Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Czego udało się dokonać w 2008 roku

Dodał: TF Data: 2009-04-30 07:56:54 (czytane: 1527)

Starosta Onyszkiewicz podsumował miniony rok pracy samorządu powiatowego*.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolW swym wystąpieniu po otrzymaniu od Rady Powiatu absolutorium, starosta Onyszkiewicz odniósł się do głosów krytyki swych działań, zapewniając jednocześnie, że Zarząd dokłada wszelkich starań, aby jak najwięcej dobrego zrobić w powiecie biłgorajskim.

Onyszkiewicz.jpg

W swej tyradzie starosta mówił m. in., że miniony rok 2008 charakteryzował się dużą aktywnością w zakresie współpracy z samorządami gminnymi, co przyniosło wymierne efekty w uzyskaniu wielu kilometrów nowych nawierzchni i wykonaniu remontów infrastruktury drogowej.

W roku ubiegłym na zadania drogowe przeznaczone zostało blisko 7 mln zł. Z tej puli sfinansowane zostały w Biłgoraju: modernizacja ulic Komorowskiego, Bagiennej, Nadstawnej, budowa wraz z chodnikami ulic Mickiewicza i Prusa; oraz w Gminie Biłgoraj: roboty odwodnieniowe w Gromadzie i Bukowej, prace remontowe w Andrzejówce, Woli Dereźniańskiej, Korytkowie Dużym i na odcinkach Huta Krzeszowska – Biłgoraj, a także Biłgoraj – Smólsko oraz budowa chodnika w Gromadzie, Dereźni Zagrody i na Dąbrowicy. W sumie w roku ubiegłyminformuje starostaodnowiliśmy ponad 19 km odcinków dróg oraz wybudowaliśmy ponad 3,5 km chodników.

30 kwietnia b. r.  podpisana zostanie umowę na II etap budowy drogi z tzw. Megaprojektu na odcinku Księżpol – Łukowa. Chodzi o 4 – kilometrowy odcinek biegnący od miejscowości Chmielek przez Łukowę aż do drogi wojewódzkiej 849, którego wykonanie kosztować będzie 8,5 mln zł wylicza Onyszkiwicz. Wniosek dotyczący I etapu budowy (odcinek Księżpol – Chmielek) o długość 11 km i wartości inwestycji prawie 17 mln zł, jest na pierwszym miejscu listy rezerwowej.

Starosta zapewnił, ze priorytetem jest oświata. Przypomniał, że za ponad 1 mln 130 tys. zł przeprowadzone zostały remonty we wszystkich podległych starostwu szkołach. Obejmowały m. in. częściową termomodernizację RCEZ i internatu ZSBiO i remont dachu na szkole w Turobinie. Złożyliśmy wniosek na budowę boiska wielofunkcyjnego przy LO im. ONZ. Już podpisana została umowa z wykonawcą instalacji solarnej na basenie przy budowlance. Oprócz tego złożyliśmy wniosek na termomodernizację prawie wszystkich obiektów oświatowych. Jego wartość to ponad 13 mln zł. Realizacja potrwa 4 latamówił starosta.

W 2008 roku wybudowana została oczyszczalnia ścieków przy DPS w Teodorówce (koszt ok. 580 tys. zł). Powstał także Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który rozpoczął funkcjonowanie z początkiem 2009 r. Starosta przypomniał także o przekazania Zespołu Szkół Ekonomicznych samorządowi w Tarnogrodzie oraz o otwarciu nowoczesnego Miasteczka Ruchu Drogowego przy RCEZ.

W wystąpieniu Marka Onyszkiewicza znalazł się także temat służby zdrowia. Starostwa ocenił, że wynik roku 2008 dla SP ZOZu w Biłgoraju był pomyślny. Wyraził także nadzieję, że tendencja wzrostowa  utrzyma się w latach następnych. Poinformował także, że 5 mln 400 tys. zł kredytu umorzył szpitalowi BKG, a dzięki staraniom dyrekcji i posłów szpital ma wstrzymaną egzekucję należności wobec ZUS do lipca.

Było także o remoncie budynku po oddziale neurologicznym szpitala, w którym będzie się mieścić centrum szkoleniowo – konferencyjne. Na remont tego budynku przeznaczono 2,7 mln zł.

Włodarz powiatu zapewnił także, że nie ucieka przed problemami: nie uchylam się od obowiązków. Razem z Wysoką Radą biorę odpowiedzialność za ten powiat i zapewniam, że przed nami kolejny rok ciężkiej pracyzakończył swoje wystąpienie.


* Wystąpienie podsumowujące 2008 rok pracy w samorządzie powiatowym, wygłoszone zostało podczas sesji absolutoryjnej, która odbyła się 28 kwietnia 2009 roku.

Zobacz także

Covid-19 na Lubelszczyźnie: 742 przypadki zakażenia, 547 ozdrowieńców i 19 zgonów

Dodane: 2020-07-08 19:35 - Komentarze  (2)  czytane (4313)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, powiat biłgorajski, covid-19Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.8.46

-Kati (2009-05-02 21:15:52)

Gdyby zastępca zabrał się za drogi i mosty bo to potrafi - jak mówi- a nie urządzał konferencje o różnej tematyce i na każdej wygłasza referaty - taki zdolny - które piszą mu osoby w starostwie zamiast pracować!!! Wtedy może byłoby inaczej. Niestety Starosta Mareczek boi się swojego zastępcy i tak n

-normalny (2009-05-01 23:44:33)

No, starosta chyba będzie polewał.

-prawyca (2009-05-01 20:22:36)

Popatrzcie na te fotke i widać co się dzieje w powiecie.

-slik (2009-05-01 07:47:36)

Czytając wypowiedzi pana starosty przypomina mi się znane porzekadło: "każda pliszka swój ogonek chwali". Czy aby nie o to chodzi panie starosto?

-mac (2009-04-30 10:32:15)

modernizacja ul. Nadstawnej??? gdzie bo jakoś przegapiłem. A gdzie prawdziwe inwestycje ze środków UE? inne powiaty mogą o u nas bida?

-mareczek (2009-04-30 08:46:34)

tak mną wstrząsnęły te "fantastyczne" osiągnięcia,że chyba spać nie będę mógł..... i się może napiję,masz ochotę Marku???

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Raport o stanie powiatu biłgorajskiego za 2019 rok

#ChalengePomagam biłgorajskich krwiodawców

Marszałek Elżbieta Witek w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...