Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Człowieczeństwo

Dodał: red Data: 2021-07-10 22:36:00 (czytane: 1339)

Nasz kraj, a właściwie cały kontynent europejski, potrzebuje duszy! Tą duszą jest wiara chrześcijańska, która została założona przed wiekami i która może nam również dzisiaj dać kierunek ku dobrej przyszłości, tak ku wiecznej przyszłości z Bogiem w chwale nieba.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajSłowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 6, 7 - 13):
Jezus przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przykazał im, żeby nic z sobą nie brali na drogę prócz laski: ani chleba, ani torby, ani pieniędzy w trzosie. «Ale idźcie obuci w sandały i nie wdziewajcie dwóch sukien».
I mówił do nich: «Gdy do jakiegoś domu wejdziecie, zostańcie tam, aż stamtąd wyjdziecie. Jeśli w jakimś miejscu was nie przyjmą i nie będą was słuchać, wychodząc stamtąd, strząśnijcie proch z nóg waszych na świadectwo dla nich».
Oni więc wyszli i wzywali do nawracania się. Wyrzucali też wiele złych duchów, a wielu chorych namaszczali olejem i uzdrawiali.

madlacy_sie_czlowiek.jpg

Komentarz do Ewangelii:
Kiedy patrzymy na bieg świata, zauważamy wiele sprzecznych i sprzecznych rzeczy. Z jednej strony jest bogactwo i dobrobyt, z drugiej często głód i straszna nędza. Są ludzie, którzy stają w obronie innych i inni, którzy myślą tylko o sobie i o tym, jak mogą powiększyć swoje bogactwo, władzę, wpływy. Wydaje się również, że niektórzy tak naprawdę nie wiedzą, co zrobić ze swoim życiem. Nie widzą żadnego realnego celu i „wędrują po okolicy” przepełnieni głęboką tęsknotą za właściwą ścieżką, ale często też kierowani różnymi chybionymi życzeniami i pragnieniami. Jak my jesteśmy jako wierzący? Czy zawsze jesteśmy całkiem pewni, czego chcemy? Czy zawsze jest to dobro, do którego głęboko dążymy?

Kiedy Jezus Chrystus po raz pierwszy posłał apostołów, polecił im iść po dwóch przez ziemię Żydów i głosić im Dobrą Nowinę o Królestwie Niebieskim. W szczególności Jezus polecił im wyrzucać duchy nieczyste. To nie pasuje do naszego światopoglądu. My „oświeceni” ludzie nie możemy już używać terminu: „duchy nieczyste”. Przynajmniej tak myślimy. A przecież w naszych czasach jest wiele nieszczęść ludzkich, wiele wewnętrznych i zewnętrznych niedoskonałości i zależności. To może mieć coś wspólnego z „duchami nieczystymi”. Można sobie wyobrazić zjawiska kultu satanistycznego i okultyzmu, wzrost agresji i brutalnej przemocy, wszelkiego rodzaju uzależniające zjawiska, takie jak alkohol, narkotyki, obsesja seksualna - czy to nie oznacza, że jest to cierpienie i zniewolenie ludzi przez „duchy nieczyste” dzisiaj i że Jezus Chrystus miał rację, gdy dał apostołom i ich naśladowcom upoważnienie do wypędzenia właśnie tych duchów słowem i modlitwą?

Po swoim zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu Jezus Chrystus ponownie posłał apostołów, a teraz na cały świat, aby głosili Ewangelię wszystkim narodom. Przesłanie o bliskości i przyjściu Królestwa Niebieskiego pozostaje takie samo; poprzez wiarę i pokutę ludzie powinni doświadczyć miłości Boga i uczestniczyć w Jego zbawieniu.

Los tych wysłanników Boga - z jednej strony budują wiarę, a z drugiej są odrzucani – pokazuje nam, że ten świat często jest w tarapatach. Nie jest grzechem i niesprawiedliwość; i nie wszyscy chcą słuchać Ewangelii, ponieważ ujawnia ona zło i wzywa do pokuty. Każdy, kto jest zdecydowany podążać ścieżką niesprawiedliwości, będzie postrzegał głosicieli słowa Bożego jako irytujące przypomnienia, które trzeba albo milczeć, albo nawet przeszkadzać, albo w najgorszym przypadku, wyeliminować.

