wygląd elewacji i to nie tylko dzięki chemii, ale i takim urządzeniom jak myjki wysokociśnieniowe (karchery).

Znajdź sposób dobry dla Ciebie. Czym umyć ściany?
Dobór metody czyszczenie elewacji oczywiście zależy od tego, z jakim rodzajem zewnętrznego pokrycia budynku mamy do czynienia. Sposób czyszczenie należy bezwzględnie dobrać do rodzaju elewacji – w przeciwnym wypadku Twoja praca nie odniesie efektu albo odniesie skutek odwrotny do zamierzonego – zamiast poprawić estetykę budynku, pogorszy ją.

czyszczenie_elewacji.jpg

Elewacje ETIC. Pamiętaj o regularnych przeglądach
Choć nazwa mogłaby na to wskazywać nie mamy do czynienia z rzadko dostępną i skomplikowaną technologią elewacji. Wręcz przeciwnie. To chyba najpopularniejszy w naszym kraju sposób termicznej izolacji budynków. To zastosowanie styropianu lub wełny mineralnej, odpowiednie jej przymocowanie do ścian budynku i pokrycie takiej konstrukcji tynkiem. Dla zachowania swoich parametrów izolacyjnych oraz estetycznych, tak wykonane elewacje muszą być poddawane regularnym przeglądom. Jeśli ich zaniechamy, koszty naprawy elewacji mogą być naprawdę spore, a nierzadko wiążą się z przeprowadzeniem wszystkich prac od początku.

Niejednokrotnie widzieliście zapewne piękne niegdyś elewacje pokryte zielonkawym nalotem z mchu. Podobne zielone warstwy pokrywają dachy. By pozbyć się takich wykwitów, ale także kurzu i brudu, najlepiej zastosować środek do czyszczenia rozcieńczony w wodzie, a podawany na ścianę pod wysokim ciśnieniem. Najskuteczniej można cały proces przeprowadzić z użyciem myjki wysokociśnieniowej karcher. Dodatkową jej zaletą jest to, że bywa skuteczna także, gdy działać będziemy samą wodą, bez dodatków detergentów (myjka wysokociśnieniowe Karcher k5 w Castoramie). Jest to więc narzędzie idealne dla osób, dla których ważna jest ekologia. Pamiętać należy, że choć efekt może być natychmiastowy i bardzo satysfakcjonujący, nie jest to ostatni etap pracy. Tak umytą powierzchnię należy zabezpieczyć impregnatem, który nie dopuści do szybkiego rozwoju grzybów, porostów i mchów.

czyszczenie_elewacji_1.jpg

Kamień na kamieniu - czyszczenie kamiennej elewacji
Choć kamień jest synonimem twardości, jego piękno ugina się jednak pod presją czasu, brudu, mchu czy glonów. Szczególnie, gdy narażony jest on na działanie wilgoci. Na kamieniach osadzają się także pyły wydobywające się z kominów. W wyczyszczeniu zabrudzonych kamiennych powierzchni przydadzą się zapewne myjki wysokociśnieniowe. Karcherem można wyczyścić nie tylko kamienie pokrywające elewację, ale także kamienne schody lub ścieżki czy chodniki. Ale uwaga, zanim użyjesz myjki sprawdź na jakimś niewidocznym fragmencie, jak kamień zachowuje się pod ciśnieniem wody. Zbyt mocne ciśnienie może uszkodzić kamień.

Szczególnie wrażliwy jest na to piaskowiec. Jeśli w ten sposób wykluczysz możliwość zastosowania myjki jest jeszcze jeden sposób na czyszczenie: spryskaj kamień czyścikiem do kamieni, a następnie wyszoruj go twardą szczotką i dokładnie spłucz. Rozważ jednak zakup myjki wysokociśnieniowej, bo jak widać w powyższym wpisie, jest to urządzenie bardzo wielozadaniowe.

* Artykuł zewnętrzny

Reklama.

Tagi: odświerzenie elewacji   dom i budownictwo   dom i ogród   biłgoraj

Zobacz także

Badają skorupę ziemską. Te badania odczuli mieszkańcy Biłgoraja i okolic

Dodane: 2018-09-12 19:26 - Komentarze  (11)  czytane (2906)

TAGI: wstrząsy sejsmiczne, badania naukowe, biłgoraj, próby sejsmiczneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.156.51.193

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

JP BUDOWNICTWO

ul. E Orzeszkowej 25, 23-400 Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

Voucher do food trucka

bilgoraj.com.pl poleca

'Służyć mieszkańcom Powiatu Biłgorajskiego'

Komitet Wyborczy Prawica Biłgorajska+ to bezpartyjny komitet...

Wicepremier Jarosław Gowin w Biłgoraju (FOTO, AUDIO)

W Biłgoraju gościł dziś wicepremier, minister nauki i szkolnictwa...

Spot 'Katolika' z okazji 100-lecie niepodległości do obejrzenia w internecie i biłgorajskim kinie

Od 20 września w kinie Biłgorajskiego Centrum Kultury można oglądać...

Apel do rządu (AUDIO)

Rada Powiatu przyjęła stanowisko w sprawie sytuacji na rynkach...

100-lecie niepodległości i św. Maria Magdalena (FOTO)

W Biłgoraju trwają uroczystości ku czci świętej Marii Magdaleny...

Powołano 74 nowych lektorów (FOTO)

O byciu lektorem świadczy nie tylko ten strój, ale świadczy sposób...

Ogłoszenia