Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co spalamy, to wdychamy (FOTO, WYNIKI)

Dodał: red Data: 2019-11-28 12:46:17 (czytane: 1993)

W Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podsumowano dziś konkurs plastyczny pn. "Co spalamy, to wdychamy", zorganizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Był to element działalności edukacyjnej, informacyjnej i promocyjnej w dziedzinie ochrony środowiska.Konkurs, na który wpłynęło kilkaset prac, odbył się w ramach programu Edukacji Ekologicznej dla Powiatu Biłgorajskiego na 2019 rok, pn. "Powiat Biłgorajski w zgodzie z naturą. Bądź EKO na co dzień". Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 18 lat i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych, tj. do lat 15 i powyżej 15 roku życia.

-Celem Konkursu było zapoznanie dzieci i młodzież z tematem ochrony środowiska oraz problemami zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego, rozwijaniem wrażliwości na stan powietrza oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne. Chcieliśmy także zachęcić do działań ukierunkowanych na ochronę przyrody i poprawę jakości powietrza. To także - poprzez kreatywność i wyobraźnię młodych ludzi - wpływ na osoby dorosłe - informuje, Monika Smagała inspektor ds. Ochrony Środowiska, w Wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.

co_palamy_to_oddychamy.JPG

Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip podkreśla, iż podnoszenie świadomości wśród społeczeństwa dotyczącej ochrony środowiska naturalnego, to zadanie wszystkich. To co dziś obserwujemy, to budzenie się tej świadomości, to coraz częstsze myślenie proekologiczne, to większa odpowiedzialność. Ale nadal niestety zdarzają się śmieci porzucone w lesie, palenie w piecu byle czym, a wprost tym, co uwalnia trujące substancje. Stąd nasza inicjatywa, by zwrócić uwagę na ten problem. Wiemy, bowiem że wpływ na to czym oddychamy, na jakość powietrza ma wpływ - pośredni lub bezpośredni - każdy z nas. Więc my także w ten sposób chcemy walczyć ze smogiem, poprzez zainteresowanie tym tematem młodych ludzi - dodaje.

Wśród laureatów Konkursu znalazł się Maciej Malec, uczeń regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju. -Moja praca przedstawia pięć w którym spalane są odpady i śmieci oraz wydobywający się z tego dym. To wszystko wdycha umieszczona na drugiej części grafiki czaszka, która jest symbolem śmierci i choroby. Chciałem przez to zwrócić uwagę dorosłych, że nie jest obojętne czym palimy. Że smog powoli i doprowadza do wielu poważnych chorób, a w konsekwencji zabija - przyznaje laureat. Wiktoria Mazurek jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Tereszpolu - Zaorenda. Jak przyznaje, w konkursie wzięła udział by poprzez swą pracę wyrazić apel w walce o czyste powietrze. Jako osoba młoda nie mam wpływu na decyzje dorosłych, oczywiście poza napominaniem moich rodziców czy najbliższych. Poprzez parce plastyczną mogę jednak zaapelować do szerszego grona odbiorców, byśmy wspólnie dbali o czyste powietrze - zaznacza.

Reklama.

Wyniki:
Kategoria 11 - 15 lat:
I miejsce - Wiktoria Mazurek (SP Tereszpol - Zaorenda);
II miejsce - Karina Gozdecka (SP Tereszpol - Zaorenda);
III miejsce - Oliwia Myszkowiak (SP w Tarnogrodzie).
Wyróżnienia: Otylia Antolak (SP w Tarnogrodzie), Magdalena Adamek (SP w Majdanie Starym), Agata Karolczak (SP Nr 1 w Biłgoraju) i Amelia Senczyna (MDK Biłgoraj), Oliwia Sprężyna (SP nr 1 w Biłgoraju), Marta Zdunek (SP w Babicach), Weronika Pawlos (MDK Biłgoraj).

Kategoria powyżej 15 roku życia:
I miejsce- Agnieszka Ćmiel (RCEZ Biłgoraj);
II miejsce - Alicja Portka (MDK Biłgoraj);
III miejsce - Maciej Malec (RCEZ Biłgoraj).
Wyróżnienia: Wiktoria Torba (RCEZ Biłgoraj), Aleksandra Okoń (MDK Biłgoraj).

/bilgoraj.com.pl/


Zdjęć w galerii: 36

Tagi: smog   walka ze smogiem   konkurs plastyczny   powiat biłgorajski

Zobacz także

Sukces w V Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego

Dodane: 2021-01-20 12:45 - Komentarze  (0)  czytane (65)

TAGI: konkurs wiedzy, zszio w biłgoraju, oświata biłgoraj, olimpiadaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.207.108.182

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Kursy językowe

więcej

Kursy prawa jazdy

więcej

Kursy i szkolenia

Ogłoszenia