Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Co dalej z biłgorajskim szpitalem? (AUDIO)

Dodał: red Data: 2018-04-25 14:07:40 (czytane: 4332)

W obecności posła na Sejm RP Piotra Olszówki, dyrektora Lubelskiego OW NFZ Karola Tarkowskiego, syndyka masy upadłościowej Spółki Arion Leszka Jarosza, dyrektora biłgorajskiego szpitala w upadłości dr Tomasza Kwiatkowskiego i Starosty Biłgorajskiego oraz radnych Rady Powiatu, dyskutowano o sytuacji i przyszłości placówki.

Biuro Geodezyjne s.c. A. Myszkowiak, J. Piechota
www.biuro-geodezyjne.com.pl,geodezja, biuro geodezyjne, dom, Biłgoraj, pomiary, pomiary geodezyjne, grunty, doradztwo, mapy geodezyjne, rozgraniczanie nieruchomości,

Plac Wolności 8. 23-400, BiłgorajDyskusja odbyła się w ramach dołożonego, do porządku obrad sesji Rady Powiatu, przez Przewodniczącego, punktu dotyczącego informacja o działalności Arion Sp. z o. o. w Lublinie w stanie upadłości. Przewodniczący Piotr Majcher rozpoczął także dyskusję. Posłuchaj:

Następnie głos zabrał Leszek Jarosz, syndyk masy upadłościowej. Mówił o swej roli w postępowaniu upadłościowym, funkcjonowaniu bieżącym szpitala, kwestiach wierzytelności, wykonywania kontraktu z NFZ-tem, inwestycjach i planach co do ewentualnych konkretnych działań na przyszłość...

leszek_jarosz.JPG
Leszek Jarosz

Powiatowi radni, obecni na sesji mieli pytania do mecenasa Leszka Jarosza. Syndyk na bieżąco na nie odpowiadał. Posłuchaj dyskusji:

Doktor Tomasz Kwiatkowski, pełniący obecnie obowiązki zarządcy szpitala uzupełnił wystąpienie syndyka...

tomasz_kwiatkowski.JPG
Tomasz Kwiatkowski

Radni mieli także pytania do samego zarządcy szpitala, głównie o stan finansowy i funkcjonowanie placówki. Posłuchaj:

Przewodniczący rady Powiatu udzieli także głosu, obecnemu na sesji dyrektorowi Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Karolowi Tarkowskiemu, który wyraził swe zaniepokojenie sytuacja biłgorajskiej placówki, a także wyraził opinię OW NFZ w Lublinie w tej sprawie...

karol_tarkowski.JPG
Karol Tarkowski

Wystąpienie dyrektora lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia nie uspokoiło dyskusji. Także do niego powiatowi radni mieli wiele pytań i uwag. Posłuchaj:

Swoją propozycję, na rozwiązanie sytuacji biłgorajskiego szpitala, w imieniu samorządu Powiatu Biłgorajskiego przedstawił Starosta Kazimierz Paterak. Miał także konkretne pytania, co do zaproponowanych rozwiązań, które skierował do Leszka Jarosza, syndyka masy upadłościowej spółki Arion:

Syndyk nie podziela jednak zaproponowanych przez władze powiatowe rozwiązań...

Głos zabrał także poseł Piotr Olszówka, zapewniał że otwarty jest na współpracę, w kwestii rozwiązania trudnej sytuacji biłgorajskiego szpitala, mówiło spotkaniach w Ministerstwie Zdrowia i apelował o podjęcie konkretnych działań przez Zarząd Powiatu. Posłuchaj:

piotr_olszowka_anna_wojda.jpg
Piotr Olszówka i Anna Wojda

O nastrojach wśród białego personelu, zatrudnionego w biłgorajskim szpitalu mówił Anna Wojda ze związku zawodowego pielęgniarek...

/bilgoraj.com.pl/

Reklama.

Tagi: sesja rady powiatu biłgorajskiego   spółka arion   szpital biłgoraj   syndyk masy upadłościowej spółki arion

Zobacz także

Sanepid ostrzega, "nowe narkotyki" to śmiertelne niebezpieczeństwo (AUDIO)

Dodane: 2019-08-16 16:40 - Komentarze  (0)  czytane (717)

TAGI: nowe narkotyki, dopalacze, biłgoraj, sanepid biłgorajKomentarze (8)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.232.124.77

(2018-04-26 09:46:27)

Czy Panowie Radni słuchają co Pan Syndyk mówi? Pan Paska i Pan Iwaniec zadają pytania po tym, jak się Pan Syndyk wypowiedział właśnie w tym temacie! Wniosek z tego, że albo Panowie nie słuchają albo .... parcie na szkło?

xy (2018-04-26 09:36:07)

Panie Tokarski,Schodziński,Różański i inni jak można było oddać szpital cwaniakom,którzy założyli pseudo spółkę z kapitałem 100 tys.zł.Kto podpisał taką umowę,że spółka mogła swobodnie wyprowadzać pieniądze na prywatne kąta??Czy wasz radca prawny czytał umowę przy podpisywaniu? czy na pewno wiedział co podpisuje.Tak skonstruowana umowa to skandal.Po 7 latach obudziliście się panowie z ręką w nocniku.

Pytanie publiczne do Starosty Kazimierza Pateraka (2018-04-26 08:13:00)

Dlaczego nie dopilnował Pan Starosta, zgodnie z umową dzierżawy żeby spółka ARION przedłużyła zabezpieczenie w postaci gwarancji bankowych na kwotę ok 1 mln ?
Dzisiaj byłyby pieniądze na spłatę wierzytelności !!!

To jest zaniedbanie za, które odpowiada obecny Starosta i Zarządu Powiatu !?

Reszta personelu średniego (2018-04-25 22:25:49)

My też chcemy podwyżki Pani Aniu proszę o nas też zawalczyć

skutki dzierżawy szpitala przez PiS (2018-04-25 18:54:25)

Z dyskusji i przedstawionych faktów wynika, że do 2014 roku ARION zarabiał na szpitalu. od jesieni 2014 spółka zaczęła kombinować i nikt się na tym nie połapał , żeby zgłosić sprawę do odpowiednich organów !

Grzegorz z Chetyna (2018-04-25 17:53:47)

No to napiszcie mądrale, na kogo głosować? Oczywiście odpowiednio uzasadniając!

J56 (2018-04-25 16:05:26)

Jak ktoś zagłosuje na PiS i inne partie, które przekazały szpital obecnej spółce powiem to samo co ma do powiedzenia komentujący "Pacjent".

Pacjent (2018-04-25 14:39:21)

Jak ktos zagłosuje na PSL i SLD i PO bo oni dzisiaj rządzą w powiecie to powiem jak klasyk - głupich nie sieją.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Na patriotyczną nutę by uczcić chlubę polskiego orężą

Koncert „Crnej Gory” z Montenegro oraz serbskiego zespołu „Teodora”

Festiwalu Kultur

Program "Sieciowanie Pomocy" i wizyta wiceministra sprawiedliwości

Audyt kadrowo - organizacyjny i nowy regulamin organizacyjny w Starostwie w Biłgoraju

Nowy regulamin organizacyjny w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Księżpol. Unijne wsparcie na międzynarodowe inwestycje

Gmina Księżpol i ukraiński Czerwonogród mogą przygotowywać wspólne inwestycje w gospodarkę wodno - ściekową, na które otrzymają pieniądze...