Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy można wykąpać dom? Sposoby na odświeżenie elewacji

Dodał: red Data: 2018-05-07 15:10:14 (czytane: 2041)

Postawione w tytule pytanie brzmi, jakby było zadane przez trzylatka, czyż nie? Ale gdyby się nad tym głębiej zastanowić... Ile razy zdarzyło mi się spoglądać na piękne niegdyś kamienice, dziś już przykurzone, brudne i odrapane i zastanawiać się nad tym, jak musiały wyglądać w czasach swojej świetności.

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajIle razy właściciele domków jednorodzinnych tęsknie spoglądali na fotografie sprzed kilku lat, ukazujące ich domy w elewacjach o kolorach, jakie sobie wymarzyli. Poniżej przeczytasz, jak powalczyć o piękny wygląd elewacji i to nie tylko dzięki chemii, ale i takim urządzeniom jak myjki wysokociśnieniowe (karchery).

Znajdź sposób dobry dla Ciebie. Czym umyć ściany?
Dobór metody czyszczenie elewacji oczywiście zależy od tego, z jakim rodzajem zewnętrznego pokrycia budynku mamy do czynienia. Sposób czyszczenie należy bezwzględnie dobrać do rodzaju elewacji – w przeciwnym wypadku Twoja praca nie odniesie efektu albo odniesie skutek odwrotny do zamierzonego – zamiast poprawić estetykę budynku, pogorszy ją.

czyszczenie_elewacji.jpg

Elewacje ETIC. Pamiętaj o regularnych przeglądach
Choć nazwa mogłaby na to wskazywać nie mamy do czynienia z rzadko dostępną i skomplikowaną technologią elewacji. Wręcz przeciwnie. To chyba najpopularniejszy w naszym kraju sposób termicznej izolacji budynków. To zastosowanie styropianu lub wełny mineralnej, odpowiednie jej przymocowanie do ścian budynku i pokrycie takiej konstrukcji tynkiem. Dla zachowania swoich parametrów izolacyjnych oraz estetycznych, tak wykonane elewacje muszą być poddawane regularnym przeglądom. Jeśli ich zaniechamy, koszty naprawy elewacji mogą być naprawdę spore, a nierzadko wiążą się z przeprowadzeniem wszystkich prac od początku.

Niejednokrotnie widzieliście zapewne piękne niegdyś elewacje pokryte zielonkawym nalotem z mchu. Podobne zielone warstwy pokrywają dachy. By pozbyć się takich wykwitów, ale także kurzu i brudu, najlepiej zastosować środek do czyszczenia rozcieńczony w wodzie, a podawany na ścianę pod wysokim ciśnieniem. Najskuteczniej można cały proces przeprowadzić z użyciem myjki wysokociśnieniowej karcher. Dodatkową jej zaletą jest to, że bywa skuteczna także, gdy działać będziemy samą wodą, bez dodatków detergentów (myjka wysokociśnieniowe Karcher k5 w Castoramie). Jest to więc narzędzie idealne dla osób, dla których ważna jest ekologia. Pamiętać należy, że choć efekt może być natychmiastowy i bardzo satysfakcjonujący, nie jest to ostatni etap pracy. Tak umytą powierzchnię należy zabezpieczyć impregnatem, który nie dopuści do szybkiego rozwoju grzybów, porostów i mchów.

czyszczenie_elewacji_1.jpg

Kamień na kamieniu - czyszczenie kamiennej elewacji
Choć kamień jest synonimem twardości, jego piękno ugina się jednak pod presją czasu, brudu, mchu czy glonów. Szczególnie, gdy narażony jest on na działanie wilgoci. Na kamieniach osadzają się także pyły wydobywające się z kominów. W wyczyszczeniu zabrudzonych kamiennych powierzchni przydadzą się zapewne myjki wysokociśnieniowe. Karcherem można wyczyścić nie tylko kamienie pokrywające elewację, ale także kamienne schody lub ścieżki czy chodniki. Ale uwaga, zanim użyjesz myjki sprawdź na jakimś niewidocznym fragmencie, jak kamień zachowuje się pod ciśnieniem wody. Zbyt mocne ciśnienie może uszkodzić kamień.

Szczególnie wrażliwy jest na to piaskowiec. Jeśli w ten sposób wykluczysz możliwość zastosowania myjki jest jeszcze jeden sposób na czyszczenie: spryskaj kamień czyścikiem do kamieni, a następnie wyszoruj go twardą szczotką i dokładnie spłucz. Rozważ jednak zakup myjki wysokociśnieniowej, bo jak widać w powyższym wpisie, jest to urządzenie bardzo wielozadaniowe.

* Artykuł zewnętrzny

Reklama.

Tagi: odświerzenie elewacji   dom i budownictwo   dom i ogród   biłgoraj

Zobacz także

Jaką moc powinna mieć żarówka do piekarnika?

Dodane: 2018-11-13 16:19 - Komentarze  (0)  czytane (407)

TAGI: dom i ogród, piekarnik, żaówka do piekarnika, biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.146.195.24

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Meble, kuchnie, zabudowy

ZPHU FOREST - sklepbrw.pl

ul. Gen. T. Bora Komorowskiego 23, 23-400 Biłgoraj

więcej

Usługi budowlane i remontowe

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK

Szozdy 11, 23-407 Tereszpol

F.H.U. DETIM S.C. Zdzisław Hułas, Bożena Hułas

Aleksandrów 710a, 23-408 Aleksandrów

więcej

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Biłgorajskie morsy wspólnie z goścmi z Biszczy i Jarocina zainaugurowały...

ZSCKR w Różańcu z Prezydentem RP świętował w Warszawie 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Koło Historyczne z ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu...

Jarosław Stawiarski Marszałkiem, Michał Mulawa Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o składzie Zarządu Województwa...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia