Wiadomości - Aktualności
Czy blachodachówka może być solidniejsza niż dach ceramiczny lub betonowy?
Dodał: red Data: 2021-03-01 10:13:55 (czytane: 831)
Dachy ceramiczne i betonowe uważane były do niedawna za najsolidniejsze ze względu na swoją wagę. Ciężkie profile uznawano za wytrzymalsze, bo odporniejsze chociażby na podmuchy wiatru. Czy faktycznie są w stanie przetrwać najtrudniejsze warunki atmosferyczne i czy blachodachówka może osiągać lepsze parametry wytrzymałościowe?
FK-MET Ewa Gleń- Maciocha - skup złomu, recykling, kasacja pojazdów

ul. Motorowa 16. 23-400, Biłgoraj
Agencja reklamowa ALFAMEDIA - ulotki, plakaty, foldery, kalendarze,strony www

ul. Konopnickiej 7. 23-400, Biłgoraj
Montaż
Stan budynków po przejściu wichury pozwolił na obiektywną ocenę dachów blaszanych. Podczas gdy pokrycia ceramiczne czy betonowe na okolicznych domach były uszkodzone i pozrywane, dach blaszany wieńczył budynek zupełnie niewzruszony. Swoją wytrzymałość zawdzięcza przede wszystkim systemowi montażowemu. Dachy Gerard są montowane horyzontalnie - to zapobiega podrywaniu dachówki przez wiatr, w przeciwieństwie do profili układanych pionowo. Co więcej, aby zapewnić większą stabilność, profil przytwierdza się aż w ośmiu punktach do więźby.
Receptura
Wytrzymałość daje też specjalny stop metali. Połączenie krzemu, aluminium i cynku, czyni profil odpornym także na opady atmosferyczne, w tym grad o dużej średnicy. Podczas gdy dachówka ceramiczna czy betonowa może pękać i ulegać mikrouszkodzeniom, dach z blachy jest na tyle sprężysty, że nie odkształca się oraz nie ulega przebiciu. W przypadku opadów o średnicy nawet 90 mm może dojść jedynie do niewielkiego zarysowania powierzchni.
Posypka mineralna
Posypka mineralna znajdująca się na powierzchni profili blaszanych wzmacnia całą strukturę. Nadaje dachówce walorów estetycznych: jest błyszcząca, prezentuje się elegancko i ponadczasowo. Zabezpiecza też przed niekorzystnym wpływem zalegających opadów: śniegu, deszczu, lodu. Śnieg utrzymywany jest na dachu aż do całkowitego stopnienia. Właściciel budynku nie musi martwić się o zsuwające się masy śniegu ani też o powstawanie przecieków. Dach jest szczelny, nie ulega mikrouszkodzeniom, dlatego śnieg leżący nawet do wiosny, nie stanowi dla niego zagrożenia.
Co więcej, blachodachówka może być także układana na terenach o wysokim zasoleniu powietrza oraz z dużym nasłonecznieniem. Świetnie sprawdzi się w okolicach nadmorskich. Dach nie koroduje. Nie blaknie pod wpływem promieni słonecznych. Nie wymaga też specjalnej konserwacji mimo trudnych warunków. Poza standardowym czyszczeniem nie musimy wykonywać okresowych przeglądów czy napraw.
Więcej informacji na stronie www.gerardroofs.pl
Reklama.
Komentarze (0)
Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.41.241