Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co nowego słychać w biłgorajskich szkołach?

Dodał: klaudia Data: 2009-03-04 13:46:21 (czytane: 1922)

Konkurs matematyczny, ortograficzny oraz Dzień Bezpiecznego Internetu.

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajRuszyła X jubileuszowa edycja Żółtego Orzecha


Powiatowy konkurs ortograficzny organizowany przez Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju cieszy się już sporą popularnością wśród młodzieży z regionu.

Dyktando eliminacyjne rozesłano do blisko 50 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mają one wyłonić i zgłosić swoich reprezentantów do finału, który odbędzie się13 marca. Głównym organizatorem jest Samorząd Uczniowski RCEZ oraz Starostwo Powiatowe w Biłgoraju. Przy okazji jubileuszu przypominamy, że pierwsze dyktando z tego cyklu odbyło się w styczniu 2000 roku.

W początkowych trzech edycjach tej tzw. „powiatowej klasówki” ogłaszany był dodatkowo konkurs na najlepsze dyktando nadesłane przez nauczycieli polonistów z innych szkół. Obecnie tekst dyktanda eliminacyjnego i finałowego układają polonistki RCEZ. Tematyka dyktanda oscyluje zawsze wokół spraw i historii ważnych dla naszej „małej ojczyzny”.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

Nauczyciele matematyki Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju serdecznie zapraszają młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju 20 marca o godz. 10 i przebiegała będzie w dwóch grupach – technikum oraz liceum. Do udziału zapraszamy 3 osoby ze szkoły, prosimy o przybycie razem z opiekunem.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, jako jedna z nielicznych szkół naszego powiatu, przystąpiła do akcji promującej bezpieczny Internet. W lutym rozpoczęto konkurs na plakat „Bezpieczeństwo w sieci", gazetkę ścienną o bezpiecznym Internecie oraz cykl spotkań "Bezpieczeństwo w Internecie" i "Stop cyberprzemocy".

Celem przedsięwzięcia jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa młodych użytkowników zasobów internetowych. Organizowaną w ZSZiO akcję popiera dyrektor szkoły, Barbara Obszańska:
- Wiedza o zagrożeniach płynących z Internetu powinna być tak powszechna, jak o korzyściach, jakie możemy czerpać z tego medium. Mam nadzieję, że nasi uczniowie nie zetkną się bezpośrednio ze zjawiskiem cyberprzemocy, ale warto, żeby znali zasady "pierwszej pomocy" w takich wypadkach – podkreśla pani dyrektor.


Info: Magdalena Szewczuk, rzecznik starostwa.Zobacz także

Koronawirus: Raport z Lubelszczyzny

Dodane: 2020-08-08 13:30 - Komentarze  (12)  czytane (10286)

TAGI: koronawirus, biłgoraj, covid-19, epidemiaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 75.101.173.236

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Ruszył "Festiwal kultur"

Ostatnie przygotowania do wdrożenia bonu turystycznego

Minister Ziobro w Biłgoraju. Mówił o Funduszu Sprawiedliwości i wyborach prezydenckich

Osuchy 1944. Droga Krzyżowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Osuchach

Program chodnikowy powiatu biłgorajskiego

Wsparcie dla samorządów powiatu biłgorajskiego z tarczy antykryzysowej 4.0

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ukochane Barwy

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...