Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co oznaczają symbole na opakowaniach z tworzyw sztucznych?

Dodał: red Data: 2021-11-04 13:20:45 (czytane: 809)

Na każdym opakowaniu powstałym z tworzywa sztucznego, znajdziesz symbole, które pomogą ci w jego użytkowaniu. Jak one wyglądają? Dowiedz się, jak je odczytywać i na które szczególnie zwrócić uwagę. Dzięki temu np. wiadro 25l czy pojemnik na jedzenie będzie mógł służyć ci dłużej.

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajZnajomość materiałów, z których są stworzone konkretne produkty, pozwoli ci także na ich bezpiecznie używanie. Z tego powodu naprawdę warto poświęcić kilka minut, aby poznać podstawowe właściwości przedmiotów znajdujących się w twoim domu.

Z czego wykonany jest ten przedmiot?
Plastik plastikowi nierówny. Rodzajów tworzyw sztucznych naprawdę nie brakuje. Dlatego też na produktach znajdziesz oznaczenie, które powie ci, z czego zostały wykonane. Wiadro 25l czy opakowanie plastikowe, w którym trzymasz żywność, mogą wyglądać podobnie do siebie (obydwa są często plastikowe), ale tak naprawdę tworzywa użyte do ich stworzenia mogą być różnorodne. Mają one często bardzo różniące się od siebie właściwości. Dlatego nim np. będziesz chciał wystawić wiadro na słońce, bądź włożysz swój posiłek do pojemnika wykonanego z plastiku, warto sprawdzić, czy aby na pewno jest to bezpieczne.

Jak wyglądają symbole oznaczające rodzaj użytego materiału?

Na wszystkich produktach wykonanych z tworzyw sztucznych znajdziesz podobny typ symbolu. To trójkąt stworzony ze strzałek. W jego wnętrzu znajdziesz cyfrę. To ona powie ci, jaki dokładnie materiał został wykorzystany. Warto nauczyć się więc, co oznacza każdy z tych symbolów. Takie oznaczenie znajdziesz zazwyczaj na spodzie opakowania, bądź w jego tylnej części. Tego typu znak zobaczysz zarówno na butelkach jednorazowego użytku, jak i zabawkach dla dzieci wysokiej jakości.

pomidory.jpg

Jakie rodzaje materiałów się wykorzystuje?
Każdy numer to inne tworzywo sztuczne. Na przykład numer 1 oznacza PET, czyli politereftalan etylenu. To najczęściej wykorzystywany rodzaj plastiku na świecie. Używa się go do tworzenia produktów jednorazowych, takich jak butelki, opakowania sklepowe, czy sztućce jednorazowego użytku. Takich produktów nie należy używać wielokrotnie bądź wystawiać na działanie promieni słonecznych.

Numerem 2 oznacza się HDPE, polietylen wysokiej gęstości. On z kolei jest zazwyczaj używany do przetrzymywania żywności i jest najbezpieczniejszym materiałem stworzonym do tego celu. Tworzy się z niego również żagle, czy produkty medyczne. Kolejna cyfra to polichlorek winylu, wykorzystywany w opakowaniach do produktów niespożywczych, ale nie tylko! Właśnie z niego tworzone są np. coraz popularniejsze panele winylowe.

Nim użyjesz produktu - sprawdź jego cechy
Przed pierwszym użyciem zakupionego produktu, zapoznaj się z jego cechami. Poza oznaczeniem typu materiału znajdziesz na nim także np. informacje, czy możesz włożyć go do mikrofali, bądź czy będziesz w stanie myć go w zmywarce. Dlatego zwróć na nie uwagę, aby móc dłużej korzystać z posiadanego przez siebie przedmiotu. W ten sposób również dbasz o planetę, ponieważ przedłużasz jego żywotność i minimalizujesz ilość wytwarzanych przez siebie śmieci. Korzystaj z tworzyw sztucznych z głową!

Jak już wiadomo opakowania z tworzywa sztucznego posiadają różne symbole. Pamiętaj o dokładnym zapoznaniu się z nimi, w przeciwnym razie możesz poważnie sobie zaszkodzić.

*Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: tworzywa sztucze   opakowania   produkty spożywcze   pojemnik

Zobacz także

Skorzystał z podesłanego linku i stracił pieniądze

Dodane: 2022-01-11 15:30 - Komentarze  (0)  czytane (606)

TAGI: oszustwo internetowe, policja biłgoraj, powiat biłgorajski, strony internetoweKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.230.9.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Korzystne zmiany w rentach socjalnych

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II

Koncert kolęd Zespołu Communico

Gorajskie diabełki

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Sklep sieci Netto w Biłgoraju. Wyremontowano budynek po TESCO

Już od jutra mieszkańcy Biłgoraja będą mieli wreszcie możliwość skorzystania z niezwykle zróżnicowanej oferty Netto i zrobienia zakupów...