Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Czar starych fotografii'

Dodał: red Data: 2016-05-01 08:58:07 (czytane: 1536)

W Galerii Zielonej Młodzieżowego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych grupy dziecięcej „Fantazja” oraz grupy młodzieżowej „3 D” pt. „Czar starych fotografii”. Na co dzień dzieci i młodzież pracują pod kierunkiem Ireny Oręziak-Kupczak.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajWystawę otworzyła dyrektor Renata Socha, a gościnnie wystąpił zespół taneczny „Trio gracja”, pracujący pod kierunkiem Edyty Buczek. Na wystawę przybyli licznie goście - autorzy prac plastycznych wraz z rodzicami oraz nauczyciele i wychowankowie z innych grup artystycznych pracujących w MDK.

Wystawa „Czar starych fotografii’ prezentuje rysunki przypominające stare fotografie z lat dwudziestych i trzydziestych. Celem przygotowania prac było między innymi doskonalenie warsztatu rysunkowego wychowanków, a jednocześnie była to ciekawa lekcja historii, opowiadającą o dawnych czasach.

wystawa_mdk.JPG


Okres dwudziestolecia międzywojennego zasługuje na szczególną uwagę ponieważ  niewątpliwie miał on  swój nieodparty urok i klimat, a wszystko to, co zdarzyło się w tym czasie, pozostawiło niezatarty ślad w historii i świadomości ówczesnego człowieka i w znacznym stopniu wpłynęło na życie następnych pokoleń. Nastąpił ogromny przełom w dziedzinie nauki, sztuki, literatury, muzyki, kina oraz mody.

Zaprezentowane na wystawie prace plastyczne przedstawiają sceny z życia ludzi, portrety kobiet i dzieci, wykonane są w technice rysunkowej głównie w ołówku i węglu, utrzymane w tonacji biało czarnej. W zależności od jakości papieru, twardości ołówka i siły nacisku na papier, rysunki są delikatne dokładnie wykończone stopniowym przenikaniem tonów jak również energiczne o dominujących, wyrazistych liniach.

Reklama.

Wychowankowie z grup plastycznych „Fantazja” i „3 D” dostali  lekcję rysunku i trudny temat, ale świetnie poradzili sobie z  tym zadaniem, które wykonali perfekcyjne. Rysunek to bardzo ważna i podstawowa technika jeżeli chodzi o malarstwo, rzeźbę, grafikę i architekturę. Doskonalenie umiejętności rysowania w połączeniu z wrażliwością, uważną obserwacją i niestrudzonymi ćwiczeniami dają szansę ponadczasowego wyrazu.

Wystawę oglądać można do 19 maja bieżącego roku.

/IOK/

Tagi: czar starych fotografi   mdk biłgoraj   wystawa   kultura biłgoraj

Zobacz także

Rocznica wybuchu powstania styczniowego

Dodane: 2019-01-23 20:32 - Komentarze  (0)  czytane (241)

TAGI: powstanie styczniowe, biłgoraj, klo biłgoraj, oświata biłgorajKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.234.75.144

Taron (2016-05-25 19:36:59)

Wow! Das sieht echt ziemlich gut aus. Allgemein gefällt mir dein Blog echt gut! Wenn du magst, kannst du gerne mal einen Gastartikel bei uns schreiben! Ich denke, dass wird vielen Lesern gee!ellnaLifbe Grßße,Andre

Jaylene (2016-05-24 12:06:23)

Always refhrseing to hear a rational answer.

widziałam (2016-05-01 21:11:25)

Polecam, przepiękna wystawa, przepiękne prace

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Restauracje

więcej

Pizzerie

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY

ul Dąbrowskiego 6B, 23-400 Biłgoraj

Restauracja Prestiż - wesela, komunie, bankiety, przyjęcia okolicznościowe

ul. Janowska 43, 23-450 Goraj

więcej

Placówki artystyczne

Konkursy

Polecamy

Opłatek krwiodawców z Majdanu Starego (FOTO)

Przedstawiciele honorowych dawców krwi z Majdanu Starego oraz...

Dzień Babci i Dziadka w DPS-ie dla Kombatantów (FOTO)

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 odwiedzili mieszkańców Domu...

Wykład Uniwersytetu Powszechnego w Biłgoraju (FOTO)

O relatywizowaniu misji kościoła w Polsce rozmawiali uczestnicy...

Studniówka I LO im. ONZ w Biłgoraju (FOTO, VIDEO)

Od minuty ciszy, którą uczczono pamięć prezydenta Gdańska Pawła...

Za Mędrcami do Dzieciątka Jezus (FOTO, AUDIO)

Z sanktuarium świętej Marii Magdaleny, na plac Biłgorajskiego...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Ogłoszenia