Apostołowie wysłani przez Jezusa mają uzdrawiać chorych i wypędzać demony. To znaczy przynoszą zbawienie ciału i duszy. Moc Boża działa cudownie: ludzie zostają uwolnieni od cierpień; moc zła zostaje złamana.

Chodzi o połączenie z Bogiem, a więc także o zjednoczenie ludzi ze sobą. Pionowe i poziome wymiary bycia człowiekiem wzajemnie się uzupełniają. Każdy, kto modli się i wierzy w Boga, jest również powołany do praktykowania chrześcijańskiej miłości. Jedno nie istnieje bez drugiego. Właśnie dlatego Sobór Watykański II sformułował, że Kościół jest niejako „sakramentem”, to znaczy znakiem i narzędziem najgłębszego zjednoczenia ludzi z Bogiem i ze sobą.

Jeśli to się powiedzie, to Kościół wypełnił swój mandat. Wtedy nie będzie zbędny, ale będzie w stanie skutecznie przeciwdziałać „głodu Boga” w duszach ludzi. Nasz kraj, a właściwie cały kontynent europejski, potrzebuje duszy! Tą duszą jest wiara chrześcijańska, która została założona przed wiekami i która może nam również dzisiaj dać kierunek ku dobrej przyszłości, tak ku wiecznej przyszłości z Bogiem w chwale nieba.

/ks. Sławomir Korona/

Reklama.

Tagi: komentarz do ewangelii   ks. sławomir korona   kościół katolicki   religia

Zobacz także

Do wyższych rzeczy jestem stworzony, czyli o zagrożeniach w popkulturze (FOTO)

Dodane: 2021-09-18 14:23 - Komentarze  (0)  czytane (935)

TAGI: zagrożena w popkulturze, biłgoraj, małgorzata nawrocka, mediaKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.254.246

(2021-07-14 16:04:11)

W warunkach pandemii każdy ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo nie tylko swoje ale i innych. "Wolną wolę" może sobie mieć ma wyspie bezludnej bądź w innej izolacji. Kompromitacją jest wygłaszanie wszelkich bzdetów antyszczepionkowych. Czy to prawda, że takie brednie głosił pewien profesor duchowny zniechęcając do szczepień. Jeśli tak, to on nie nadaje się do tego zawodu. Szczególnie w akacjach antyszczepionkowych specjalizują się ruskie trolle, których cieszy każda śmierć Polaków zabijanych przez covid. A jacyś durnie kopiują te karygodne brednie i wklejają.

(2021-07-12 20:28:32)

Kopiuj Wklej jestes oposledzony umyłowo nie rozumiesz tekstu pisanego analfabeto Trzeba kochac czytac a nie kazdy to potrafi

Każdy ma wolną wolę (2021-07-12 15:29:04)

ale kłamać nie można. Nie oszukujcie , że są przebadane, bo przebadane będą najwcześniej w 2023 roku.Wielu starszych ludzi bez dostępu do rzetelnej informacji uwierzy w to, bo to ksiądz powiedział. Przykre.

do poniżej (2021-07-12 08:15:21)

I znów KOPIUJ - WKLEJ dał znać. Czy sądzisz mądralo, że ktoś to czyta. ?

(2021-07-11 19:26:05)

Przeczytał apel Burmistrza Kazdy ma wolno wole i o sobie decyduje

(2021-07-11 14:58:32)

Brawo dla Kościoła, który w trosce o ludzi zachęca do szczepień.

dziękuję (2021-07-11 10:46:36)

Byłem na mszy w Sanktuarium 11-07-21 o 7.30. Nagłośnienie na zewnątrz jest OK.
Tak trzymać księże Proboszczu.

s (2021-07-11 10:35:22)

Wielki skandal dzisiaj w Kościele. Ksiądz przeczytał pismo burmistrza, w którym ten oświadcza, że szczepionki są przebadane. Jawne kłamstwo czytane z ambony.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

W Biłgoraju uczczono ofiary sowieckiej agresji na Polskę

II Przegląd Zespołów Obrzędowych Powiatu Biłgorajskiego

Pokaz laserów

Szlakami Roztocza Zachodniego

Kapsułą czasu upamiętni rewitalizację Śródmieścia Biłgoraja

Dożynki powiatowe 2021

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przypominamy, że trwa nabór wniosków w ramach pilotażowego program Aktywny Samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju uprzejmie informuje, że osoby niepełnosprawne z terenu Powiatu Biłgorajskiego w 2021...