Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co dalej z Młodzieżową Radą Miasta Biłgoraja?

Dodał: red Data: 2022-06-15 16:37:25 (czytane: 999)

Władze Biłgoraja chcą powołać Młodzieżową Radę Miasta. Chodzi o zaangażowanie młodzieży życiem społecznym miasta. Wybory miały być przeprowadzone w szkołach podstawowych (klasy VII - VIII) szkół podstawowych i uczniów klas I - II szkół średnich. Wybory jednak nie wyłoniły młodych radnych.

JP BUDOWNICTWO
www.jpbudownictwo.pl,termo-modernizacja, doceplanie biłgoraj, malowanie, tynkowanie, remonty, renowacje, ocieplanie, adaptacja, adaptacja poddasza, adaptacja piwnc, tynkowanie biłgoraj, malowanie biłgoraj, adaptacja biłgoraj, remont biłgoraj

ul. E Orzeszkowej 25. 23-400, Biłgoraj

P.W. EKO-SYSTEM - JAN LESIAK
www.ekosystem-lesiak.pl,Roboty wodnokanalizacyjne, drogowe, ogólnobudowlane,  Niwelacje terenu, fundamenty, Wynajem sprzętu budowlanego, Doradztwo w zakresie przepisów ochrony środowiska, oczyszczalnie przydomowe, oceny środowiskowe

Szozdy 11. 23-407 , TereszpolJak poinformował podczas XXXVI sesji rady Miasta Biłgoraja, burmistrz Janusz Rosłan, w dniach 3 - 10 stycznia br., została przeprowadzona ankieta w szkołach podstawowych (klasy VII - VIII) i ponadpodstawowych (klasy I - II), mających swą siedzibę na terenie miasta Biłgoraja. Ankietę wypełniło 357 uczniów.

-Największą liczbę ankietowanych samostanowili uczniowie szkół średnich, m. in. Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej (48,6% ankietowanych). 77,2% ankietowanych odpowiedziało, że chce, aby w mieście funkcjonowała Młodzieżowa Rada Miasta Biłgoraja. Spośród tej grupy 22,2% uczniów wyraziło chęć bycia radnym, a tym samym uczestniczenia w życiu społecznym Biłgoraja - poinformował burmistrz Rosłan.

Jak wynika z przedstawionej przez władze miasta informacji, 23 lutego br., została podjęta uchwała Rady Miasta Biłgoraja w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Biłgoraja i nadania jej statutu. Następnie, w ramach realizacji uchwały do szkół zostało wysłane zaproszenie na spotkanie dotyczące przeprowadzenia wyborów. W spotkaniu które odbyło się 25 kwietnia 2022 roku, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i trzech szkół ponadpodstawowych tj. Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Leśnych i Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

-W wyniku braku zgłoszeń czterech szkół ponadpodstawowych tj. I LO im. ONZ, RCEZ, ZSBiO oraz ZSZiO, moimi zarządzeniami trzykrotnie zmieniany był termin zgłaszania kandydatów oraz termin ukonstytuowania się komisji wyborczych. W pozostałych szkołach przebieg według kalendarza wyborczego - dodał burmistrz.

mlodziezowa_rada_miasta.jpg

Do Młodzieżowej Rady Miasta wybranych zostało 9 uczniów, co jest niewystarczające do powołania Rady. -W celu zachęcenia szkół średnich, któe nie zgłosiły kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta, do większego zaangażowania nauczycieli i młodzieży w tworzeniu MRM, zostało wysłane pismo do dyrektorów szkół oraz Zarządu Powiatu - poinformował Janusz Rosłan.

31 maja br., do władz Biłgoraja wpłynęła odpowiedź starosty biłgorajskiego. Burmistrz zacytował jego fragment: -W odpowiedzi na Pańską prośbę wyrażaną w piśmie SKF.0030.1.2022 z 26 kwietnia 2022 roku w sprawie powołania Młodzieżowej rady Miasta Biłgoraja informuję, że Zarząd Powiatu Biłgorajskiego podjął inicjatywę powołania Młodzieżowej Rady Powiatu, która to Rada będzie miała zadanie włączyć młodzież szkół średnich  całego powiatu (nie tylko z Biłgoraja) do czynnego udziału w życiu społecznym. W związku z tym szkoły będące w naszym nadzorze są już zaangażowane w realizowanie takiego przedsięwzięcia w obszarze szerszym, bo dotyczącym całego powiatu. Nie widzę zatem celowości dublowania zadań i włączania szkół średnich do kalendarza czynności wyborczych do Młodzież Rady Miasta Biłgoraja. Jeśli chodzi o współpracę w zakresie rozbudzenia aktywności społecznej samorządowej wśród młodych obywateli naszej wspólnoty lokalnej, to w perspektywie nowo utworzonych Rad jest to jak najbardziej możliwe i wskazane.

