Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czy matematyki możemy nauczyć się przez internet?

Dodał: red Data: 2020-05-29 13:50:08 (czytane: 706)

Obecne czasy dostarczają nam mnóstwo możliwości i rozwiązań, które zapewniają nam nieograniczone możliwości zdobywania wiedzy, nauki. Internet oprócz rozrywki posiada nieograniczone źródło informacji i inspiracji. Jest to bardzo ważne dla uczniów, którzy wychowują się w świecie pełnym technologii.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Warto z tego korzystać, również jeśli chodzi o naukę matematyki. Jest to trudny przedmiot, sprawiający wielu z nas niewątpliwą trudność. Internet może być w tej kwestii zbawienny. Jeśli nie zrozumiemy tematu wykładanego przez nauczyciela podczas zajęć możemy znaleźć w sieci treści, które to uzupełnią. Publikacje, filmiki, quizy, a nawet gry -możliwości jest mnóstwo!

Jak wybierać wartościowe materiały?
Jak wiemy, internet jest źródłem informacji. Jednak w ogromnej sieci znajdziemy zarówno wartościowe materiały, jak i bzdury, które do niczego się nie przydadzą, a tylko pochłaniają nasz czas. Dlatego musimy umieć się w tym odnaleźć. Wybierajmy sprawdzone strony, które publikują treści na temat. Inaczej będzie to dla uczniów mącenie w głowach. Ważne, aby treści, które wybieramy były publikowane przez specjalistów, którzy naprawdę wiedzą co tworzą. Mogą być to treści ze zdjęciami i obszernym tekstowym wyjaśnieniem lub filmiki, na których pokazywane jest wykonywanie zadań. Coraz większą popularnością cieszą się również aplikacje i platformy edukacyjne tj. dlaucznia.pl. jest to bardzo ciekawa, bo interaktywna forma nauki.

liczydlo.jpg

Jak się uczyć z internetu?
Gdy chodzimy do szkoły nauczyciel sprawuje kontrolę nad tym co robimy, a także nieustannie śledzi nasze postępy. Dla uczniów na pierwszy rzut oka może się to wydać kłopotliwe, w końcu ‘trzeba coś robić’. Jednak po dłuższym czasie zdajemy sobie sprawę, że to dla naszego dobra. W przypadku nauczania przez internet sprawa przedstawia się nieco inaczej. Tutaj nikt nas nie kontroluje, więc musimy posiadać silną samomotywację, aby pozostać przy obranym celu. Musimy wiedzieć co chcemy osiągnąć, wybrać do tego odpowiednie narzędzie, a także trwać wytrwale przy postanowieniu. Bycie internetowym samoukiem to naprawdę fajna sprawa!

Płatne czy darmowe treści?
W sieci znajdziemy zarówno materiały płatne, jak i darmowe. Które są lepsze? Trudno powiedzieć. Na początek warto zacząć od tych powszechnie dostępnych dla uczniów. Można w nich dowolnie przebierać i korzystać. Darmowych treści jest naprawdę mnóstwo i można z nich się sporo nauczyć. Wiele aplikacji i platform proponujących treści edukacyjne proponuje próbne, bezpłatne treści, po czym proponuje płatne rozszerzenie. Jest to uczciwe rozwiązanie, ponieważ zanim zdecydujemy się na dany produkt możemy go przetestować. Istnieją również kursy online, które są świetną opcją. Wiążą się z opłatą i to może budzić nasze wątpliwości. Jednak jest to forma korepetycji, które niewątpliwie są płatne w formie tradycyjnej.

Tagi: oświata   nauka   lekcje on-line   nauka matematyki

Zobacz także

Warsztaty rolkowe (FOTO)

Dodane: 2020-07-06 18:25 - Komentarze  (0)  czytane (334)

TAGI: warsztaty rolkowe, fun rolki & fit, osir biłgoraj, ośrodek sportu i rekreacjiKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.97.49

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

Studniówka I LO im. ONZ (FOTO, VIDEO)

Oficjalne przemówienia i wystąpienia zaproszonych gości, dyrekcji szkoły oraz rodziców, odśpiewanie hymnu "Gaudeamus igitur" oraz tradycyjny polonez, a po nim zabawa do białego rana. To w kilku słowach opisać można bal maturalny uczniów I LO im. ONZ. Tegoroczni maturzyści bawili się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. więcej»

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia