Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Cykliści ruszyli na Wzgórze Polak (FOTO)

Dodał: red Data: 2021-09-05 10:20:12 (czytane: 2153)

Kilkaset osób ruszyło na Wzgórze Polak, by uczcić powstańców styczniowych, uczestników zwycięskiej bitwy z wojskami rosyjskiego zaborcy, we wrześniu 1863 roku. tegoroczna edycja jest już 16., a rajd tradycyjnie ma charakter gwiaździsty.Cykliści ruszyli z Józefowa, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Tereszpola i Zamościa oraz z Biłgoraja. -Głównym celem rajdu jest uczczenie powstańców, którzy zostawili swe dotychczasowe życie by stanąć do nierównej walki z zaborcami i walczyć o wolną Polskę. Postawili na szali swe życie i zdrowie, bo idea wolnej Ojczyzny była dla nich najważniejsza. To lekcja historii dla każdego z nas, nie można budować przyszłości czy żyć w teraźniejszości gdy nie zna się historii. Ten rajd to także budowanie wspólnoty rowerzystów, budowanie wspólnoty wokół spraw ważnych i istotnych jaką było bez wątpienia Powstanie Styczniowe i zwycięska bitwa na Wzgórzu Polak - zaznacza Andrzej Czachorowski.

wgozre_polak.JPG

Jak z kolei dodaje Mieczysław Obszański, koordynator rajdu, wydarzenie ma także pokazać piękno pogranicza regionów, Równiny Biłgorajskiej i Roztocza. -Od 16 lat pokazujemy te piękne malownicze zakątki Ziemi Biłgorajskiej. Urokliwe wzgórza, malownicze pola, piaszczyste drogi, piękne majestatyczne lasy. Chcemy by także osoby z innych stron Polski tym zachwyciły się tak jak my, by z nami odkrywali i nimi się zachwycali. Rajd ma charakter gwiaździsty, więc rowerzyści mogą sobie wybrać trasę i dystans jaki chcą pokonać by dostosować go do swoich możliwości. Wszyscy spotykamy się w jednym punkcie na Wzgórzu Polak, gdzie oddajemy hołd powstańcom i gdzie możemy napawać się pięknymi widokami - podkreśla.

Reklama.

Rajd jest także przypomnieniem osoby śp. Stanisławy Dzikoń, jednej z organizatorek Rajdu Na Wzgórze Polak. Pani Stanisłąwa zmarła w styczniu br., po ciężkiej chorobie. Była zasłużonym działaczem biłgorajskiego Oddziału PTTK, propagatorem historii i kultury Ziemi Biłgorajskiej, pracownikiem i współtwórcą Punktu Informacji Turystycznej w Biłgoraju. Miłośniczka turystyki i organizatorką rajdów rowerowy i pieszych.

patronat_medialny_bilgorajcompl.jpg

Zdjęć w galerii: 67

Tagi: rajd na wzgórze polak   rajd pogranicza regionów   rajd gwieździsty   rajd rowerowy

Zobacz także

XXV Rajd im. profesora Józefa Jóźwiaka

Dodane: 2021-10-15 10:45 - Komentarze  (0)  czytane (766)

TAGI: rajd pieszy, gmina józefów, profesor józef jóźwiak, stowarzyszenie wychowanków liceum ogólnokształcąceKomentarze (6)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.239.91

PATRYCJA (2021-09-06 15:20:44)

Bardzo fajna impreza. Do zobaczenia za rok.

Najgorsza to jest taka wesz jak "ROWERZYSTA" (2021-09-06 13:20:18)

ciągnie się w ogonie wszyscy na niego muszą czekać ,sam nie zeżre - komuś nie ale tyłek obsmarować potrafi. chociaż wesz to za małe określenie to zwykły podpierdalacz.

do rowerzysty (2021-09-06 09:30:57)

nie zaprosili to opiszę.

Rowerzysta (2021-09-06 08:40:12)

Proszę o przywrócenie mojego komentarza dotyczącego spożywania alkoholu podczas rajdu .

super (2021-09-05 19:32:12)

Było super !!! im mniej "śmiesznego" gdziekolwiek tym lepsza organizacja :)

Uczestnik (2021-09-05 18:13:37)

Wielkie podziękowania za organizację. Aby tak dalej. Pogoda nam sprzyjała

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Hotele i pensjonaty

więcej

Biura podróży

Podróże

Rajd rowerowy jako forma protestu

Mieszkańcy Biłgoraja wybrali się na krótką przejażdżkę, która jest była również protestem przeciw wycince lasów wokół Biłgoraja. -W piątek, gdy robiliśmy rekonesans trasy, naliczyliśmy kilkanaście zrębów całkowitych. Naszymi działaniami chcielibyśmy pokazać jaka jest skala wycinek, i jak wygląda nasz las poddany działaniom leśników, którym powierzono zadanie ochrony przyrody, a nie jej dewastację - informują organizatorzy. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

O księżyc Twardowskiego walczono w Biszczy

XV Przegląd Poezji Recytowanej i Śpiewanej Osób Niepełnosprawnych...

Biuro Solidarnej Polski otwarte w Biłgoraju (AUDIO, FOTO)

W centrum Biłgoraja wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski...

Oficjalnie otwarto zmodernizowane fragmenty dróg wojewódzkich Nr 849 i 853

Drogi te, zostały zmodernizowane w ramach projektu pn. „Poprawa...

Chciała prawo jazdy za łapówkę

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkance gminy Sieniawa....

Czym właściwie jest zarządzanie projektami?

O zarządzaniu projektami niemal każdy z nas słyszał. Niemniej...

Jak sprawdzić czy kredyt we frankach można unieważnić?

Widmo spłacania horrendalnej wysokości rat kredytu frankowego...

Ogłoszenia