Jak dodał włodarz Biłgoraja, w wydaje się być koniecznym opracowanie nowych zasad powołania Młodzieżowej Rady Miasta (Nowej ordynacji wyborczej) bądź odstąpienie od powołania Rady.

Zobacz także: Rada Miasta Biłgoraja przyjęła uchwałę o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta i nadania jej statutu

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: co dalej z młodzieżową radą miasta   biłgoraj   wybory   burmistrz janusz rosłan

Zobacz także

Plac budowy pod halę przy Jedynce i stadionu przy Trójce przekazany

Dodane: 2022-07-05 11:26 - Komentarze  (1)  czytane (953)

TAGI: plac budowy, hala sportowa przy szkole podstawowej nr 1, stadion lekkoateltyczny przy szkole podstawowej nr, biłgoraj inwestycjeKomentarze (5)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.78.122

Wystarczy przyjrzeć się zachowaniu młodych podczas przerw szkolnych na naszych osiedlach w mieście !!! (2022-06-16 07:22:32)

Działalność w Młodzieżowej Radzie to przede wszystkim odpowiedzialność za środowisko w którym się mieszka - funkcjonuje ! To nie tylko imprezy?

(2022-06-15 19:54:15)

Młodzieżowa rada miasta mogłaby inspirować rozmaite imprezy, ku zadowoleniu "mieszkańca" , który narzeka. Ciekawe w jakim wieku ten mieszkaniec.

(2022-06-15 19:34:38)

Pierwszy raz słyszę o metodzie, aby imprezami zatrzymać młodych ludzi w naszym mieście. To już lepiej,niech taka ograniczona w zainteresowaniach młodzież wyjeżdża, i tak z niej żaden pożytek dla naszego spoleczenstwa

(2022-06-15 18:32:28)

Zero imprez? na stronę internetową biłgorajskiego OSiR proszę wejść!

mieszkaniec (2022-06-15 17:09:53)

dlatego że obecna władza od kilku lat nic nie robi aby naszą młodzież zachęcić do aktywnego działania. Biłgoraj staje się miastem Emerytów, jak słyszę na mieście. ZERO imprez i czegokolwiek skierowanych dla młodych biłgorajaków aby ich zatrzymać. To jest wstyd dla Miasta

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe KE Elżbieta Pyszniak - rozliczenia podatkowe, rozliczenia roczne, księgowość

Ul. Przemysłowa 36, 23-400 Biłgoraj

Kancelaria Doradztwa Podatkowego BIURGAW Jan Gawda

Ul. Komorowskiego 3 /pokój 113 i 115/ I piętro, 23-400 Biłgoraj

Biuro Rachunkowe Biłgoraj - Janusz i Maria Gaj

Komorowskiego 3/111 i 112, 23-400 Biłgoraj

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Konkursy

bilgoraj.com.pl poleca

Zgubiona paczka - gdzie zgłosić?

Zagubienie przesyłki to zawsze bardzo drażliwa kwestia. Firmy...

Darmowy transport dla osób pełnoletnich w powiecie biłgorajskim

Powiat biłgorajski od roku realizuje już usługę bezpłatnego transportu...

Protest związkowców DPS-ów pod Starostwem Powiatowym. Z protestującymi spotkał się starosta i etatowy Członek Zarządu (FOTO)

Syreny, trąbki, transparenty i mnóstwo emocji. Tak wyglądał protest...

XI Biłgorajska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę (FOTO)

Parafia pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju już po raz XI organizuje...

Mord partyzantów na Rapach. 78. rocznica niemieckiej zbrodni na polskich żołnierzach (FOTO)

Biłgorajski Katyń, ostatni tragiczny akord Bitwy pod Osuchami,...

Wynajem samochodów dostawczych w firmie - to się opłaca

Na rynku wynajmu samochodów ostatnio dekady przyniosły bardzo...

Ogłoszenia