Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co z projektem bezpiecznych przejść w Biłgoraju?

Dodał: red Data: 2018-01-30 09:51:02 (czytane: 1770)

Wniosek złożony został przez mieszkańców Biłgoraja i przeszedł weryfikację forlaną. Został złożony w terminie 30 listopada 2017 roku, a jego weryfikacja trwała 1,5 miesiąca. 24 stycznia br. wnioskodawcy dostali datowane na 17 stycznia od zastępcy burmistrza jest negatywna opinia zarządców drogi co do tych inwestycji.

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, Biłgoraj-Pierwsza sprawa dziwna (oczywiście nie chce tutaj jakiś teorii spiskowych knuć) ale sprawa dziwna bo pismo przychodzi do mnie w dniu sesji RM - brak czasu na odpowiednią reakcję np. u radnych. Pismo z datą 17 stycznia br. przynosi kurier po 8 dniach. A ja mieszkam 300 metrów od Urzędu Miasta. Wystarczył telefon, e-mail... i ta kwestia mnie bardzo irytuje. No jak tak można. Tydzień zwlekać, można jednak odnieść wrażenie, że to może być celowe granie na zwłokę, pytanie - dlaczego? - pyta Leszek Grabowski.

Wnioskodawcy podnoszą także kwestię merytoryczna sprawy. -Otrzymujemy pismo w którym stwierdza się lakonicznie w trzech zdaniach, że projekt nie może być zrealizowany ze względu na negatywną opinię, bez uzasadnienia, bez podania przyczyn formalnych, prawnych czy jakichkolwiek, no i bez załączenia tych opinii. Nie mamy tych opinii, a urzędnicy nie chcą ich pokazać. Może ich po prostu nie mają - dodaje Grabowski.

pismo_budzet_obywatelski.jpg

-Uważamy ja i kolega współautor, że takie stawianie spawy jest co najmniej nieprofesjonalne i upokarza zarówno wnioskodawców, mieszkańców, ale podważa seans głównej idei Budżetu Obywatelskiego, ukazuje braku dobrej woli urzędniczej, psuje atmosferę wokół BO - i tak nadszarpniętą poprzednią edycją. Czy nie można odnieść wrażenia, że ledwo II edycja budżetu obywatelskiego i już jakieś pomyłki nieścisłości, brak dobrej woli urzędniczej i wiele takich negatywnych działań może doprowadzić do całkowitego braku zaufania do tej wspaniałej idei i możemy to zaprzepaścić. Budżet obywatelski nie może służyć rozgrywkom politycznym i jakimś niejawnym działaniom. Wszystkie działania wokół niego muszą być jawne przejrzyste i czytelne dla mieszkańców - przekonuje Leszek Grabowski.

Do władz Miasta wnioskodawcy skierowali pismo odwoławcze z zapytaniem o opinie i uzasadnienie prawne, poprosili o pilne spotkanie i rozmowę. Czekają na odpowiedź.

Reklama.

Do pierwszej edycji budżetu obywatelskiego, która odbyła się w zeszłym roku złożono m. in. wniosek odnośnie stojaków rowerowych montowanych przy szkołach i miejscach użyteczności publicznej. Projekt cieszył się dużą popularnością i został zrealizowany. Wówczas nie było problemów komunikacyjnych na linii wnioskodawcy - Urząd Miasta.Zobacz także:

Bezpieczne przejścia dla pieszych - projekt do budżetu obywatelskiego na 2018 rok

Wiemy ile wniosków wpłynęło do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego

/bilgoraj.com.pl/

Tagi: bezpieczne przejścia dla pieszych   budżet obywatelski   leszek grabowski   realizacja budżetu obywatelskiego

Zobacz także

"Na podwójnym gazie" i bez uprawnień

Dodane: 2019-01-14 13:32 - Komentarze  (1)  czytane (246)

TAGI: pijany kierowca, józefów, policja biłgoraj, kontrole policyjneKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.234.76.59

(2018-01-31 12:27:57)

Należy podejmować takie decyzje, żeby zapewnić bezpieczeństwo na drogach, przejść dla pieszych powinno być więcej

Heh (2018-01-31 12:14:08)

Za dużo rond? To źle, ze nie ma na tych skrzyżowaniach wypadków? Bezpieczne przejscia też mogly by byc zeby nie dochodzilo do potrąceń. Ale okazuje się że to mie ten etap rozwoju spolecznego, gdzie ważniejsze jest zap..lanie a nie życie dziecka. Taką mamy władzę ktora sba bardziej o wygodę kilku głąbów za kółkiem którzy nie potrafią dostosować się do ograniczeń predkosci, niż o życie mieszkańców. Kochane dzieciusicie radzić sobie same, zarzadca drogi i burmistrz mają was gdzieś bo wy jeszcze nie głosujcie.
Taka decyzja.

(2018-01-30 23:29:41)

Chodzik (2018-01-30 23:29:15)

I bardzo dobra decyzja , nie potrzeba nam kopców na przejściach i tak już za dużo jest ROND w Biłgoraju. Nie wydziwiajmy już. Więcej patroli na terenie Biłgoraja !

irda (2018-01-30 21:59:09)

Gdzie i kiedy takie takie przejścia? Można powiedzieć że wszędzie tylko nie w Biłgoraju. I nie trzeba daleko szukać poza granicami. Ale można wymienić polskie miasta: Lublin, Puławy, Mielec, Kraków, Wrocław i tak można wymieniać w nieskończoność, tylko że tam to władza dba o mieszkańców.

ale o co chodzi? (2018-01-30 14:43:58)

Piko (2018-01-30 14:42:29)

Poziom zachowania władz pod kreską. Nie bo nie? Trzeci świat. Karykatura samorządności i praworządności. 1 z WOSu!

Gromada (2018-01-30 13:00:08)

Piszcie gdzie i kiedy takie takie przejścia widzieliście w innych miastach.
W 2001 roku widziałem w Belgii takie wzniesione przejścia dla pieszych jako progi zwalniające na uliczkach osiedlowych. Nie dało sie jechać szybko a piesi - dzieci były bezpieczne.

Leszek (2018-01-30 10:18:32)

Rosłan do zmiany! Najpierw brak ścieżki rowerowej przy Kościuszki a teraz taki numer.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Diagnostyka i warsztaty

Kursy prawa jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców LUIS

ul. Lubelska 7 IIp, 23-400 Biłgoraj

Reprezentanci Ziemi Biłgorajskiej na XII Edycji 'Złombol 2018'

Informujemy, że w XII Edycji "Złombol 2018", którego w tym roku metą jest Grecja, bierze udział 6-osobowa reprezentacja z Biłgoraja. Reprezentantami Ziemi Biłgorajskiej w tej imprezie są Jakub Gąsiorowski, Michał Gąsiorowski, Marcin Bełżek, Bartłomiej Mazur, Grzegorz Różański, Marcin Zawadzki (wśród których są członkowie Automobilklubu Biłgorajskiego). więcej»

Ogłoszenia