Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co potrzebujesz, żeby otworzyć konto dla młodzieży?

Dodał: red Data: 2017-11-15 13:54:53 (czytane: 1769)

Nie musisz czekać do uzyskania pełnoletności, by móc założyć konto w banku. Okazuje się, że rachunki prowadzone przez instytucje bankowe są oferowane już dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Sprawdź, jak założyć konto dla młodych i ciesz się możliwościami zarządzania swoimi pieniędzmi, lokując je w banku.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

RESTAURACJA PIZZERIA COUNTRY
www.country.bilgoraj.com.pl,pizzeria, pizza, Biłgoraj, w Biłgoraju, restauracja

ul Dąbrowskiego 6B. 23-400, BiłgorajZgoda rodzica
To pisemne oświadczenie, które jest niezbędne, by założyć konto dla młodych. Taką zgodę wypełnia rodzic bądź prawny opiekun osoby niepełnoletniej, która chce korzystać z nowoczesnej, dedykowanej młodzieży bankowości. Osoba dorosła jest jej reprezentantem i zezwala, by mogła ona podpisać umowę z bankiem.

Co ciekawe, bardzo często to właśnie rodzice wychodzą z inicjatywą założenia rachunku bankowego dla swojej latorośli. To oni dbają o to, by młodzież jak najwcześniej poznała świat bankowości i nauczyła się z niej racjonalnie korzystać. Mamy świadomość, że postęp technologiczny zmienił świat finansów nieodwracalnie, a posługiwanie się gotówką staje się już coraz mniej popularne.

konto_dla_mlodziezy_co_potrzebujesz.jpg

Niezbędne dokumenty
Procedura otwarcia konta dla osoby, która nie ukończyła jeszcze 18 lat, jest prosta. Należy wypełnić odpowiedni wniosek i złożyć niezbędne dokumenty osobiste. Potrzebna będzie legitymacja szkolna, paszport albo dowód tymczasowy.

Dane, których wymaga bank to PESEL, informacje o miejscu zamieszkania oraz dane kontaktowe. Rzadko kiedy wymagany jest akt urodzenia. Rodzic, który wyraża zgodę na założenie rachunku w banku, musi posiadać i przedstawić dowód osobisty.

Reklama.

Jak można założyć konto dla młodych?
Istnieją dwa dogodne sposoby, dzięki którym konto dla młodych zostanie otwarte szybko i sprawnie. Pierwszą jest opcja online - wystarczy wtedy przesłać wypełniony formularz, który dostępny jest na stronie internetowej wybranego banku. Podpisanie umowy następuje wtedy poprzez dostarczenie jej przez kuriera.

Umowę zawsze podpisuje osoba dorosła - rodzic albo pełnoprawny opiekun. Konto dla osób niepełnoletnich można również założyć w każdym oddziale banku, który ma taką propozycję dla nowego pokolenia. Do placówki należy przyjść z osobą dorosłą. To ona wypełnia i podpisuje wszelkie dokumenty.

Zalety konta bankowego dla młodzieży
Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że to właśnie w banku nasze pieniądze są najbezpieczniejsze. Niezależnie od tego, czy na taki rachunek wpływa miesięczna pensja, odkładamy tam oszczędności całego życia, czy może dysponujemy jedynie kieszonkowym, które dają rodzice. Konto dla młodych to również ogromna szansa na pobudzenie finansowej świadomości i naukę sprawnego zarządzaniami pieniędzmi.

Weźmy pod uwagę, że postęp technologiczny i nowoczesna bankowość oferuje nam dzisiaj tak dużo możliwości, że obracanie gotówką staje się już nie tylko nieopłacalne, ale też zwyczajnie niewygodne. Pieniądze na koncie dają szansę na realizowanie szybkich zakupów, dokonywanie niezbędnych opłat, ale też oszczędzanie czy inwestowanie nadwyżek pieniędzy.

* Materiał zewnętrzny

Tagi: konto bankowe dla młodzieży   bankowość   konkto bankowe   biłgoraj

Zobacz także

Otwarcie Metro Park Biłgoraj już 14 listopada

Dodane: 2018-11-09 09:52 - Komentarze  (7)  czytane (4346)

TAGI: biłgoraj, galeria handlowa, metro park biłgoraj, metropolitan investmentKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.226.209.201

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Black Red White S.A. na sprzedaż?

W przestrzeni publicznej pojawiają się informacje i spekulacje związane z ewentualnymi rozmowami prowadzonymi z chińskimi inwestorami, zmierzającymi do sprzedaży firmy Black Red White S.A. oraz wycofania się z biznesu założyciela firmy i największego udziałowca, Tadeusza Chmiela. Postanowiliśmy te informacje zweryfikować. więcej»

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Morsy rozpoczęły sezon (FOTO)

Biłgorajskie morsy wspólnie z goścmi z Biszczy i Jarocina zainaugurowały...

ZSCKR w Różańcu z Prezydentem RP świętował w Warszawie 100-lecie odzyskania niepodległości

11 listopada Koło Historyczne z ZSCKR im. Wincentego Witosa w Różańcu...

Jarosław Stawiarski Marszałkiem, Michał Mulawa Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o składzie Zarządu Województwa...

Rekordowy XVII Dzień Jesiennego Liścia (FOTO, VIDEO)

Ponad 95 tys. zł zebrali organizatorzy XVII edycji imprezy charytatywnej...

Czy chcesz być święty? (FOTO)

-Mamy zły obraz świętości. Uważamy, że „być świętym”...

Kasa Stefczyka przeniosła placówkę

Zapraszamy do nowej lokalizacji placówki Kasy Stefczyka! W trosce...

Ogłoszenia