Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czeki na nowe samochody dla jednostek OSP (FOTO)

Dodał: red Data: 2019-10-10 21:21:54 (czytane: 1983)

W Goraju odbyło się się przekazanie symbolicznych czeków na zakup sześciu samochodów ratowniczo - gaśniczych dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z Powiatu Biłgorajskiego, Zamojskiego, Tomaszowskiego i Krasnostawskiego. Zakup samochodów finansuje Fundusz Sprawiedliwości, a symboliczne czeki przekazał wiceminister Marcin Romanowski.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, BiłgorajJak podkreślał na spotkaniu wiceminister sprawiedliwości wsparcie dla jednostek OSP, to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo. -Strażacy ochotnicy, bardzo często znajdują się jako pierwsi na miejscu wypadków czy zdarzeń losowych. Bardzo ważne jest by ich determinację, chęć niesienia pomocy i poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia wspierał profesjonalny sprzęt w tym samochody. By ta pomoc była natychmiastowa - podkreśla Marcin Romanowski. Przekazane dziś wsparcie to ponad 2 mln zł.

wozy_bojowe__2_.JPG

Wsparcie trafiło m. in. do Hoszni Ordynackiej w Gminie Goraj. Środki przeznaczone zostaną na zakup średniego wozu bojowego. -Jesteśmy przygotowani do wejścia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Jedyne czego nie mieliśmy to odpowiedni, specjalistyczny wóz. Jak auto trafi do nas wraz z wyposażeniem, które posiadamy będziemy mogli aplikować o włączenie do systemu. To dla nas bardzo ważne. Nasza miejscowość położona jest w sporej odległości od Goraja czy Biłgoraja, a to wydłuża czas reakcji innych służb - mówi Mirosław Szewczak, prezes OSP w Hoszni Ordynackiej.

-Zgodnie z polityką prowadzoną przez PSP, każda gmina winna posiadać dwie jednostki w systemie KSRS. Z naszego punktu widzenia Hosznia Ordynacka jest takim strategicznym miejscem, w zapewnieniu bezpieczeństwa. Ona zabezpieczę tzw. "tereny górskie" naszej Gminy oraz może służyć mieszkańcom sąsiednich miejscowości odpowiednią kadrą strażaków ochotników dobrze przeszkolonych - dodaje Wójt Gminy Goraj, Antoni Łukasik.

wozy_bojowe.JPG

Dotacja rozwiąże także problemy jakie miała jednostka OSP w Turobinie. -Jest ona włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, ale niestety wysłużony ponad 40-letni wóz odmówił posłuszeństwa. Zmuszeni byliśmy wypożyczyć pojazd z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Otrzymanie dofinansowanie pozwoli nam na zakup samochodu średnie, który będzie służył całej Gminie. My mamy takie położenie, że od Biłgoraja czy Lublina, a więc tych największych ośrodków mamy po kilkadziesiąt kilometrów. Konieczna jest więc by do czasu przyjazdu służb państwowy nasze jednostki mogły działać sami, szybko i profesjonalnie - wyjaśnia Wójt Andrzej Kozina. Z podobnego założenia wychodzi Burmistrz Józefowa, który doskonale wie, że miejscowi ochotnicy są zawsze piersi na miejscu i w pierwszej linii.

Reklama.

Jak podkreśla wiceminister Romanowski, środki przekazane dla OSP nie pochodzą z podatków, a z Funduszu Sprawiedliwości. -To środki z kar i nawiązek wpłaconych przez przestępców. Trafiają one jako pomoc ofiarom przestępstw, w tym przypadku ofiarom wypadków komunikacyjnych. To jest właśnie ta  solidarność, która pozwala budować poczucie sprawiedliwości społecznej - dodaje.

/bilgoraj.com.pl/

Zdjęć w galerii: 33

Tagi: nowe wozy bojowe   osp powiatu biłgorajskiego   marcin romanowski   promesy

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.59.63

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Inwestycje w drogi wojewódzkie w powiecie biłgorajskim. Będzie remont odcinka Tarnogród - Obsza (AUDIO)

Dziś w Tarnogrodzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem...

77. rocznica pacyfikacji Łukowej (FOTO, AUDIO)

W pierwszą niedzielę lipca mieszkańcy Łukowej wspominają wysiedlenie...

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - szkoła z przyszłością

W skład Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju...

Wynajem maszyn czyszczących - oto co powinniśmy wiedzieć

Przemyślana ekspozycja, intuicyjna strona internetowa, wyszkoleni...

Fotografia ślubna: Jak uwiecznić wyjątkową chwilę?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przygotowujemy...

Pszczelarz Kozacki wyróżniony tytułem „Marka Lubelskie”

Prowadzący działalność na terenie Gminy Łukowa Pszczelarz Kozacki...

Ogłoszenia