Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czekoladowe szachy

Dodał: red Data: 2019-11-29 15:11:09 (czytane: 1908)

Miłą, słodką niespodziankę sprawiła najmłodszym uczestnikom XXII Memoriału Stefana Knappa, Ewa Gleń - Maciocha. Ofiarowała 30 szachownic z figurami szachowymi naturalnej wielkości z masy czekoladowej! Fundatorka jest mamą niespełna 7-letniej Aurelii, która reprezentuje Przedszkole Bambini w Biłgoraju. Niestety choroba nie pozwoliła jej na udział w tych rozgrywkach.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajReklama.

Tegoroczna edycja XXII Memoriału Stefana Knappa wyróżniała się bardzo małym uczestnictwem szachistów spoza Biłgoraja. Powodem były liczne imprezy w Lublinie, Tomaszowie Lub., Chełmie i na Podkarpaciu. Pozwoliło to miejscowym na uzyskiwanie wyższych lokat, ale nie na tyle, aby doświadczony mistrz z Ukrainy nie mógł odnieść stosunkowo łatwego zwycięstwa. Pozostała nam jedynie walka o dalsze czołowe miejsca. Walczono zatem z wielką zaciętością do ostatniej rundy, o czym świadczą minimalne różnice punktowe. Po cichu liczyliśmy na to, że może bracia Hubert i Konrad Muchowie, może Jerzy Strzałka czy Dariusz Wróbel poskromią mistrza. Okazało się, że jeszcze nie teraz, gdyż mistrz zapewnił sobie zwycięstwo na rundę przed końcem turnieju.

Wyniki, kategoria open:
1. Nazar Ustianovich (Lwów) - 8 pkt. (z 9 możliwych).
2. Konrad Mucha - 7,5 pkt.
3. Dariusz Wróbel - 6,5 pkt.
4. Albin Jaworski - 6 pkt.
5. Jerzy Strzałka - 5,5 pkt. (wszyscy BCK).
6. Jan Swacha - 5,5 pkt. (Janów Lubelski).

W kategorii do lat 18 chłopców najlepszy okazał się Konrad Mucha (II miejsce w open), przed Mateuszem Łozińskim, Adrianem Mucha i Jakubem Sędłakiem (wszyscy BCK). W kategorii do lat 14 dziewcząt triumfowała Julia Rutkowski, przed Katarzyną Sudoł (obie BCK) i Samantą Portka (Tereszpol -Kukiełki), a wśród chłopców Jakub Rutkowski (BCK). W turnieju do lat 10 zdecydowane zwycięstwo odniósł niezawodny Cezary Kraczek (BCK) z dorobkiem 7 pkt. (100 proc.) przed Michałem Wójcikiem (Zaklików) - 6 pkt. , Franciszkiem Dziduchem (BCK) - 4,5 pkt. , Jakubem Strzałką - 4 pkt., Karolem Cielicą i Krzysztofem Sikorskim (wszyscy Tereszpol- Kukiełki) oraz Michałem Żukowskim (BCK) wszyscy trzej po 3,5 pkt.

szachy.jpg

Jedyną dziewczynka była Milena Dochojda (Gózd Lipiński), która uzyskała 2,5 pkt. Zwycięzcy otrzymali puchary a za miejsca 1-4 były nagrody rzeczowe. Ponadto wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz czekoladowe szachy, które otrzymało jeszcze sześciu nastolatków z turnieju głównego.

Pozostałe nagrody- grupa open:
I miejsce - 300 zł + puchar, II - 150 zł, II I- 100 zł. W kategoriach najlepszej kobiety, najlepszego juniora i seniora Biłgorajszczyzny nagrody pieniężne po 100 zł otrzymali: Julia Rutkowski, Mateusz Łoziński i Albin Jaworski. Po nagrodach pieniężnych ośmiu kolejnych zawodników otrzymało nagrody rzeczowe. W pozostałych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe i medale otrzymali zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 - 3, a zdobywcy pierwszych miejsc (dziewczęta i chłopcy oddzielenie) otrzymali puchary. Nagrody rzeczowe- puchary i pamiątkowe medale ufundowali Urząd Miasta Biłgoraja i Biłgorajskie Centrum kultury.

Nagrody pieniężne pochodziły w całości z wpisowego i od indywidualnych darczyńców: Antoniego Knapa (bratanka patrona imprezy) - właściciela stacji naprawy samochodów, Zbigniewa Pińczynskiego (Transpin) oraz Doroty i Artura Polarów (Zakłady Optyczne). Otwarcia i podsumowania imprezy oraz wręczenia nagród dokonał sekretarz miasta Bogdan Kowalik, a zawody prowadził i sędziował Artur Kimak.

/Albin Jaworski/

Tagi: szachy   turniej szachowy   zawody szachowe   biłgoraj

Zobacz także

VII Bieg Sitarski (FOTO)

Dodane: 2020-06-20 17:34 - Komentarze  (0)  czytane (1406)

TAGI: bieg sitarski, biłgoraj biega, osir biłgoraj, zawody biegoweKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.81.25.236

Piotr (2019-11-29 18:34:36)

Czekoladowe szachy wprowadziły w zachwyt wszystkich uczestników turnieju. Okazały się idealnym prezentem na tą okazję. Szkoda tylko że p. Fundatorka nie mogła zobaczyć ile radości dzieciom sprawiły takie upominki.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Dokumenty dotyczące historii „Szóstki” trafiły do Biblioteki Miejskiej w Biłgoraju

Zbiory regionalne Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju, powiększyły się o materiały dotyczące działalności Biłgorajskiego Klubu Sportowego „Szóstka”. Dary w imieniu założyciela i prezesa Klubu przekazał Andrzej Miazga, dziennikarz sportowy, piszący artykuły o Klubie i relacje z meczów „Szóstki” w latach 2000 - 2013. więcej»

Ogłoszenia