Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co należy wiedzieć o raporcie BIK?

Dodał: red Data: 2018-04-14 18:27:41 (czytane: 1418)

Raport BIK to doskonałe narzędzie dla wszystkich klientów ubiegających się o kredyt o pożyczkę. Co warto o nim wiedzieć na temat wiarygodności kredytowej potencjalnych klientów banków?

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , Tereszpol

Biuro Rachunkowe BIURGAW Jan Gawda - rozliczenia podatkowe, księgowość, doradztwo, podatki
www.biurgaw.ns24.net,Biuro rachunkowe, Jan Gawda, Biurgaw, rozliczenia, księgi podatkowe, biłgoraj, księgowy, księgowy biłgoraj,

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro. 23-400, BiłgorajIstnieją wprawdzie także inne bazy, jednak profil ich działalności jest nieco inny, odmienne są też ich zastosowania i możliwość uzyskania dostępu do znajdujących się w nich danych.

W przypadku BIK-u mogą uzyskać go tylko podmioty umieszczające w niej dane – banki, firmy pożyczkowe (o ich ofercie sporo dowiesz się na http://chwiluj.pl/), leasingowe oraz factoringowe. Poza tym każdy konsument lub firma widniejący w jego bazie może na życzenie sprawdzić, jak wygląda jego profil. Jak jednak wygenerować raport BIK-u? Ile zapłacimy za tę usługę? Kiedy się na nią zdecydować?

Kiedy przyda się raport BIK?
Wygenerowanie raportu BIK na temat swojego profilu kredytobiorcy jest ważnym elementem planowania starań o formy finansowania takie jak kredyty, pożyczki pozabankowe bądź leasing. Znając swój scoring, łatwiej będzie nam zminimalizować ryzyko odrzucenia wniosku – zwłaszcza, jeśli instytucje, do których go złożymy wybierzemy z zaufanym, znającym realia branży doradcą. Nie tylko jednak w takich sytuacjach wygenerowanie raportu okaże się dobrym rozwiązaniem.

Tego typu raport to też doskonałe narzędzie dla konsumentów świadomie budujących swoją historię kredytową. Spłacając aktualne zobowiązania dzięki nim możemy na bieżąco sprawdzać, czy bank bądź firma pożyczkowa na czas przekazuje do Biura dane na temat terminowych spłat kolejnych rat. Raport warto wygenerować także jeśli nasz wniosek o finansowanie został odrzucony – dzięki temu dowiemy się, czy przyczyną takiej decyzji była niekorzystna historia kredytowa.

 

raport_bik.jpg

Raport BIK - jak wygenerować?
By wygenerować raport BIK należy zalogować się w serwisie internetowym Biura, a następnie potwierdzić swoją tożsamość. Jest to niezbędne ze względu na to, że większość danych przechowywanych w bazie objętych jest tajemnicą bankową. Potwierdzić tożsamość możemy na jeden z trzech sposobów: przelewem weryfikacyjnym, listem poleconym lub korzystając z podpisu elektronicznego.

Pierwsze wygenerowanie raportu jest darmowe, za kolejne zapłacimy zapłacimy zaś od 8,25 zł lub 39 zł. Pierwsza cena dotyczy pakietu dwunastu raportów generowanych w wyznaczonym przez nas czasie (łącznie 99 zł), zaś druga – pojedynczego raportu. Jeśli zatem wiemy, że z tej usługi będziemy korzystać kilka razy, korzystniejszym wyjściem będzie wykupienie pakietu.

Jak czytać raport BIK?
Raport BIK jest źródłem wielu informacji na temat zaciąganych przez nas zobowiązań. Znajdziemy w nim szczegółową listę kredytów, pożyczek czy leasingów wraz z informacją o tym, czy i jak zostały spłacone. Jeśli uregulowaliśmy je planowo, zostaną wyświetlone w kolorze zielonym. Barwa żółta oznacza opóźnienia w spłacie, zaś czerwona – nieuregulowane zobowiązanie.

Raport wieńczy scoring - ocena punktowa konsumenta. Może on przybrać wartość od 192 do 631 i im jest on wyższy, tym większe będą nasze szanse na uzyskanie finansowania. Poza punktową oceną, wynik będzie też wyrażony za pomocą gwiazdek, gdzie jedna to ocena najniższa z możliwych, zaś pięć- maksymalna.

* Artykuł sponsorowany

Reklama.

Tagi: raport bik   pożyczki   wiarygodność kredytowa   biłgoraj

Zobacz także

Sukcesy młodych plastyków z Goraja

Dodane: 2019-03-25 13:04 - Komentarze  (0)  czytane (69)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.82.99.169

Telewizja

Dzień sołtysa

III Międzyprzedszkolna Olimpiada Matematyczna

KGW - regionalne konsultacje

Bieg "Tropem Wilczym"

Powiatowa Gala Mistrzów Sportu

Studniówka RCEZ

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Acies Legionu Maryi (FOTO)

Kuria Legionu Maryi pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Dekanatu Biłgoraj Północ w kościele Trójcy przenajświętszej, Wniebowzięcia...